Mada

Mados namų 30-metį mininčio J.Statkevičiaus kolekcija – jau netrukus

Kūrybinės veiklos trisdešimtmetį ir asmeninę sukaktį minintis drabužių dailininkas Juozas Statkevičius trečiadienio vakarą pristatys naują kolekciją.
Reading time 2 minutes

Pasak dizainerio J. Statkevičiaus, laukia įspūdingas pristatymas: „Nesinori skambių frazių, kad tai metų renginys, patys žiūrovai tegul nusprendžia.“ Jo komanda priduria, kad Juozas – vienas iš nedaugelio kūrėjų, kuris ne tik įvykdo pažadus, bet ir pranoksta lūkesčius.

 

Spalio 15 dieną 50-metį šventęs kostiumų dailininkas J. Statkevičius sakė, jog viskas prasidėjo, kai oro uostuose ir lėktuvuose dar buvo galima ramiai rūkyti ir nebuvo nė minties apie mobilųjį telefoną. Valstybinio ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ bei trimis Auksiniais scenos kryžiais už geriausius kostiumus teatrui apdovanotas J. Statkevičius savo kūrybinės veiklos pradžią tapatina su laikmečiu, kai Lietuva nedrąsiai skandavo „Lietuva, Lietuva“.

„Nesinori skambių frazių, kad tai metų renginys, patys žiūrovai tegul nusprendžia“, - J.Statkevičius.

„Šiandien sukurta per 50 kolekcijų, mano vardo mados namai mini 30-ąją sukaktį“, – sako pirmasis lietuvis, pristatęs savo kolekcijas Paryžiuje ir du kartus, 2000 m. bei 2001 m., apdovanotas „Louis Vuitton Moet Henessy“ premijomis. J. Statkevičius pirmasis sukūrė ir savo vardo kvepalus, pirmasis iš Lietuvos dizainerių buvo aprašytas pasaulinėje mados spaudoje. Pasak amerikietiškojo žurnalo „Vogue“ redaktorės Annos Wintour, J. Statkevičius pažymėjo Lietuvą pasaulio mados žemėlapyje.

 

Dizaineris kūrė kostiumus ir grimą daugiau nei šimtui spektaklių 23-jose pasaulio šalyse. Tarp J. Statkevičiaus klientų – garsūs pasaulio politikai, Lietuvos ir Latvijos prezidentai, karūnuotoji Danijos princesė Marry, aristokratai, Holivudo žvaigždės – Naomi Watts, Kyra Sedgwick, Bjork ir kitos mados pasaulio divos.

Klaudijaus Kairio nuotrauka

susiję straipsniai

Rekomenduojame