Mada

6 sėkmę traukiančios spalvos: kuo rengtis per Naujųjų šventę ir ko vengti?

Tikėti sėkmingų spalvų filosofija ar numoti ranka, sprendžiame patys, tačiau turbūt ne vienas pripažintų, kad tai visai smagus žaidimas, pamėtėsiantis idėjų, kuo vilkėti šventinį vakarą.
Reading time 6 minutes

Naujuosius 2020 metus pagal kinų kalendorių globos Žiurkės ženklas, lydimas vieno iš penkių elementų – metalo. Nors žiurkė iš pažiūros ne pats mieliausias gyvis, kalbama, kad būtent ji daugeliui atneš sėkmę, padės atrasti savo tikrąjį pašaukimą ir pagaliau pajusti harmoniją. Kad žengę į naujus metus pajustumėte teigiamus pokyčius, pasakojame apie spalvas, kuriomis pasipuošę šventinį vakarą, anot astrologų, padėsite priartėti sėkmei dar vienu žingsneliu.

 

Tikėti sėkmingų spalvų filosofija ar numoti ranka, sprendžiame patys, tačiau turbūt ne vienas pripažintų, kad tai visai smagus žaidimas, pamėtėsiantis idėjų, kuo vilkėti šventinį vakarą. Nors Metalinės Žiurkės metai Lietuvoje prasidės tik 2020-ųjų vasario 2-ąją, sėkmingomis įvardytas spalvas galite drąsiai rinktis ir Naujųjų sutikimui. Apžvelkime ne tik rekomenduojamas spalvas, bet ir derinius, kurių patariama vengti.

Nefrito žalia

Palankiausia Žiurkės metų spalva šįkart gana netikėta – tai pilkšvai žalias atspalvis, vadinamas nefrito žaluma. Ji simbolizuoja naują pradžią ir gyvybinės energijos či augimą, pagal kinų išmintį šios energijos trūkumas lemia ligas ir negalavimus. Ką žalio rinktis šventėms? Prisijaukinkite patį nefritą ir pasipuoškite šio brangakmenio aksesuarais: auskarais, kaklo papuošalu, apyranke, žiedu ar kita detale. Stilingai atrodytų madingosios vakarinės rankinės iš liucito (specialus plastikas, iš kurio pagamintos rankinės itin madingos buvo 6-ąjį dešimtmetį). Žvilgsnius trauks puošniai žėrinti žalia palaidinė ar švarkas, o jei renkatės kitos spalvos derinį, pagyvinkite jį žalio satino kurpaitėmis. Nefrito žalią derinkite su juoda, sodria raudona ar vyšnine, taip pat mėlyna ar žydra, tačiau venkite žalios ir geltonos arba žalios ir baltos derinių. Pastarieji gali sudrumsti Žiurkės palankumą.

1577708612197650 sally lapointe
„Sally LaPointe“ modelis, mados namų nuotr.

Marso raudona

Raudona siejama su Marso planeta ir romėnų karo dievu Marsu, tad ją verta rinktis tiems, kurie kitais metais tikisi naudingų pažinčių, su karjera susijusios sėkmės ir norėtų užmegzti naujų draugysčių. Tačiau svarbu nepersipuošti raudonais atspalviais, tad monochrominio derinio geriau atsisakyti. Sakoma, sėkmę atneš raudonas akcentas: bateliai, auskarai, plaukų aksesuaras (pavyzdžiui, madingieji audiniu aptraukti lankeliai), laikrodis, lūpų dažai ar nagų lakas. Tiktų ir vilkėti vieną rūbą, siuvinėtą ar margintą raudonomis detalėmis. Sėkmingi deriniai – raudona ir žalia, raudona ir geltona arba trispalviai – raudona, žalia, mėlyna ir raudona, geltona, balta. Raudonos ir baltos derinio geriau atsisakyti, taip pat nesiūloma raudonos derinti su juoda.

1577708795470895 sally lapointe 2
„Sally LaPointe“ modeliai, mados namų nuotr.

Imperatorių geltona

Nors geltona, žadama, kitąmet suteiks kūrybiškumo, išminties, pastovumo ir kantrybės, mados pasaulyje ji vadinama viena pretenzingiausių spalvų: tinka anaiptol ne visiems, kai kuriuos net erzina, sunkiau derinama su kitomis spalvomis. Vis dėlto Kinijoje geltona vadinama imperatorių spalva, ji simbolizuoja aukštą klasę ir autoritetą, todėl pasistengti ją pažaboti verta. Prie klasikinio kelnių kostiumo derinkite geltoną glaustinukę (venkite juodo kostiumo, tačiau puikiai tiks baltas, mėlynas, violetinis ar smėlio atspalvio), prabangiai atrodys medaus geltonio aksominis rūbas, pavyzdžiui, suknelė, švarkas arba plačios kelnės, taip pat šilkinė palaidinė. 

1577709160000074 balenciaga resort 020
„Balenciaga“ modelis, mados namų nuotr.

Pasidairykite geltonų atspalvių aksesuarų, įsidėmėkite, kad sunkiau derinti vaiskią ir žalsvų pustonių geltoną, o prislopintus, tamsesnius ir sodresnius atspalvius – lengviau. Stilinga geltonos interpretacija bus auksas. Atsivers kur kas platesnė spalvinė paletė, nes auksas darniai atrodo su daugeliu spalvų, o subtilūs auksiniai papuošalai dera prie visko. Deriniai, kurių patariama vengti: geltona ir juoda arba geltona ir žalia.

1577709197071309 giambattista valli
„Giambattista Valli“ modelis, mados namų nuotr.

Metalo balta

Balti atspalviai simbolizuoja metalo elementą, kuris lydės 2020 metus. Vilkintys baltai žvaigždėms skleis žinią, kad jų prioritetai kitąmet bus materialinė gerovė ir finansinė sėkmė. Šią spalvą ypač patariama rinktis moterims, nes balta priskiriama Veneros planetai. Šį sezoną madingi žvilgūs ir šlapio efekto audiniai, tad nesuklysite pasirinkusi žvilgią baltą palaidinę, suknelę, taip pat perlus, baltus žėrinčius akmenis. Jeigu norisi universalaus rūbo, kurį galėtumėte derinti prie kitų kasdienių ar šventinių įvaizdžių, dairykitės balto klasikinio švarko, marškinių, griežto kirpimo suknelės ar minimalistinio stiliaus rankinės. Baltą patariama derinti su geltona, auksu, juoda ar mėlyna, o atsisakyti siūloma baltos ir raudonos arba baltos ir žalios derinių.

1577709282002782 zuhair murad
„Zuhair Murad“ modelis, mados namų nuotr.

Juodos ir mėlynos tandemas

Juoda dažnai siejama su prietarais, tamsos pasauliu, gedulu, tačiau, palietus šventinės aprangos temą, juodos mistifikavimą verčiau pamiršti – 2020 metų kelyje ji atneš teigiamų pokyčių, susijusių su asmenybės tobulėjimu. Ir juoda, ir mėlyna siejamos su vandens tėkme, o vanduo Žiurkės metais taps galimybių suteikiančių pokyčių ir sklandaus bendravimo simboliu. Tinkami sprendimai, stipri intuicija, gebėjimas prisitaikyti prie situacijų, plačios galimybės ir pripažinimas – visa tai pritrauks šios dvi spalvos.

1577709420152788 alexander mcqueen
„Alexander McQueen“ modelis, mados namų nuotr.
1577709441502825 christopher kane
„Christopher Kane“ modelis, mados namų nuotr.

Tiems, kurie norėtų paaukštinimo darbe, patariama rinktis juodą, tačiau vengti tamsiai mėlynos – kinų sakmės byloja, kad tamsūs mėlynos atspalviai pritraukia praradimus ir nesėkmes. Šventėms rinkitės šviesius mėlynos atspalvius – nuo pastelinės žydros, vaiskios vandenyno mėlynos iki akvamarino. Juoda derės su nefrito žalia arba balta, tačiau nereikėtų jos derinti su geltona ar raudona. Mėlyna spalva sėkmingųjų sąraše viena universaliausių, nes neigiamų derinių ji neturi.

1577709464633937 blumarine
„Blumarine“ modelis, mados namų nuotr.

Skirtingos spalvos keliauja skirtingomis bangomis, skleidžia skirtingas energijas ir vibracijas, vienos padeda susigrąžinti vidinę harmoniją, kitos skatina kūno gijimo procesus, dar kitos gali paveikti emocinę būseną – ne veltui alternatyvioji medicina siūlo gydomąsias spalvų terapijas. Sėkmingų 2020 metų spalvų įžvalgos yra paremtos spalvų psichologija ir kinų išmintimi, todėl tai labiau simboliniai patarimai. Tikrieji pasirinkimai ir pokyčiai priklauso nuo jūsų pačių: noro keistis, tobulėti, pažinti, bendradarbiauti, nepasiduoti neigiamoms emocijoms ir skirti laiko sau, nes teigiama energija, traukianti sėkmę, ateina kartu su teigiamomis mūsų mintimis.

Prekių nuotraukos iš Net-a-Porter.com, Mytheresa.com

Tags

lofficiellithuania
lofficiel
spalvos

susiję straipsniai

Rekomenduojame