Mada

6 skandinavų dizaineriai, kuriems neabejingi mados aistruoliai

Pristatome jums įdomiausius bei aktualiausius šių dienų Skandinavijos dizainerius, kurių kūryba patraukė jau ir garsenybes, tokias kaip Gigi ir Bella Hadid, Katy Perry, Kendall Jenner ar Margot Robbie.
Reading time 4 minutes
STAND modeliai, www.standofficial.com

GANNI @ganni

Tai visoje planetoje madingiausių merginų magnetas ir, be abejonės, pasaulyje žinomiausias bei labiausiai išvystytas daniškas mados ženklas, kuris iš esmės ir apibrėžė naujos skandinaviškos estetikos ir scandi chic sąvoką. GANNI drabužius vilki bene kiekviena gatvės stiliaus ikona. Įkurtas 2000-aisiais, nuo 2019 metų valdomas dano Nicolajaus Reffstrupo bei jo žmonos, ženklo kūrybos vadovės Ditte Reffstrup, šiuo metu GANNI savo kolekcijas parduoda 400 pasaulio stilingiausių parduotuvių. Šio ženklo sėkmės amuletas – kontrastinga, stereotipų nesuvaržyta ir hipiškos auros skandinaviškos mados idėja modernioms ir išsilavinusioms miesto merginoms.

 

Raktažodžiai: effortles, globalu, raštai, spalvos, scandi 2.0, megztiniai, maxi suknelės

STAND @standofficial

2014 metais Nellie Kamras įkurtas švediškas mados ženklas, kurio DNR – nepriekaištingo dizaino ir meistrystės odiniai drabužiai įkandamomis kainomis. Odos kolekcijoms akomponuoja natūralaus ir dirbtinio kailio, zomšos bei vilnos drabužiai. AW’19 kolekcijos populiariaisiais tapo ryškiomis spalvomis dažyti odiniai paltai, kombinuoti kailiu, taip pat infantilios dirbtinio kailio „Lolita“ rankinės, dėl kurių aikčiojo visos „Instagram“ „it“ merginos. Dirbtinio kailio pasirinkimas – tai sąmoningas STAND žingsnis prisijungiant prie socialiai atsakingos mados judėjimo.

 

Raktažodžiai: spalvos, žaismingumas, effortless chic, prabangios medžiagos, proporcijų žaidimas

BY MALENE BIRGER @bymalenebirger

Sofistikuotas modernios klasikos daniškas mados ženklas, kuriam ištikimos išsilavinusios, elegantiškos ir moteriškumo pabrėžti nevengiančios didmiesčių moterys. Įkurtas prieš bene dvidešimtmetį dizainerės Malene Birger, šiuo metu ženklas kuriamas jaunosios kartos dizainerės Mathilde Torp Mader. „By Malene Birger“ kolekcijos parduodamos daugiau nei 100 šalių.

 

Pažiūrėti ateinančio šaltojo sezono kolekciją „By Malene Birger“ komanda pakvietė į ženklo showroom’ą, kuris įsikūręs prabangiame Kopenhagos Frederiksbergo rajone, buvusiame XVIII a. dvare. Showroom’o kieme svečius pasitiko pagrindiniu kolekcijos raštu dekoruotų skėčių instaliacija, vėliau skėčiai buvo padovanoti kolekcijos apžiūrėti susirinkusiems svečiams – stilistams, pirkėjams, nuolatiniams klientams ir mados namų draugams.

 

Raktažodžiai: monochromas, moderni klasika, stilius, amžina, miestas, mados namai.

 

CECILIE BAHNSEN @ceciliebahnsen

LVMH prizo finalininkė Cecilie Bahnsen yra tikriausia daniškos mados fėja, kuri savo vardu pavadintame mados ženkle kuria modernaus mergaitiškumo koncepciją. Cecilie Bahnsen – tai couture meistrystė, skulptūriški siluetai ir šiuolaikinė moters interpretacija. „Sesiliškas“ pasaulio romantizmas su pūstomis rankovėmis, gėlėmis kvepiančiais lengvais, permatomais audiniais.

 

Raktažodžiai: gėlės, pieva, mergaitiškumas, romantika, modernumas, interpretacija.

MARK KENLY DOMINO TAN @mkdtstudio

Dizaineris Markas, būdamas vos dvylikos, sukūrė suknelę buvusiai Danijos princesei Aleksandrai, tad nestebina, kad šiuo metu Markas yra vienas mėgstamiausių Danijos princesės Mary dizainerių. Dizaineris dirbo Balenciaga, Alexander McQueen ir Sonia Rykiel mados namuose, kai 2012 metais įkūrė savo vardo ženklą, kuris netrukus tapo sėkmingas, o Markas tapo žinomas kaip vidurinio amžiaus estetikos, persmelktos šių dienų konteksto, kūrėjas.

 

Jo kuriami siluetai yra struktūriniai, naudojamos ypatingos kokybės medžiagos. Prekių ženklo misija – kurti laikui nepavaldžius drabužius ir taip prisidėti prie atsakingos mados filosofijos. Šį sezoną Markas kolekcijos pristatymui pasirinko ypatingo grožio „Thorvaldsens“ muziejaus aplinką, modeliai žengė apsupti didingų skulptūrų. Kolekcija spalvotoje mados savaitėje išsiskyrė solidžiomis, ramiomis žemės spalvomis, drabužiai kaip visuomet skulptūriški, išbaigti ir nepriekaištingi iki detalių. Monumentalu.

 

Raktažodžiai: prabanga, moderni moteris, ypatingos progos, minimalizmas, klasika, moteriškumas.

J. LINDBERG @jlindebergofficial

Sportinės ir urbanistinės mados atstovas, Stokholme įkurtas mados ženklas šiuo metu užima stiprias pozicijas mados pasaulyje ir yra dievinamas aktyvių, šiuolaikinių ir sąmoningų vartotojų. Pagrindinis ženklo taikinys – golfo, slidinėjimo bei laisvalaikio kolekcijos. J. Lindeberg kolekcijos parduodamos visame pasaulyje – nuo Skandinavijos iki Niujorko bei Azijos. Šis mados ženklas yra organizacijos „1 % for the planet“ narys, kuris prisideda prie tvaresnio pasaulio ir būtent tam skirtų mokslinių tyrimų.

 

Raktažodžiai: sporto ir klasikos miksas, konstrukcijos, kontrastai, oldschoolas.

Tags

mada
stilius
tendencijos
lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame