Menas

Naujosios BBC dokumentikos serijos nukels į vieno garsiausių muziejų užkulisius

Pagrindinėmis naujųjų dokumentikos serijų žvaigždėmis taps Viktorijos ir Alberto muziejaus kuratoriai, meno kūrinių konservatoriai ir technikai.
Reading time 3 minutes
Instagram / @vamuseum nuotr.

„BBC Two“ rengiasi pristatyti šešių serijų dokumentiką, kurioje atskleis muziejų paslaptis. Šį kartą kameros nukryps į Viktorijos ir Alberto muziejaus užkulisius, galimybė apsilankyti tokio muziejaus archyvuose ir iš arti pažvelgti į darbuotojų darbą – ne vieno dokumentikos autoriaus svajonė.

 

Pasak serijų kūrėjų, dokumentikos laidose bus aiškinamos istorijos, lydinčios tam tikrus eksponatus ir muziejaus darbuotojų, parodų kuratorių bei muziejaus eksponatų konservatorių veikla, kurios lankytojai neturi galimybės išvysti. Kiekvienoje serijoje bus supažindinama su keliais objektais, vieni jų – rengiami išsaugoti, kiti – pakartotinai eksponuojami, dar kiti – skolinami kitoms parodoms ar įstaigoms. Dokumentikos kūrėjai tikisi, kad jiems pavyks atskleisti kiekvieno kūrinio paslėptą istoriją.

 

Tarp istorijų bus ir projektas, kuriame ketinama nagrinėti originalius anglų rašytojo Charleso Dikenso rankraščius, išduosiančius įvairias ir dar negirdėtas detales apie jo kūrybą bei mąstyseną.

 

Naujųjų dokumentikos serijų filmavimo darbai jau prasidėjo, planuojama, kad serialas dienos šviesą išvys 2020 metais.

 

Viktorijos ir Alberto muziejaus direktorius Tristramas Huntas naująją dokumentiką komentavo: „Tikimės, kad šios serijos įkvėps naują dizainerių, menininkų, lankytojų ir muziejų mėgėjų kartą įsimylėti mūsų įsimintiną kolekciją“. Šiandien skaičiuojama, kad Viktorijos ir Alberto muziejus per metus sulaukia net 4 milijonų lankytojų, čia įkurdinti daugiau kaip 2,3 mln. objektų, turinčių daugiau nei 5000 metų istoriją, nuo mados iki fotografijos, architektūros bei teatro eksponatų.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame