Mada

Mados namų „Sonia Rykiel“ likimas pakibo ant plauko - ieškoma pirkėjo

1968 metais įkurti mados namai „Sonia Rykiel“ skelbia ieškantys naujo savininko.
Reading time 2 minutes
Desselle & Partners nuotr.

Atrodė, kad praėjusiais metais atšventę 50-mečio jubiliejų mados namai „Sonia Rykiel“ tarsi ir sugrįžo į dienos šviesą, mat anksčiau puse lūpų kalbėta apie jų populiarumo smukimą. Vis dėlto prancūzų mados ženklas, garsėjantis mezginiais ir ryškiaspalviais dryžuotais modeliais, taip ir nesugebėjo atsistoti ant kojų. Kritę pardavimai ir gaminių paklausa privertė juos pradėti bankroto bylą. Dabartiniai „Sonia Rykiel“ savininkai, grupė „French Heritage“, paskelbė ieškanti naujo šių mados namų pirkėjo.

 

2018 metais „Sonia Rykiel“ pardavė gaminių už 35 mln. eurų, tačiau nuostoliai buvo įvertinti per 20 mln. eurų. Pastaraisiais metais įmonė traukėsi, buvo mažinamas darbuotojų skaičius – per dvejus metus mados namus paliko ketvirtadalis darbuotojų, taip siekta sutaupyti ir pagerinti „Sonia Rykiel“ finansinę padėtį. Deja, toks sprendimas nepasitvirtino ir likusieji 150 mados namų darbuotojų nuolat patekdavo į kritines padėtis dėl darbo išteklių ir laiko stokos.

 

Mados namų „Sonia Rykiel“ įkūrėjai ir dizainerei Soniai Rykiel mirus 2016 metais, dėl prekės ženklo likimo dvejojo daugelis – anksčiau sėkminga mados namų veikla pamažu ėmė ristis žemyn. Dizainerė Sonia Rykiel garsėjo kaip „trikotažo karalienė“, mat kolekcijose visuomet būdavo ypatingai atrodančių megztų modelių, tačiau pritaikytų kasdienai.

 

Nors po S. Rykiel mirties bėdos buvo nutylimos, nesusipratimai į paviršių iškilo šių metų kovo mėnesį, kai po penkerių metų darbo mados namus „Sonia Rykiel“ netikėtai paliko kūrybos vadovė Julie de Libran. Vėliau ji apkaltino prekės ženklą nesilaikius susitarimo sąlygų ir paskelbus apie jos pasitraukimą be pačios patvirtinimo.

 

„Sonia Rykiel“ tikisi surasti pirkėją iki birželio mėnesio, kitu atveju mados namų laukia skaudus likimas.

Tags

lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame