Menas ir kultūra

Lietuvos menininkai pristatys savo darbus tarptautinėje mugėje Veronoje

Keturioliktą kartą vyksiančioje Veronos meno mugėje „ArtVerona“ bus pristatyta nauja programos dalis – „Focus On“. Debiutui pasirinkta Lietuva.
Reading time 3 minutes

ArtVerona meno vadovė Adriana Polveroni, pristatydama mugės naujienas, teigė, jog siekiant mugei suteikti tarptautiškumo, ypač kreipiant žvilgsnį į Šiaurės ir Rytų Europą, fokusas bus sutelktas į įdomiausias užsienio šalių galerijas, šiemet tai yra 100-ąsias atkurtos valstybės metines švenčianti Lietuva.
 

Focus Lituano bus nedidelė „sala“ Veronos meno mugėje, dreifuojanti plačiame meno rinkos lauke, labai gaivališka ir nenusistovėjusi, ieškanti savo vietos ir taip atspindinti šiandienos aktualijas. Mugėje dalyvaus penkios galerijos iš Lietuvos: The Rooster Gallery, Contour art gallery, Meno parkas, AV17 ir Meno niša. Jos pristato 20 Lietuvos menininkų, nuo šiemet bakalaurą baigusios tapytojos iki Nacionalinės premijos laureatės. Menininkų darbai, formatai ir raiškos priemonės bei technikos apima platų spektrą, nuo konceptualios skulptūros iki šiuolaikinių tarpdisciplininių ieškojimų, nuo vyresnės kartos skulptorių šiandieninių darbų, unikalių plataus formato drobių technikų ir medijų menininkų darbų apie kitus menininkus. Mugėje nuo kinetinės skulptūros iki spalvos tapyboje dekodavimo, nuo ramaus nordiško žvilgsnio iki saviironijos.
 

Mugės tema – Utopija. Ja klausiama – tai projektas, svajonė ar grėsmė? Todėl mugės rengėjams įdomus platesnis Lietuvos kultūros lauko kontekstas: kaip ir kodėl menininkai kuria, ką ir kaip renka kolekcionieriai. Mugės organizatoriai siekia parodyti plačiai publikai naują kryptį, naują šalį ir naują mąstymą.

 

Mugėje ypatingai daug dėmesio skiriama kolekcionieriams, Italijai būdingam lėtam kultūros (kaip ir maisto) judėjimui, kuriant nekomercinę atmosferą. Mugės meno vadovė Adriana Polveroni, pristatydama plačią mugės programą teigia: „Norėjau fokuso programą pradėti nuo Lietuvos, nes tai jauna, auganti šalis, kurioje juntamas siekis ne tik daryti, bet ir padaryti. Lietuvoje meno ir kūrybos entuziazmas pasireiškia konfrontacijomis, atradimais, noru pažinti ir vaizduote. Galerijos, kurias pakvietėme, atsiliepė šiltai, dėmesingai ir su entuziazmu. Manau, tai yra labai svarbu kalbant apie meno rinką.“
 

Mugėje dalyvaus ir Lietuvos pasirodymą nupieš Romoje gyvenanti scenografė Medilė Šiaulytytė. Lietuvos fokusas atsispindės ir vienoje iš kolekcininkams skirtų diskusijų, tema „Collecting: a passion for life / Lithuania: an international approach“ (Kolekcionavimas kaip gyvenimo aistra / Tarptautinis požiūris į Lietuvą). Taip pat mugės metu bus rengiamas pasivaikščiojimas po lietuviškas galerijas su kuratore Benedetta Carpi de Resmini, o Lietuvių menininkė Eglė Ridikaitė pasakos apie savo darbus programoje „Io, l'opera e tu“ (aš, darbas ir tu) – kurios tikslas provokuoti dialogą tarp menininko, kuratoriaus ir žiūrovo.
 

Keturioliktoje Veronos meno mugėje dalyvaus per 150 galerijų. Mugė pagal temas padalinta į 6 dalis – Grannd Tour, kur dėmesys skiriamas Italijos meninkams, Raw Zone – parodinės ir projektinės erdvės, Scouting – tyrimo ir kompleksinių projektų erdvė, Independent Spaces – naujas formatas, dedikuotas nekomercinėms erdvėms, skirtoms šiuolaikinio meno kalbai ir Main section – pagrindinė erdvė, skirta tiek vidurinės karjeros autoriams, tiek meistrams ir jauniems menininkams. Modernaus meno tarptautinė ir kruopščiai atrinkta mugės dalis, įkurdinta atskirai, vadinsis BoMa – best of Modern.

Pagr. nuotrauka -  freepic.diller / Freepik

susiję straipsniai

Rekomenduojame