Mados savaitė

Mados gerbėjus DIOR pakvietė į ypatingą sodą, skirtą ekologinėms problemoms spręsti

Mados namų DIOR 2020 m. pavasario vasaros kolekcijoje - meilė ir pagarba gamtai.
Reading time 2 minutes

Kartu su šiuolaikinių kraštovaizdžių projektavimo dizaineriais „Atelier Coloco“ mados namai Dior naujos pavasario kolekcijos pristatymui Paryžiuje sukūrė ypatingą sodą.

 

Ant jame išdygusių 164 medžių kabėjo lapeliai su grotažyme #Plantingforthefuture (liet. - sodiname ateičiai). Informaciniuose lapeliuose buvo nurodyta augalų kilmė bei jų paskirtis ateityje - Dior vykdo aplinkos atkūrimo projektą, kuris rūpinsis medžių sodinimu Paryžiuje ir už jo ribų. 

 

Gamta savo grožiu, dvasine ir fizine energija yra brangus paveldas, todėl kolekcija buvo pagaminta atsižvelgus į šiandieninę perteklinės tekstilės gaminių problematiką - iš perdirbamų medžiagų ir nepanaudojus plastiko.

Ant suknelių, plonyčio tiulio ir apsiaustų išsiuvinėtos gėlės priminė matytas nuotraukose, kurias kadaise įamžino Catherine Dior - dizainerio Christiano Diorio sesuo, besirūpinusi šeimos sodų priežiūra. Ch. Dioras nuo pat mažens jautė aistrą gėlėms, kurias nuolat piešė savo užrašų knygelėse, tad ir ši 2020 m. pavasario kolekcija primena tikrą botaninį herbariumą.

 

Dior mados herbariumas pražydo įvairiausiais augalais, rožėmis ir mažyčiais gėlių žiedeliais bei iš jų persipinančiais piešiniais, apsivejančiais kiekvieną drabužį: drobines sukneles, kelnių kostiumus ir maksi ilgio sijonus, baltas tunikas, plazdančias šifonos suknias ir subtiliai perregimas vakarines. 3D efekto gėlėmis buvo išpuoštos kiauraraščiu nertos palaidinės, ilgi smėlio spalvos sijonai ir trumpos megztos suknelės.

 

Natūralumo ir artumo gamtai įspūdį sustiprino šiaudinės skrybėlaitės, atnaujinti standžios drobės „Dior Book Tote Bag“ krepšių modeliai, pintos espadrilės ir sandalai, neapdoroti (tarsi išspurę) apdailos audinių krašteliai, neutralūs rusvi, gelsvi, pilkšvi, rausvi atspalviai ir apskritai lyg per rūką regima visa spalvų gama.

 

Dizainerė Maria Grazia Chiuri naujoje kolekcijoje tęsia ir prieš kelis sezonus atrastą batikos kryptį, šia technika nudažytos šilkinės suknelės, denimo švarkai, kombinezonai, skiriamuoju Dior ženklu tapę platėjantys midi ilgio sijonai, gėlėtos vakarinės bei kokteilinės suknios.

/

Kolekcijos pristatymo svečiai:

Mados namų DIOR nuotraukos

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame