Mada

Dizaineris J. Statkevičius pristatė ilgai lauktą jubiliejinę kolekciją

Vilniuje įvyko vieno garsiausių Lietuvos dizainerių J. Statkevičius naujos kolekcijos pristatymas, skirtas mados namų trisdešimtmečiui paminėti.
Reading time 6 minutes

„Niekam neatskleidžiu ir jums neatskleisiu. Žinau, kad geriau vienąkart pamatyti, nei šimtąkart išgirsti“, – paklaustas apie jubiliejinę kolekciją, skirtą mados namų trisdešimties metų sukakčiai pažymėti, dar prieš pristatymą šyptelėjo vienas žinomiausių Lietuvos dizainerių J. Statkevičius. Kūrėjas liko ištikimas sau ir iki pat paskutinės minutės nė žodžiu neužsiminė, apie ką bus naujoji kolekcija.


Trečiadienio vakarą paslapties šydas buvo išsklaidytas – susirinkusieji išvydo įspūdingą kolekciją, demonstruotą garsių mados pasaulio veidų. Pirmieji podiumu žengė dramatiškais smokingais papuošti supermodeliai Edita Vilkevičiūtė ir Aistė Regina Klivečkaitė, taip pat kolekciją demonstravo iš Niujorko grįžusi manekenė Svetlana Griaznova, Asta Valentaitė, Aistė Misevičiūtė, Karolina Toleikytė, Ditė Antanaitytė, L'Officiel Lithuania viršelio heroje tapusi manekenė Dovilė Viršilaitė. Prie virtinės puikiai žinomų modelių prisijungė ir Simona Burbaitė, Daiva Bakutienė bei modelių agentūros Image Group steigėjos Julija Maslinskaja Ulvydienė ir Renata Mikailionytė.

 

Šį kartą kolekcijoje būta ne tik naujų kūrinių, bet ir pristatytų anksčiau – tiek Lietuvoje, tiek Paryžiuje bei Niujorke. Podiumu praskriejo subtilios nėrinių suknelės iš moheros mezginių, pristatytos dar J. Statkevičiaus 2001 m. rudens aukštosios mados kolekcijoje, tokias suknias yra vilkėjusios karūnuotoji Danijos princesė Marry ir populiarioji islandų dainininkė Bjork. Svečių žvilgsnius traukė elegantiški ir teatrališki modeliai, publikai pirmąkart parodyti renesansiškoje 2013 m. pavasario haute couture kolekcijoje. Veikiausiai visi J. Statkevičiaus kūrybos gerbėjai įsiminė ir ant podiumo grįžusią aukso diskais tviskančią suknelę, kuria vilkėdama 2005 m. žurnalui Harper's Bazar pozavo aktorė Nicole Richie. Nors jubiliejinė kolekcija buvo ir J. Statkevičiaus, švenčiančio savo mados namų 30-metį, darbų retrospektyva, ir naujos jo vizijos, pristatymas alsavo vientisa elegancija ir gracingumu.

 

Kviečiame pamatyti didijį J. Statkevičiaus madų šou, kurį dizaineris ilgai laikė paslaptyje.

Edita Vilkevičiūtė ir Aistė Regina Klivečkaitė

Simona Burbaitė

Svetlana Griaznova

Aistė Misevičiūtė

Asta Valentaitė

Edita Vilkevičiūtė

Juozas Statkevičius

/

30 faktų apie dizainerį Juozą Statkevičių

Juozo Statkevičiaus mados namų 30-mečio proga žurnalas „L'Officiel Lithuania“ atskleidžia 30 faktų apie pripažinimo Lietuvoje ir užsienyje sulaukusį dizainerį.

1. J. Statkevičius gimė Kaune, jo vaikystė prabėgo Vilijampolės rajone, kurį pats kūrėjas su šypsena vadina „banditų rajonu“.

 

2. Anksčiausias vaikystės prisiminimas — Naujųjų metų spektakliai ant taburetės pas pusseserę.

 

3. 1993 m. baigė Vilniaus dailės akademiją.

 

4. Gavęs diplomą dviem mėnesiams išvyko į stažuotę Arnhemo menų akademijoje (Olandija).

 

5. 2000 m. stažavosi Paryžiuj Angelo Tarlazzi madų namuose.

 

6. Pirmą kremą nuo raukšlių nusipirko būdamas aštuoniolikos.

 

7. Pirmą apdovanojimą už darbą teatre J. Statkevičius gavo 1998 m. Šv. Kristoforo apdovanojimas įteiktas už geriausią teatro kostiumą.

