Mada

Su kokiomis spalvomis šįmet derinti madingąją raudoną?

Raudona – tai įnoringa ir itin kaprizinga spalva, kuri įtinka toli gražu ne kiekvienai, tačiau prisijaukinus ją sunku išsiskirti. Ši spalva, kaip ir ryškiausia jos asociacija – meilė, dera prie jai labiausiai tinkančios antrosios pusės – kitos spalvos ar naujos formos.
Reading time 7 minutes
Vida Press nuotr.

Raudona – puošni ir iškilminga, kone privaloma kiekvienoje šventėje. O dalykinėje aplinkoje ši spalva rodo valdžią. Nesunku pritarti – raudoną derinti sudėtinga, bet įmanoma, o kai kurių sezonų metu netgi privaloma. Nors ji asocijuojasi su aistra ir kitais nevaldomais pojūčiais, ši spalva turi daugybę veidų ir charakterių. Ji gali būti ir šilta, ir šalta. Ji gali susigrobti visą dėmesį ir kitos spalvos fone tapti derinio dėmesio centru. Tačiau lygiai taip pat genialiai ji gali susilieti ryškios spalvos fone ir tapti lengvu „prieskoniu“ akims.

Paletė raudonai draugijai

Kuriant derinius su raudona spalva verta atsiminti, kad ji gali lengvai išvesti iš gero skonio ribų. Tad tokiuose deriniuose svarbu įvesti griežtas spalvų taisykles.

Garstyčių geltona

Raudonai „į parankę“ (kartais net tiesiogine prasme) bene labiausiai iš visų tinka prislopinta geltona garstyčių spalva. Pamirškite visus kitus atspalvius – jie kuria greitųjų restoranų patiekalo vaizdelį... O garstyčių geltona įsupa raudoną spalvą į modernią klasiką. Toks spalvų mišinys bus ne tiek priklausomas tendencijoms ar metų laikams. Tai – labiau gatvės stiliaus derinys, tad čia svarbu tam tikram sezonui priklausantys išradingi drabužių kirpimai.

 

Taip pat verta nepamiršti, kad tai – drąsus derinys ir į šį paletės duetą nevertėtų priimti dar vienos ryškios spalvos. Čia papildomai galėtų būti derinami nebent neutralūs (pilki, kūno, tamsiai mėlyni, juodi, rusvi) atspalviai.

 

Kaip galėtų atrodyti toks derinys? Rinkitės prislopintos raudonos spalvos sijoną ir derinkite jį su garstyčių spalvos švarkeliu, pavyzdžiui, bomberiu. Po apačia vilkitės juodą golfą ar lengvus rusvus marškinius.

 

Rausva

Rausva – ne bet kokia. Prie raudonos derinyje turėtų atsidurti ir labiausiai tiks ryškiai rausva, kitaip vadinama ciklameno, spalva. Nors nesuklysite ir rinkdamosi kitą rausvos atspalvį. Tai – netikėtas ir labai aštrus duetas, kai iš pirmo žvilgsnio tarpusavyje besipešančios spalvos sukuria modernų, išraiškingą ir labai madingą derinį. Tokia apranga tinka visoms stileivoms iš prigimties, nes dvi ryškios spalvos yra drąsus ir kaprizingas pasirinkimas. Todėl ir suklysti jį dėvint visai nesunku.

 

Raudona ir rausva yra kilusios iš tos pačios spalvų šeimos, todėl tarpusavyje neabejotinai tiks bet kurie jų atspalviai. Tokį derinį galima papildyti šiltu atspalviu. Čia tiks garstyčių geltona, kūno ir kiti panašūs giminingi atspalviai. Vertėtų likti atsargesnei su šaltais atspalviais – jie į derinį įneš painiavos ir gali netgi sujaukti darnią estetiką.

1586162339915488 00002 lela rose resort 20
LELA ROSE, 2020 m. kruizinė kolekcija. Mados namų nuotr.

Smėlio atspalvis

Klasikinė smėlio, kitaip vadinama „camel“, spalva puikiai papildo raudoną. Nors ir labai skirtingos, dvi klasikinės spalvos kartu sukuria prabangų įvaizdį pačioms įvairiausioms progoms. Tai – puiki alternatyva, jei jums kiek pabodo tradicinis baltos ir juodos kontrastas. Šis spalvų duetas neabejotinai tiks iškilmingai progai, kasdieniams reikalams tvarkyti ir, žinoma, dalykiniams susitikimams.

 

Neprašausite, jei raudoną rinksitės raštuotą langeliais, ypač jei toks derinys skirtas pasipuošti. Tai sukoncentruos dėmesį į raštą ir, nepriklausomai nuo medžiagos, sukurs prabangos įspūdį. Be to, daugelių atveju raudoną galima rinktis pačių įvairiausių atspalvių. Jeigu norite sukurti subtilesnį, brandesnį ir mažiau į akis krintantį derinį, rinkitės burgundišką raudonos atspalvį, o norėdamos ryškesnio – ieškokite skaistaus raudonos atspalvio.

