Mada

„Išteku.lt“ mados šou – vesternų dvasia ir originalios vestuvių suknelės

Jau šeštą kartą vykstančią vestuvių parodą „Išteku.lt“ vainikavo vestuvinių ir vakarinių suknelių bei vyriškų kostiumų mados šou „Išteku.lt Wedding Fashion Show“.
Reading time 6 minutes

„Išteku.lt Wedding Fashion Show“ podiumu žengė per šimtą modelių, buvo pristatytos dizainerių Liutauro Salasevičiaus, Egidijaus Rainio, Aurelijos Beliakaitės, Aidos Kapočiūtės, Airidos Skrick, mados namų „Vamp“, „Tiulio fėja“, „MAS924“, „Reda Couture“, vestuvių mados studijų „D’Dress“, „Pronovias Barcelona“ ir „Diva“ kolekcijos.
 

Vakarą pradėjo dramatiška dizainerio Liutauro Salasevičiaus kolekcija, kurioje susijungė drąsūs gotikos elementai ir karališka prabanga. Žvilgančių audinių suknelės buvo dekoruotos kryžiais, vyravo juodo lateksto aksesuarai: platūs diržai, kaspinai, ilgos pirštinės. Modelių įvaizdis – juodos lūpos ir griežto kirpimo šukuosenos – pabrėžė mistišką kolekcijos nuotaiką.

Liutauro Salasevičiaus modelis

Liutauro Salasevičiaus modelis

Madų šou tęsė teatrališkam L. Salasevičiaus pasirodymui priešingos – bohemiškos nuotaikos kolekcija, sukurta Viktorijos Jakučinskaitės. Kaip pasakojo dizainerė, šį kartą ji nusprendė pristatyti tris skirtingas mados namų „Tiulio fėja“ kūrybos kryptis. Pirmoji – dizainerės pamėgtas švelnus ir moteriškas įvaizdis, subtilūs nėriniai ir elegantiški siluetai, antroji – svajokliška bohema, daugiau blizgesio ir laisvės, o trečioji, pasak dizainerės, jos braižui kiek neįprasta – griežtesni siluetai, aiškios formos ir lygus audinys. „Tiulio fėja“ pristatymą karūnavo vestuvinė suknelė, kurios ilgą šleifą nešė net aštuonios mažosios princesės.

„Tiulio fėja“ modeliai

„Tiulio fėja“ modelis

Mados namų „Vamp“ dizaineris Arvydas Videika pristatė spalvingiausią vestuvinių ir vakarinių suknelių kolekciją. Fuksijų rožinė, sodri mėlyna, violetinė, citrinų žaluma – ši spalvinė paletė išsiskyrė iš mados vakarą dominavusių balkšvų ir pastelinių atspalvių. Plojimų sulaukė jau pirmasis „Vamp“ modelis – vestuvinė suknelė, apgaubta karališku gėlėmis margintu apsiaustu.

„Vamp“ modelis

„Vamp“ modelis

„Išteku lt Wedding Fashion Show“ tęsė Aida Kapočiūtė, dar prieš kolekcijos pristatymą dizainerė pasakojo savo kūryboje derinanti du skirtingus stilius: modernizmą ir romantiką, tad kiekvienas jos kolekcijoje demonstruotas modelis – kartu ir griežtas, ir trapus. „Tikiu, kad tai geriausiai atspindi šių dienų moterį. Ji stipri, žino, ko nori, ir gali tai pasiekti, taip pat ji švelni svajoklė ir nepataisoma romantikė.“, – kalbėjo A. Kapočiūtė.
 

Pasak dizainerės, pirmenybę ji teikia tvarkai ir simetrijai, tačiau šias metais nusprendė rinktis asimetriškus kirpimus: „Lengvas nukrypimas į šoną ir įdomesnė detalė gali susidraugauti su mano taip mėgstama simetrija. Labiausiai žaviuosi tuo, kad asimetriško kirpimo suknelė iš kiekvieno kampo atrodo vis kitaip.“ Šioje kolekcijoje dėmesį traukė kruopščiai rankomis siuvinėti karoliukų raštai: „Tai vienetinis rankų darbo kūrinys, kuris suknelei suteikia išskirtinumo, taip papuošti vieną modelį užtruko visą mėnesį.“ 

 

Kitų suknelių ypatybė – dizainerės pamėgtos griežtos linijos, simbolizuojančios svajonių siekimą. „Kartais tai tiesus ir užtikrintas kelias, o kartais – serpantino takas. Kiekviena linija turi savo prasmę ir kompozicinę svarbą.“, – apie kolekciją pasakoja A. Kapočiūtė.