 

8. Juozo nuomone, visų laikų stilingiausia moteris — Marlene Dietrich, o iš vyrų jis išskiria šių laikų kino žvaigždę George'ą Clooney.

 

9. J. Statkevičius yrra žinomos politikės Irenos Degutienės antros eilės pusbrolis.

 

10. 2004 m. padedamas parfumerio Fabrice'o Pellegrino sukūrė savo vardo kvepalus. Kvepalų natos: jazminai, pačiuliai, kalendros, smilkalai, ambra, kašmyrmedis, vanilė, benzoinas ir muskusas.

 

11. „Grožio kirtis" — pirmoji J. Statkevičiaus knyga, išleista 2006 m. Tai bene pirmas „kavos stalelio knygos" pavyzdys.

 

12. J. Statkevičius kūrė proginius drabužius Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus žmonai Almai.

 

13. Ištaigingą J. Statkevičiaus kurtą suknelę Danijos princesė Mary vilkėjo net dukart: pirmą kartą — per savo vyro Frederiko 40-mečio šventę, antrą — po trejų metų per Nyderlandų princesės Maximos 40-metį.

 

14. J. Statkevičius — pirmasis lietuvių dizaineris, kurio darbus pristatė žurnalai „L'Officiel", „Vogue", „Elle", „Harper's Bazaar".

 

15. Labiausiai dizaineris mėgsta mamos paruoštus patiekalus iš bulvių — blynus arba kugelį.

 

16. J. Statkevičiaus kurtus apdarus vilkėjo Bjork, Kyra Sedgwick, Naomi Watts, Nicole Richie.

 

17. Šiemet pastatytoje operoje „Visos jos tokios" solistai ir ansamblio artistai vilki J. Statkevičiaus kurtus rankų darbo aukštosios mados couture drabužius.

 

18. Stilingos brandžios moters idealas J. Statkevičiui yra jo mama Vanda Statkevičienė, ją jis mini šalia tokių scenos ir stiliaus ikonų kaip Jane Birkin, Audrey Butwey Gruss ir Jane Fonda.

 

19. Prieš beveik septynerius metus dizaineriui buvo skirtas garbės ordinas „Už nuopelnus Lietuvai".

 

20. „Aš esu istorija" — žurnalistų bene labiausiai pamėgta frazė, ne kartą išskridusi iš dizainerio lūpų.

 

21. J. Statkevičiaus nemėgstamiausi patiekalai — manų košė ir pieniška sriuba, kurias bloguoju prisimena dar nuo vaikystės.

 

22. Draugystė su žymia režisiere Dalia lbelhauptaite prasidėjo prieš daugiau nei dvidešimt metų nuo pataisytos vestuvinės suknelės ir pasiskolintų 30 litų.

 

23. 2017 m. J. Statkevičius pristatė lietuviško tautinio kostiumo ikvėptą kolekciją, medžiagas audė tautodailininkės iš Žemaitijos.

 

24. J. Statkevičius save vadina Lietuvos patriotu. Ne kartą užsiminęs apie emigraciją kūrėjas neabejoja, kad gyvendamas kur nors kitur turėtų nuosavą lėktuvą ir susikrautų milijonus.

 

25. 2006 m. davė pirmąji savo interviu JAV žiūrimiausiai savaitės TV laidai „Labas rytas, Amerika", kurią kasdien stebi apie 220 mln. Amerikos gyventojų.

 

26. Prieš dvejus metus J. Statkevičiaus kurta vestuvinė suknelė, kurią didžiąją dieną vilkėjo modelis Asta Valentaitė, pademonstruota mados istoriko, kolekcininko Aleksandro Vasiljevo vestuvinių suknelių parodoje „Grožio paslaptys".

 

27. Pirmą darbą J. Statkevičius gavo Seime — čia jis kirpo politikus ir valdininkus.

 

28. J. Statkevičius renginiams yra puošęs mylimiausias scenos divas Vaivą Mainelytę, Gražiną Balandytę, šviesaus atminimo Eugeniją Pleškytę.

 

29. J. Statkevičius yra dirbęs su visais iškiliausiais Lietuvos režisieriais.

 

30. Dizainerio ūgis — 190 cm.

 

Dariaus Kučio nuotraukos

susiję straipsniai

Rekomenduojame