Mados savaitė

FENDI 2018 m. rudens aukštosios mados kolekcija

Nors šiandien "Fendi" stengdamiesi riboti natūralaus kailio panaudojimą tam tikra prasme tolsta nuo savo pirminės idėjos, vis dar sulaukia daug kritikos iš gamtos puoselėtojų.
Reading time 2 minutes

Pastaraisiais metais ne vieni įtakingi mados namai pareiškė atsisakantys savo kolekcijose naudoti tikrą kailį. Tai jau padarė "Gucci", "Stella McCartney", "Michael Kors", "John Galliano", "Versace", "Giorgio Armani", "Ralph Lauren", "Vivienne Westwood", bet tik ne "Fendi". Šių mados namų, įkurtų 1925 m., sėkmės istorija prasidėjo, kai Adele ir Edoardo Fendi Romoje atidarė savo pirmąją kailių ir odos parduotuvę. Nuo tada "Fendi" garsėja išskirtiniais kailio ir odos gaminiais. Argi tokią pradžios istoriją turintys mados namai galėtų atsisakyti savo esminio išskirtinumo?


 

2017 m. prie koncerno LVMH, kuriam priklauso 100 % "Fendi" akcijų", spartaus pelno augimo prisidėjo būtent šių mados namų plėtra. Kasmet sėkmės paukštei kylant vis aukščiau, atsisakyti natūralaus kailio būtų drąsus, bet veikiausiai nuostolingas sprendimas. Tačiau sekdami bendrą gamtos saugojimo tendenciją "Fendi" nusprendė sumažinti gamybai naudojamo tikro kailio kiekį. 2018 m. rudens aukštosios mados kolekcija sulaukė pagyrų dėl unikalių kailio imitacijų, sukurtų iš žvilgančių žvynelių, šifono ir kitų audinių. Faktūrinių paviršių audiniai ir dekoras buvo panaudoti taip meistriškai, kad iš pirmo žvilgsnio daugeliui pasirodė, jog modeliai pasiūti iš natūralus kailio. Įspūdį sustiprino ir tikro kailio detalės, kurių "Fendi" vis dėlto neatsisakė – be natūralaus lapių bei audinių kailio kolekcijai buvo panaudotos ir natūralios plunksnos.


 

Nors šiandien "Fendi" stengdamiesi riboti natūralaus kailio panaudojimą tam tikra prasme tolsta nuo savo pirminės idėjos, vis dar sulaukia daug kritikos iš gamtos puoselėtojų. Tačiau tenka pripažinti, šių mados namų kūryba – tikrai unikali. 2018 m. rudens aukštosios mados kolekcijoje pristatytos kailių imitacijos – pirmas žingsnis link prasmingų inovacijų.

 

FENDI 2018 m. rudens aukštosios mados kolekcija

Nuotraukos - iš mados namų "Fendi" archyvo, fendi.com

susiję straipsniai

Rekomenduojame