Mada

Mados rekordas: šis vintažinis „Yves Saint Laurent“ švarkas - aukso vertės

Šimtus tūkstančių eurų gali kainuoti ne tik pasaulinio garso dailininkų paveikslai, antikvariniai dirbiniai, bet ir vintažiniai drabužiai.
Reading time 1 minutes
YVES SAINT LAURENT archyv. nuotr.

Geltonomis Vincento van Gogho stiliaus saulėgrąžomis siuvinėtas dizainerio Yves'o Saint Laurent'o švarkas - tikras meno kūrinys, o dabar jis tapo ir rekordininku. Lapkričio pabaigoje Christie’s aukcionų namuose šis 9-ajame dešimtmetyje sukurtas švarkas buvo parduotas už beveik 382 000 eurų. Mados legendos kurtą švarką įsigijo Nacionalinė Viktorijos galerija Melburne. Anksčiau rankomis siuvinėtas „haute couture“ švarkas priklausė privačiam asmeniui, iš pradžių jis vertintas nuo 80 tūkst. iki 120 tūkst. eurų. Tačiau aukciono metu vintažinio Yves Saint Laurent švarko kaina pakilo daugiau nei 4 kartus, šiandien tai yra vienas brsngiausiai prduotų rūbų pasaulyje.

 

Saulėgrąžomis švarką išsiuvinėjo garsaus prancūzų siuvinėjimo meistro François Lesages'o namai Maison Lesage, siuvinėjimas rankomis užtruko daugiau nei 600 valandų. Švarkas buvo demonstruotas 1988 m. pavasario ir vasaros „haute couture“ kolekcijoje, tą kartą jį vilkėjo supermodelis Naomi Campbell. Toje pačioje kolekcijoje demonstruotas ir kitas švarkas, siuvinėtas Vincento van Gogho stiliaus irisais. Mėlynasis švarkas aukcione buvo parduotas sausio mėnesį už 175 500 eurų, jo buvusi savininkė - libaniečių kilmės verslininkė ir viena turtingiausių moterų pasaulyje Mouna Ayoub. Iš viso buvo pasiūti tik keturi tokie mados namų Yves Saint Laurent rankų darbo švarkai.

1575374391536413 876
„Christie’s“ nuotr.
Išpakuojamos „Van Gogh“ striukės

susiję straipsniai

Rekomenduojame