Švelniai mėlyna

Ši spalva yra įrodymas, kad šaltas ir šiltas atspalviai kartu gali puikiai derėti ir nekurti kičo. Šiuo atveju netgi atvirkščiai – toks derinys kuria klasikinį ir prabangiai atrodantį įvaizdį. Tačiau kadangi šviesiai mėlyna yra tradiciškai kasdienė spalva, šį duetą dažniau kurkite kasdienai, o ne išskirtinėms progoms.

 

Drąsiai rinkitės raudonas sukneles, sijonus ir mėlynus marškinius arba atvirkščiai. Taip pat raudonais aksesuarais galite pagyvinti švelniai mėlyną suknelę arba šviesaus džinso derinį.

Kaip dėvėti vien raudoną?

Raudona spalva nėra pati draugiškiausia ją derinant. Todėl kartais ją galima dėvėti vieną. Gerai apgalvojusios kurkite visiškai raudoną derinį, kurį papildžiusios įvairiais aksesuarais atrodysite subtiliai ir skoningai. Pirmiausia, svarbu atsiminti, kad raudona spalva – puošni ir iškilminga. Visiškai raudonas derinys visada atrodys puošniai, todėl tokį įvaizdį rinkitės išskirtinai puošniai, o ne dalykinei aplinkai.

 

Be to, svarbu prisiminti, kad ne kiekvienas raudonas atspalvis tinka kiekvienai. Įvertinkite savo odos atspalvį – ar jis šaltas, ar šiltas – ir atitinkamai rinkitės raudoną atspalvį. Nustebsite, tačiau jie taip pat būna ir šilti, ir šalti. Taip pat nenumokite ranka rinkdamosi šios drąsios spalvos ryškumą. Jeigu norite subtilesnio, elegantiškesnio derinio, rinkitės arba klasikinę raudoną, kuri nėra per ryški, arba burgundišką. Taip sugebėsite išlaikyti klasiką, bet pabrėšite ją ekstravagantišku ir tikrai nekukliu būdu.

 

O jeigu norite ryškaus įvaizdžio, rinkitės ryškius raudonos atspalvius, juos netgi galite derinti tarpusavyje. Viena iš derinio dalių galėtų būti raudona, puošta raštais, pavyzdžiui, taškeliais ar dryželiais.

 

Verta atsiminti, kad aksesuarus šiam ryškiaspalviam deriniui svarbu rinktis griežtai neutralių atspalvių. Tai gali būti kūno spalvos, pilki, juodi, rusvi ir netgi balti aksesuarai. Įvairaus tipo. Tačiau jie turi derėti ir tarpusavyje. Pavyzdžiui, jei rankinė – kūno spalvos, tokių pat ieškokite ir batelių ar net auskarų. Tai įneš disciplinos įkaitusiai raudonai.

Derinio pažiba

Raudona spalva gali būti nešiojama ir kasdien. Tokiu atveju svarbu jai atiduoti vieną vienintelę – pirmąją vietą. Apskritai, į raudoną žvelkite taip, lyg ji būtų paskutinė detalė, kuri „apšlakstys“ derinį puošnumu.

 

Susikurkite mėgstamą drabužių derinį, tačiau tai darykite pasitelkdami vieną spalvą. Geriausia, jei tai bus neutralaus atspalvio arba pernelyg neprovokuojamas drabužis. Šiuo atveju nereikėtų skirti per daug dėmesio kirpimams – galite ieškoti vyraujančių tendencijų arba rinktis klasikinius drabužių dizainus. Jau sukurtą vienspalvį derinį imkite apkabinėti raudonomis detalėmis. Atsiminkite, kad jų nereikėtų padauginti. Pakaks daugiausia trijų raudonų aksesuarų.

Galite rinktis tradicinį batelių ir rankinės derinį. O jeigu norite daugiau ekstravagantiškumo, galite ieškoti raudonos skrybėlės bei šalio arba auskarų ir diržo. Raudoni aksesuarai turėtų būti išskirstyti ant kūno taip, kad nebūtų pernelyg arti vienas kito. Tokiu atveju galite rizikuoti ir atrodyti kiek neskoningai.

Kalbant apie raudonos atspalvius, nestabdykite savo vaizduotės. Čia galite pasinaudoti didelio kontrasto taisykle. Ką tai reiškia? Šviesiam deriniui ieškokite tamsesnių, sodresnių raudonos atspalvių, o tamsiems deriniams rinkitės ryškiaspalvius, į akį krintančius aksesuarus.

 

Ši spalva simbolizuoja valdžią, pasitikėjimą savimi, todėl subtilūs ir minimalistiniai raudoni aksesuarai puikiai tiks dalykiniams susitikimams.

susiję straipsniai

Rekomenduojame