Mados savaitė

Cirko įkvėpta „Dior“ aukštosios mados kolekcija

Paryžiuje pristatyta naujoji „Dior“ aukštosios mados kolekcija, persmelkta cirko tematikos, nuo prabangių arlekiniškų įvaizdžių, cirkininkų kostiumus menančių raštų ir rūbų detalių iki sceninio makiažo.
Reading time 2 minutes

„Dior“ 2019 m. pavasario aukštosios mados kolekcija, mados namų „Dior“ archyvo nuotrauka

Tradiciškai „Dior“ haute couture šou įvyko Paryžiaus Rodeno muziejaus soduose. Čia iškilo specialiai pristatymui suprojektuota cirko palapinė, podiumas buvo išklotas spalvotų rombų grindiniu, o palubėse kabėjo švieselių girliandos. Cirko atmosferą kuriančia aplinka pasirūpino mados pasaulyje puikiai žinoma erdvių dekoru ir scenografija besirūpinanti įmonė „Bureau Betak“, su kuria „Dior“ bendradarbiauja jau ne vienerius metus. „Bureau Betak“ yra sukūrusi originalias kolekcijų pristatymo erdves ir kitiems prabangos prekių ženklams: „Raf Simons“, „Zegna“, „Coach“, „Saint Lauren“, „Jacquemus“, „Rodarte“, „Omega“, „Tiffany & Co.“.
 

Šį kartą „Dior“ kūrybos vadovė Maria Grazia Chiuri susidomėjo scena, o tiksliau – cirko tema alsuojančiais darbais. Dizainerę įkvėpė 1917 m. Théâtre du Châtelet pristatytas baletas „Parade“, kuriam muziką sukūrė prancūzų kompozitorius Erikas Satie, scenarijų – Jeanas Cocteau, o prieštaringai vertintus kostiumus – tapytojas Pablo Picasso. Taip pat Marios Grazios Chiuri žvilgsnį patraukė fotografės Cindy Sherman fotografijos klounų tema ir neseniai amžino poilsio atgulusio kostiumų dizainerio Gérardo Vicaire'o kurti teatrališki sceniniai rūbai, išsiskyrę blizgesio ir siuvinėjimų gausa.

 

Tapusi „Dior“ kūrybos vadove, Maria Grazia Chiuri naujų kolekcijų pristatymus paverčia tikrais šou. 2019 m. pavasario ir vasaros kolekcija tapo modernaus baleto dalimi, o pastarąją aukštosios mados kolekciją lydėjo akrobačių pasirodymas. Į „Dior“ haute couture pristatymą iš Londono atvyko scenos meno ir akrobačių trupė „Mimbre“, bendradarbiaudama su Izraelio choreografe Sharon Eyal, ši žiūrovams dovanojo unikalų šou.

/

Nuotraukos - iš mados namų DIOR archyvo

susiję straipsniai

Rekomenduojame