Mada

Rudens karalienėmis tampa madą gelbstinčios charkteringos skrybėlės

Šis ruduo dosnus toms, kurios mėgsta demonstruoti įnoringą ir netgi įžūlų, egocentrišką stilių. O taip yra todėl, kad savo valandos sulaukė aksesuarų senolė – skrybėlė.
Reading time 3 minutes
Mados namų DIOR nuotr.

„Skrybėlė privaloma kiekvienam deriniui. Ši detalė jį užbaigia. Tam tikra prasme skrybėlė yra geriausias būdas išreikšti savo asmenybę“, – leidinyje „The Little Dictionary of Fashion“ sako dizaineris Christianas Dioras.

 

Skrybėlė nuo seno buvo vienas subtiliausių ir labiausiai nešiojamų moteriškų aksesuarų. Jo nenukariavo nei rankinės, nei papuošalai. Skrybėlės bet kokiai aprangai suteikia kaprizingumo, ji kaipmat įgauna kur kas išraiškingesnį charakterį ir tampa įsimintinesnė. Skrybėlės gana ilgą laiką savo šlovę kasdienėje madoje buvo lyg pamiršusios, lyg apleidusios. Daugiausia jas nešiojo vyrai, o moterys pasipuošdavo vasarą ar per ypatingas iškilmes.

 

Tačiau pastaruoju metu į kasdienę nešiojamąją madą skrybėlės atėjo įrodydamos, kad turi tikras, senas mados tradicijas. Taip nutiko, kad 2019-ųjų rudens ir žiemos sezonas atskleis nemažai pamirštų, bet daugybės simpatijų vertų tendencijų. Viena jų – ryškios, ekstravagantiškos, įžūlios ir net lengvu šoku pasitinkančios skrybėlės.

Ant must have pakabos vietos atsiras bet kokiai spalvai, bet kuriam kirpimui ir pačioms įvairiausioms medžiagoms – priimtinas kiekvienas stiliaus braižas ir nuokrypis.

 

Kadangi skrybėlės ir įvairios jų formos dažniausiai reikšdavo skirtingą socialinį statusą, požiūrį ir netgi buvo tapusios tam tikro judėjimo ženklu, pastaruoju metu garsiausi mados kūrėjai į šviesą ėmė traukti savo mados namams tinkamą žinutę nešančias kepures. Pavyzdžiui, mados namų Christian Dior dizainerė Maria Grazie Chiuri savo feministinėje kolekcijoje prieš keletą metų kiekvieną derinį papildė odine berete. Šis aksesuaras nuo seno yra laikomas vyriška kepure, kuri yra militaristinės aprangos dalis, tad beretės nešiojimas aiškiai teigė, kad Dior – už stiprias, nepriklausomas moteris. Būtent todėl skrybėlių sugrįžimas į madą leidžia šią tendenciją paversti ypatinga, nenuvalkiota ir pritaikyti kiekvienam, ieškančiam.

Šį rudenį madingiausios ir universaliausiai kasdie-nai aprangai tinkančios skrybėlės yra panamos, kibiro formos, kaubojiškos ir, žinoma, aiškios formos, vadinamosios dykumos skrybėlės. Tai – lengvai derinamos kepurės, kurių klasikinio stiliaus mėgėjoms užteks turėti vieną. Jas derinkite prie vilnonių paltų, švarkų, odinės striukės. Taip pat neprašausite šį sezoną skrybėlę derindamos su oversized striuke. Tai sukurs itin charakteringą miesto įvaizdį.

Spalvos čia nėra itin svarbu – tiks visi žemės atspalviai, ypač žali, taip pat nesuklysite pasirinkdama tradicinę pilką ar rudą. O drąsiausiųjų stiliaus sprendimams dar daugiau žavesio suteiks ryškios spalvos bei neįprastų medžiagų derinimas.

 

Vienas populiariausių rudens gatvės stiliaus pasirinkimų – netikro kailio panama arba kibiro formos skrybėlė su plastiko detalėmis. Tai yra šaltojo sezono naujiena, kuri ne tik šildys, bet ir suteiks išdykėliško žavesio bei nerūpestingos didmiesčių dvasios jūsų deriniui. Tokias kepures rinkitės nepaisydami jokių taisyklių – ieškokite ryškių spalvų, ryškaus plastiko detalių, provokuojamų raštų, neįprastų papuošimų ir bet ko, ką išgalvos kūrėjai. Jas derinkite prie ekstravagantiškų lauko drabužių ar kaprizingų suknelių. Tai – jūsų galimybė sugauti ryškų mados savaičių kadrą.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame