Menas ir kultūra

Vilniuje pristatoma italų dailininko G. Pontrellio paroda

Tradicija tapusi Italų modernaus meno diena atvyksta į Lietuvą.
Reading time 2 minutes

Italų kultūros institutas Vilniuje pristato italų dailininko Gioacchino Pontrellio parodą „Alternatyvi pusiausvyra“. Ilgai lauktas modernaus meno atstovas pagaliau atvyksta ir į Lietuvą: autoriaus braižas ir gebėjimas sujungti įvairias tapybos technikas jau buvo įvertintas ne vienoje šalyje.  Šis jo apsilankymas ne atsitiktinis: jau keturioliktą kartą tiek Italijoje, tiek visame pasaulyje bus minima Italų modernaus meno diena suburianti begalę meno mylėtojų.

 

Italijos ambasada Lietuvoje kartu su Italų kultūros institutu Vilniuje neabejoja, jog tai bus viena iš išraiškingiausių Italijos modernų meną reprezentuojančių parodų Lietuvoje 2018 metais.

 

Romoje gyvenantis ir dirbantis menininkas santūriai ir kukliai atskleidžia savo pasaulėžiūrą ir kūrybos kelią kiekvienam: „Visi daiktų atvaizdai, kuriuos sudedu į paveikslus, yra mano emocijos ir jie man reikalingi, kad galėčiau sukurti savąjį atvaizdą. Aš nesusikoncentruoju į abstraktų vaizdą ar figūras. Paveikslai gimsta ne iš būties jausmo, o priešingai: iš tuštumos, iš kažko metafiziško, iš vienišumo.“

„Paveikslai gimsta ne iš būties jausmo, bet priešingai: iš tuštumos, iš kažko metafiziško, iš vienišumo“, – G.Pontrellis

Kiekvienas išvydęs jo paveikslus atkreips dėmesį į interjero detales, kasdienius daiktus, kurie kartu su spalvomis ir formomis susilieja į vieną visumą.

 

Harmonija yra vienas svarbiausių G. Pontrellio kūrybą charakterizuojančių bruožų, todėl ir parodos pavadinimas „Alternatyvi pusiausvyra“ įprasmina menininko subtilų skonį, gilų dvasinį ryšį su pasauliu, jautrumą detalėms.Taigi, eksponuojami G. Pontrellio paveikslai skatins atsiriboti nuo rutinos, nuo nereikalingų minčių, nuo betarpio prasmės ieškojimo.

 

Dailininkas yra surengęs daugiau kaip 20 parodų tokiuose Italijos miestuose kaip Milanas, Roma, Florencija, Torinas, Neapolis bei Frankfurte  (Vokietija), Briuselyje (Belgija), Nankine (Kinija).

Pilies Galerijoje“ paroda veiks nuo spalio 10 d. iki spalio 31 d.

susiję straipsniai

Rekomenduojame