Mada

Kaip stilingai derinti spalvotus drabužius ir kokias spalvas šį sezoną rinktis?

Vasaros mados portretas stiliaus žodynėlyje išpieštas spalvomis, ryškesnėmis už visus pasaulio gėlių sodus. Šią paletę kasmet papildo vis naujas, savo įnorius ir visą protokolą atsinešantis tonas.
Reading time 5 minutes
SALLY LAPOINTE 2019 m. pavasario ir vasaros kolekcija, mados namų nuotr.

Dažnai stileivos, įsimylėję Pantone, pamiršta visą kitą paletės spalvų turtą ir negali paleisti klasikinių ir neutralių spalvų – juodos, mėlynos, baltos. Visgi ką diktuoja nerašytas vasaros mados protokolas?

Nauja klasika

Spalvos mados pasaulyje yra sultys, pasotinančios pirmąsias podiumų eiles. Ryškių spalvų banga mados savaitėse nuvilnija kiekvienoje kolekcijoje. Ryškiaspalvius drabužių paveikslus netrunka pamilti pačios įtakingiausios industrijos asmenybės, tačiau kasdienės, mėgėjiškai madą mylinčios moterys spalvų į savo drabužinę įsileisti nedrįsta. Ryškios spalvos ir drąsūs jų deriniai vasarą – pretenzingo ir išlavinto skonio ženklas, kurį įvaldyti visai nesunku.

 

Spalvoti deriniai arba ryškios detalės juose įneša dramos į paprastą ir iš nuobodulio patogią kasdienybę. Nors parduotuvių lentynose spalvotų drabužių su kiekvienu sezonu vis daugiau, ypač šiemet, kai į mados olimpą užkopė 9-ojo dešimtmečio neoninės grožybės, visgi Lietuvos moterys vis dar medžioja neutralius, klasikinius atspalvius.

Spalvoti deriniai arba ryškios detalės juose įneša dramos į paprastą ir iš nuobodulio patogią kasdienybę.

Spalvos – tikrai nauja klasika vasarai. Sukantis mados ratui į drabužines grįžta vis išraiškingesni atspalviai, o iš jų gatvės mada sukuria vis įžūlesnius, bet genialesnius jų derinius.

 

Daugelis didžiųjų mados žaidėjų šiandien į spalvas įvelka vis didesnes vasaros kolekcijų dalis – natūralūs raštai nusidažo nenatūraliomis, pavyzdžiui, neoninėmis ar aukso spalvomis, tampa priimtina ir patrauklu nešioti visą vienos ryškios spalvos derinį. Netgi klasika „pakeičia kailį“ ir pristato akį rėžiančius kostiumus ar kitas oficialios aprangos detales. Šiltuoju sezonu juoda spalva tampa, švelniai tariant, draudžiama.

Kokios?

Vasarą galite rinktis pačias madingiausias šio sezono spalvas, nors neprašausite rinkdamosi paprasčiausiai mėgstamus atspalvius. Tarp jų yra ir ryškių, kaprizingų, ir lengvų, jausmingų spalvų.

 

2019 metų vasaros kolekcijų podiumai buvo nukloti nauja ir nematyta spalvų palete. Būsite itin madingos vilkėdamos rausvą spalvą: švelnų ir šviesų rausvos atspalvį, kiek ryškesnį, su koralinės prieskoniu, saldžios alyvos atspalvį, intensyvią rožinę ir, žinoma, vasaros karalienę – koralinę spalvą.

 

Taip pat vasaros spalvų pirmininkė yra raudona ir keli jos atspalviai: intensyvus, tiesiai iš ispaniškos fiestos pagriebtas raudonas, juokų nemėgstantis burgundiškas bei gaivus ir vėjavaikiškas ciberžolės.

Drąsioms ir nostalgiškoms pristatome neoną, kuriam į tendencijų padangę užkopti padėjo Rafas Simonsas, o pagreitį suteikė greitoji mada. Nuo kelio ženklų geltonos iki Madonnos triko rožinės – visi atspalviai tinkami ir yra įrašyti į vasaros mados protokolą.

 

Viską vainikuoja geltona ir būrys jos sekėjų – pablukusi citrininė verbena, kiek ryškesnė šalto atspalvio geltona ir prinokusio mango spalvos. Be visos puokštės atspalvių, bet koks, kurį turite spintoje, gali tapti tikru vasaros ginklu.

Kaip?

Spalvų derinimas turi taisykles, tačiau čia į mokyklos suolą sėsti nebereikės. Šios pamokos yra kur kas malonesnės ir prilygsta nedidelei mados terapijai.

 

Prisiminkite, vasaros metu kaitinant saulei geriausiai jausitės be kaitinančios juodos ar kitų klasikinių spalvų. Todėl, jeigu baiminatės dėvėti itin ryškių spalvų derinius, rinkitės drąsius aksesuarus. Juos galite derinti pagal tų pačių spalvų kategorijas. Pavyzdžiui, prie pasirinkto šviesaus kostiumėlio derinkite keletą geltonų atspalvių – tai gali būti rankinė, diržas, lengva raštuota skarelė aplink kaklą arba „putlus“ ryškus lankelis ir bateliai. Tai yra pagrindinė ryškių aksesuarų ir neiššaukiančios vienspalvės aprangos derinimo taisyklė bei jos atributai.

Jeigu esate pasiruošusi drąsesniems sprendimams, prisiminkite, ką reiškia įžūlumas. Pirmiausia, nesusimausite, jeigu pasirinksite vieną ir tą pačią spalvą kiekvienai aprangos detalei – tai yra vienas drąsiausių, bet kartu lengviausių kelių. Tačiau šiuo atveju rinkitės solidesnius kirpimus.

 

Taip pat galite derinti ryškias spalvas su ryškiais raštais. Pasirinkite jums patinkančią spalvą ir ieškokite skirtingų jos atspalvių turinčių raštuotų aksesuarų. Tai gali būti gėlės, dryžiai, taškeliai, gyvūno kailis ir bet kas kita. Pavyzdžiui, jeigu renkatės rausvais dryžiais puoštą švarką ir kelnes, derinkite marškinius, kuriuose įsimaišęs rausvas atspalvis.

Be viso to, spalvos gali tapti atsvara ir derinyje sukurti kontrastą. Šiuo atveju prisiminkite patį paprasčiausią kontrastą „balta ir juoda“ ir tarpusavyje derinkite šviesią spalvą su tamsia. Pavyzdžiui, švelniai citrininę ir tamsiai pastelinę žalią. Šiandien mada išlaisvino daugelį aprangos kodų, netgi oficialių. O štai užduotis išlaisvinti spalvas kasdieniame gyvenime liko moterims.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame