Mados savaitė

Nauja „Dior“ kolekcija netikėtai sutapo su pasaulyje garsiai nuskambėjusiu įvykiu

Mados namų „Dior“ kūrybos vadovė Maria Grazia Chiuri 2020 m. rudens kolekcijoje pristatė daugiau nei 80 modelių, tačiau šį kartą be skambių stilistinių sprendimų.
Reading time 4 minutes

Vienas itin lauktų Paryžiaus mados savaitės šou - „Dior“ pristatymas. Kaip ir ne pirmą kartą, kūrybos vadovė Maria Grazia Chiuri visą dėmesį skyrė mados ir diskusijų, palietusių feminizmą, sąjungai, o ne teatrališkų siluetų paieškai, kuriais kadaise garsėjo „Dior“, kai šių namų kolekcijas kūrė dizaineris Johnas Galliano.
 

Madų šou erdvei idėjų semtasi iš būsimos parodos „I say I“ (liet. „Aš sakau aš“) Nacionalinėje Romos šiuolaikinio meno galerijoje, kurioje bus eksponuojami italių menininkių darbai. Naujos kolekcijos įkvėpimo šaltiniu tapo senųjų „Dior couture“ klientų nuotraukos, italų mados dizainerės Germanos Marucelli studija Milane, sukurta menininko Paolo Scheggi, ir pačios Marios maištaujanti prigimtis. Pasak dizainerės, jos maištas ir kova už moterų teises užgimė 70-aisiais, tad ir šioje kolekcijoje galima įžvelgti nemažai 8-ojo deš. užuomazgų.

1582795241869883 1582666910985578 dior ready to wear autumn winter 2020 scenography  adrien dirand1
DIOR pristatymo erdvės scenografija

2020 m. rudens kolekciją M. G Chiuri apibūdina kaip siekį atrasti „nepriekaištingą pusiausvyrą“ tarp kovotojos ir meniškos prigimties svajoklės, tarp pono Dioro indėlio ir šiuolaikinės mados, tarp moteriškumo ir vyriškumo. Simboliniu tapo pirmasis kolekcijos modelis – juodas elegantiškas kelnių kostiumas, įkvėptas Christiano Dioro garsiojo „Bar“ švarkelio itin išryškinta talija. XX a. viduryje šis buvo sukurtas, kad padėtų pokario metais moterims vėl atrasti savo moteriškumą ir viliojimo galią. Visgi M. G. Chiuri pristatė sumodernintą kostiumėlio versiją, tiek kelnės, tiek švarkas buvo laisvesnio silueto, tai tarsi maištas prieš stereotipinį moters-viliokės portretą.

 

Gana simboliška, kad panašiu metu, kai buvo pristatyta „Dior“ rudens kolekcija, nuosprendžio sulaukė Holivudo prodiuseris Harvey Weinsteinas, kurio byla pramogų pasaulyje nuskambėjo kaip viena ryškiausių, pradėjusių pasaulinį #metoo judėjimą. H. Weinsteinas buvo kaltinamas dviejų moterų išžaginimu, o galybė aktorių viešai pasakojo apie jo seksualinį priekabiavimą. Teisme 67-erių prodiuseris buvo pripažintas kaltu dėl išžaginimų, jam gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 29 metų.

1582795923526430 1582666324624832 dior ready to wear autumn winter 2020 scenography  adrien dirand2
DIOR pristatymo erdvės scenografija

Į kokius stilistinius naujosios „Dior“ kolekcijos sprendimus verta atkreipti dėmesį? Tarp įvaizdžių netrūko mokyklinių uniformų interpretacijų: mažos megztos liemenės, kardiganai, trumpi languoti sijonai ir ilgos kojinės. Gausu languotos vilnos audinių, iš kurių pasiūti vyriško kirpimo ir minkštesni susiaučiami paltai, ilgos liemenės, pončai ir modernaus „Bar“ silueto bei tiesaus kirpimo švarkai.

 

Ne vieną modelį dizainerė papuošė kutais: prie sijonų pridėjo ilgus odinius, suknelės vilnijo šilkinių siūlų kaskadomis, o minkštų languotų drabužių kraštai bangavo trumpais vilnoniais. Žinoma, kokia M. G. Chiuri kolekcija be marškinėlių su feminsitiniais užrašais? Šį kartą „Dior" kūrybos vadovė pasirinko šūkį „I say I“. 

 

Kiekvieną pastarąją „Dior“ kolekciją lydi tam tikri galvos dangalai, naujoje dauguma manekenių ant galvų ryšėjo šilko skareles, margintas monogramiais „Dior“ raštais, taškeliais ir batikos stiliaus piešiniais. Pasikartojančiais aksesuarais tapo ilgos masyvesnės grandinės su įvairių formų žvangučiais (metalinėmis širdelėmis, žuvimis, perlais, akmenėliais). Rankinių gretose - atnaujinti veliūriniai ir pašyto audimo rankinės „Dior Lady Bag“ modeliai, paštininko stiliaus krepšiai ir lygios odos elegantiškos trapecijos formos rankinės. Verta paminėti ir avalynę, ant podiumo buvo galima išvysti kareiviškus suvarstomus aulinius guminiais priekiais ir kulnais, balerinų tipo batelius „Mary Jane“ stiliaus užsegimais, monograminiais raštais margintus sportinius batelius ir 8-ojo deš. stiliaus ilgaaulius.

/

Mados namų DIOR nuotraukos

susiję straipsniai

Rekomenduojame