Aidos Kapočiūtės modelis

Aidos Kapočiūtės modelis

Susirinkusieji nekantriai laukė dizainerės Airidos Skrick kolekcijos, mat ji vienintelė pristatė rūbus ne tik moterims, bet ir vyrams. Šį vakarą dizainerė nustebino išraiškinga laukinių vakarų dvasia alsuojančia kolekcija. Vyrai vilkėjo gyvatės odos ir leopardų kailio rašto kostiumus, rankose nešė susuktus lasus, avėjo kaubojiškus aulinius. Moterų suknelės dabintos plunksnomis, žvilgiai siuvinėtais ornamentais, taškuotos, dekoruotos ekstravagancijos suteikusiais varstymais, siūtos ne tik iš baltų, bet ir kūno spalvos audinių. Skirtingų audinių jungimas ir sluoksniavimas – viena vestuvių mados tendencijų, dominuosiančių 2019 metais.

Airidos Skrick modelis

Airidos Skrick modelis

Dizainerės Aurelijos Beliakaitės suknelės žavėjo itin kruopščiais rankų darbo siuvinėjimais ir sunkesniais akcentiniais nėriniais. Krintančiomis kristalų gijomis padabinti modelių pečiai – ne vien puošnus dekoras, šiose detalėse buvo užkoduotos paslaptys, sudėliotos iš karoliukų Morzės abėcėle. Įspūdingai atrodė taip pat rankomis nuo-iki siuvinėtas trumpintas perlų švarkelis.

Aurelijos Beliakaitės modelis

Aurelijos Beliakaitės modelis

Žaismingą ir romantišką kolekciją pristatė mados namai „Reda Couture“. Kolekcija alsavo romantika, laime ir šventine nuotaika, būtent dėl to ji ir buvo pavadinta „Laimės rūmai“. „Tai jausmas, kuris lydi mus, kai išgyvename džiaugsmingiausias gyvenimo akimirkas, tada ir mes norime būti kitokie – laimingi, pasipuošę, švenčiantys gyvenimą. Vestuvės ir kitos gražiausios gyvenimo šventės spinduliuoja šviesa, todėl šioje kolekcijoje neatsitiktinai pasirinkau šviesių spalvų gamą. Rausvų, rusvų, šiltų atspalvių tonai spinduliuoja moteriškumu.“ – pasakojo dizainerė Reda Budvilaitienė. Buvo pasirinkti nuosaikią klasiką atspindintys kirpimai, lengvi besiplaikstantys audiniai, koklije raitinių detalės.

„Reda Couture“

„Reda Couture“

Vestuvų mados studijos DIVA ir „D’dress” pristatė žinomiausių mados namų „Milla Nova“, „Crystal design“, „Lorenzo Rossi“, „Oksana Mukha“, „Anna Sposa“, „Eva Lendel“ ir „Pronovias” kolekcijas, kurias rodė „Misis Pasaulis” Tatjana Lavrinovič, Salomėja Grigonė, Edita Lavrinovič. Jas podiumu lydėjo Lietuvoje žymiausio smuikininko virtuozo Vilherlmo Čepinskio, jo žmonos Viktorijos ir fortepijonininkės Giedrės Šepčkauskaitės atliekamų Antonio Vivaldi „Metų laikų” garsai.

DIVA ir „D’dress” modelis - „Misis Pasaulis” Tatjana Lavrinovič

DIVA ir „D’dress” modelis - Edita Lavrinovič

Vestuvinių ir vakarinių suknelių meistras Egidijus Rainys pristatė itin elegantišką ir moteriškumą pabrėžiančią kolekciją. Būta ir skulptūriškų siluetų, ne tik plazdančio, sluoksniuoto šifono, bet ir standesnių audinių, subtilios ekstravagancijos, dizainerio pamėgtų – gėlių detalių.

Egidijaus Rainio modelis

Egidijaus Rainio modelis

Mados namų „Mas924“ kolekcija svečius nukėlė senąjį glamūru ir nevaržoma laisve alsuojantį Las Vegasą. Blizgesys, kutai, kaubojiškas stilius ir prerijų dvasia, plunksnos, raukiniai ir vintažo dvelksmas – atrodytų, visko tiek daug, tačiau visa tai taikliai suderinta. Dizainerės Monikos Kazakevičiūtės-Kriščiūnienės kolekcijoje žengė visas būrys žinomų modelių Julija Steponavičiūtė, Gabrielė Martirosianaitė, Karolina Meschino, Rasa Žukauskaitė ir Danguolė Stančikaitė.

„Mas924“

„Mas924“

Fotografas - Darius Kučys

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame