Mados savaitė

„Balmain“ 2019 m. pavasaris: Egipto dvasia ir Paryžiaus elegancija

Dizaineris Olivieris Rousteingas Paryžiaus mados savaitėje pristatė Egipto įkvėptą 2019 m. pavasario ir vasaros kolekciją.
Reading time 2 minutes

Pasak mados namų „Balmain“ dizainerio O. Rousteingo, naujoji jo kolekcija atskleidžia tolimojo Egipto įtaką Paryžiaus miestui: „Paryžiaus grožį atskleidžia istorija, o toje istorijoje glūdi ir svečių šalių įtaka, ypač Egipto“.

 

Štai Santarvės aikštėje esantis Luksoro obeliskas yra Egipto vicekaralius Muhamedo Ali dovana Prancūzijai, įteikta beveik prieš 200 metų. Egipto ištakos ryškios ir Paryžiaus architektūroje, pavyzdžiui, 1798 m. pastatytas Kairo pasažas, kurio įėjimą puošia 3 egiptiečių dangaus deivės Hathor portretai, taip pat 1806 m. Napoleono Bonaparto valdymo metu iškilęs egiptietiškasis fontanas (Fontaine du Fellah).

 

Tad O. Rousteingo pasirinkimas interpretuoti paryžietišką eleganciją ir egiptietiškus motyvus – ne atsitiktinė stilistinė raiška, o istorijos bendryste paremtas sprendimas.

 

2019 m. pavasario ir vasaros kolekcijoje buvo daugybė egiptietiškų interpretacijų: skulptūriškos smulkiai klostuoto audinio palaidinės, kelnės ir suknelės, tarsi iš mumijų vyturų siūti rūbai, sfinkso statulos atvaizdai, egiptietiškais hieroglifais marginti audiniai, dominuojanti balta spalva, smėlio atspalviai ir skulptūras imituojantys standžios odos korsažai. Kaip ir anksčiau pristatytose kolekcijose, šioje O. Rousteingas tęsė pamėgtų įvaizdžių paieškas: platinta pečių linija, šaneliški tvido kostiumėliai, vintažiniai džinsai, masyvūs metaliniai aksesuarai ir akinantis sidabro blizgesys.

„Balmain“ 2019 m. pavasaris ir vasara

/

Nuotraukos - iš mados namų „Balmain“ archyvo, www.balmain.com

susiję straipsniai

Rekomenduojame