Menas

4 muziejai: apžiūrėkite F.Goya'os, A.Warholo ir kitų menininkų darbus neišėję iš namų

Pasinerkite į meno kelionę, atradę garsiausių meistrų darbus savo kompiuterio ekrane.
Reading time 2 minutes
„Amalia de Llano“ (1853 m.), Federico Madrazo, www.museodelprado.es nuotr.

Breros pinakoteka („Pinacoteca di Brera“) – meno muziejus Milane, turintis nacionalinio Italijos muziejaus statusą. Čia galima išvysti skirtingų mokyklų šedevrus: Lombardijos, Toskanos ir Centrinės Italijos, Veneto, taip pat Flandrijos mokyklos paveikslus. Kai kuriais darbais galite šiandien žavėtis ir internete, pavyzdžiui, Francesco Hayezo „Il Bacio“ ar Umberto Boccioni „La Città che sale“.

Nacionalinis Prado muziejus – meno muziejus Madride. Tai vienas garsiausių ir didžiausių Europos muziejų. Jame sukaupta gausiausia ir reikšmingiausia Ispanijos senųjų dailininkų paveikslų kolekcija pasaulyje, taip pat čia daugybė kitų Europos šalių dailininkų kūrinių. Iternetiniame archyve atrasite svarbiausius XVI – XVII amžiaus tapytojų, tokių kaip Francisco Goya'os, Diego Velazquezo, Hieronymous Boschos ir Albrechto Durerio, darbus.

Nacionalinis Atėnų archeologijos muziejus yra didžiausias ir svarbiausias iš visų esančių Graikijoje. Jame eksponuojama išskirtinė kolekcija, kurią sudaro radiniai, rasti tarp neolito amžiaus ir vėlyvosios Antikos laikų. Iš viso muziejuje yra penkios nuolatinės kolekcijos: priešistorinių radinių, skulptūrų, vazų ir nedidelių radinių, metalurgijos ir vienintelė Graikijoje – Egipto ir Artimųjų Rytų senovės kolekcija. Turtingu senovės menu galite grožėtis šio muziejaus internetinėje svetainėje.

Šiuolaikinio meno muziejus (MOMA) yra įsikūręs Manhatano centre. Jis garsėja kaip neįprastų, netradicinių šiuolaikinio ir modernaus meno parodų vieta, kurioje eksponuojamos geriausios kolekcijos iš viso pasaulio. Muziejaus elektroniniame kataloge rasite Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir kitų geidžiamų menininkų paveikslus bei skulptūras.

susiję straipsniai

Rekomenduojame