Mada

Ar provokuojantys aukštakulnių ir sportbačių hibridai taps nauja tendencija?

Regis, mada ketina pamėtėti vieną neįprastų tendencijų. Tik ar ji prigis?
Reading time 3 minutes
Instagram / @rombautofficial nuotr.

Sportinės ir aukštakulnės avalynės miksas mados pasaulyje pasirodo ne pirmąjį kartą. Buvo laikas, kai išpopuliarėjo sportiniai bateliai ir conversai uždaromis platformomis. Kadaise viešos internautų pašaipos sulaukė dainininkė Mariah Carey, tokius avėdama ne gatvėje, o sporto klube. Dar ir šiandien elektroninėje mados namų Isabel Marant parduotuvėje galite įsigyti platforminių sportbačių modelį „Bekett“ - šie batai prieš bemaž šešerius metus buvo tikrų tikriausias mados hitas, juos rinkosi visas pramogų pasaulio žvaigždynas, nuo Beyonce, Mirandos Kerr, Jessicos Albos iki Jennifer Lopez. 

 

Vėliau irgi buvo ne vienas bandymas suderinti sportinį stilių ir aukštakulnių graciją. Dar šią vasarą romantišką sportinių batelių ir smailianosių aukštakulnių variaciją siūlė mados namai Sies Marjan, žaismingai ryškiaspalves kombinacijas pristatė Jeremy Scott, savitą sportinių kojinių ir aukštakulnių derinį pateikė Prada, o populiarieji Off-White sujungė basutes aukštu kulnu ir viršutinę kedų dalį.

 

Dbar sportbačių ir aukštakulnių derinys dar drąsesnis nei anksčiau - avalynės modelius, kuriuos pristato mados ženklas Rombaut, veikiausiai išdrįstų avėti vienetai. Grubus guminis padas, tarsi tvarsčiais apvyniota čiurna, iki aštrumo nusmailintas batelių priekis ir plonytis stulpo tipo metalinis kulnas. Šiuos batelius galėtume pakrikštyti „sneakerstiletto“ - čia akivaizdžiai persipina išraiškingas sportinis stilius ir kone fatališka stiletų elegancija. Visgi atsirastų ir tų, kurie prie pavadinimo pridėtų žodelį „ugly“ (liet. - bjaurus), juk dar ir dabar visiems puikiai žinomi mados hitu tapę „ugly sneakers“ (pvz., populiarieji Balenciaga „Triple S“).

Rombaut save vadina veganišku aksesuarų prekės ženklu, kurio pagrindas - tvari mada ir sąmoningas vartojimas. Šio ženklo kuriama avalynė išsiskiria neįprasta estetika, akcentuotomis detalėmis ir moderniomis medžiagomis, pagamintomis iš augalinių pluoštų ir perdirbtų gaminių.

 

Drąsieji Paryžiuje įsikūrę dizaineriai siūlo ir klasikinių aukštakulnių formos, ir ilgaaulius ar trumpo aulo „sneakerstiletto“ batus. Pristato ne vieną medžiagų derinį: guma, metalas ir lateksas, guma ir veliūras arba guma ir tamprūs sportiniai audiniai. Kiek gi kainuoja naujieji veganiški Rombaut sportbačiai-aukštakulniai? Trumpesnius aulinukus įsigysite už 495 Eur, ilgaaulius virš kelių - už 625 Eur.

 

Panašių stilistinių provokacijų galima rasti ir kitų mados ženklų ar nuomonės formuotojų instagramo profiliuose. Eksperimentinių sportbačių ir aukštakulnių derinių gausu @haramwithsugar paskyroje, nuo primenančių 2000-ųjų pradžios madas iki kedų „frankenšteinų“, panašių į moderniojo meno eksponatus. Ribų šiam avalynės koliažui nėra, tad galbūt pamažu jis peraugs į aktyvų judėjimą? Gal tai taps nauja mados srove, kuri netruks įsitvirtinti mūsų spintose ir pakeis jau ilgą laiką nesitraukiančius storapadžius kedus?

Tags

tendencijos
lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame