Mada

Elegantiška akimirksniu: nuo-iki juodi deriniai, kuriuos paprasta susikurti kiekvienai

Greičiausiai savo drabužinėse daugelis turi bent kelis juodos spalvos drabužius. Tačiau ar kada bandėte vilkėti nuo... iki... juodai?
Reading time 2 minutes
@womanslook / Instagram nuotr.

Tamsios spalvos nuo senų laikų Vakarų pasaulyje tapatinamos su praradimu ir mirtimi, anksčiau juodi drabužiai vilkėti kaip ženklas kitiems, kad žmogus išgyvena gedulą. Tokį pasirinkimą išpopuliarino karalienė Viktorija, ėmusi vilkėti juodai po to, kai mirėjo jos vyras princas Albertas. Šis karalienės poelgis įkvėpė kitas Viktorijos laikų našles vilkėti nuo... iki... juodai iki tada, kai po vyro mirties praeina dveji metai. To laikotarpio našlės viešumoje dėvėdavo gedulo skraistes ir juodo krepo šydą, toks prisidengimas galiodavo iki pusmečio po netekties, o paskui našlės tiesiog vilkėdavo juodai. Populiaru buvo rinktis ne tik juodus drabužius, bet ir papuošalus, pavyzdžiui, žvilgių akmenų seges, žiedus ir kt.

 

Vis dėlto šiuolaikiniame pasaulyje tokios gedulingos aprangos tradicijos jau yra nunykusios, nors dalyvaudami laidotuvėse daugelis dar vilki juodai arba bent jau tamsiai. Šiandien juoda spalva siejama su elegancija, klasika, aukšta klase ir galia. Tokia juodos spalvos simbolika įsigalėjo, kai pasauliui buvo pristatyta Coco Chanel maža juoda suknelė, tapusi elegantiško įvaizdžio pagrindu.

 

Vilkėti nuo... iki... juodai nėra sunku, nes drabužius ir aksesuarus kur kas paprasčiau suderinti vienus su kitais - tereikia atsižvelgti į audinius ir siluetus. Kad juoda apranga neatrodytų nykiai, vertėtų atkreipti dėmesį į skirtingas audinių faktūras, pavyzdžiui, derinti kostiuminį vilnos audinį ir odą, nebijoti išraiškingų paviršių, tokių kaip gyvačių ar krokodilų efekto oda. Nuo... iki... juoda apranga jau seniai nėra mirties ženklas, todėl drąsiai rinkitės tokius derinius, padėsiančius susikurti elegantišką įvaizdį. Be to, kadangi juoda apranga siejama su klasika, ji puikiai tiks daugeliu progų.

susiję straipsniai

Rekomenduojame