Menas ir kultūra

„L'Officiel Lithuania“ šventėje laukia užburiantis orkestro NIKO pasirodymas

Muzikavimo džiaugsmas, originalumas, drąsa ir išskirtinė atlikimo kokybė – visi šie žodžiai tinka apibūdinti Naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO.
Reading time 3 minutes
Orkestras NIKO, asmeninio archyvo nuotr.

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO – styginių instrumentų grupė, garsi originaliais pasirodymais, atliekanti progresyviąją klasikinę muziką ir integruojanti į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus.

 

Šį orkestrą netrukus bus galima išgirsti Vilniaus širdyje – prie pat Katedros aikštės. NIKO pasirodymas taps „L'Officiel Lithuania“ naujojo numerio pristatymo, vyksiančio restorane „Šventaragio sodas“, akcentu. Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO, užsienio kritikų vadinamo „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“, koncertas užburs ne vieną klausytoją.

 

Manantys, kad moderni klasikinė muzika yra nuobodu, išgirdę NIKO atliekamus Gedimino Gelgoto (įkūrėjo ir meno vadovo) kūrinius, labai tikėtina, pakeis savo nuomonę ir taps tikrais tokios muzikos entuziastais. NIKO atlieka Reicho, Riley, Glass, Tavener, Pärt, Lauridsen ir Hamel kūrinius, taip pat į savo pasirodymus įtraukia įspūdingas klasikos šedevrų transkripcijas (Bacho, Vivaldi ir kitų). Efektas užburiantis, o rezultatas patrauklus įvairaus amžiaus publikai.

 

NIKO šiandien jau yra pelnęs ir tarptautinį pripažinimą – grupė ką tik grįžo iš koncertinio turo Kalifornijoje. Birželio 25-ąją NIKO Šv. Kotrynos bažnyčioje pristatys ir naują legendinėje Jungtinės Karalystės studijoje įrašytą albumą „4 Seasons“.

 

Šv. Kotrynos bažnyčioje birželio 25 d. NIKO pristatys naują albumą „4 Seasons“.

13-ąjį koncertinį sezoną skaičiuojantis NIKO pastaraisiais metais debiutavo pasaulinio lygio salėse ir festivaliuose, tarp kurių – prestižinės Leicigo „Gewandhaus“, Londono „Saint Martin-in-the-Fields“ ir „Roundhouse“, Liepojos „Great Amber“, Maskvos Valstybinio Puškino vardo menų muziejaus koncertų salė, bei Uzedomo (Vokietija), Elverum (Norvegija), Vilniaus ir kiti svarbūs Europos festivaliai. Verta paminėti, jog 5.5 milijono klausytojų per savaitę turinti radijo stotis „Classic FM“ transliavo tiesioginį NIKO pasirodymą Londone, o „BBC World Service“ pristatė reportažą apie kolektyvą, pabrėždami NIKO išskirtinumą. Šio orkestro koncertus Prancūzijoje anonsuoja nacionalinis Prancūzijos transliuotojas „Radio France“.

1557482052741013 51735404 10156746753885042 5104099135535972352 o
Asmeninio archyvo nuotr.

NIKO pasirodo ne tik pagrindinėse Lietuvos ir užsienio filharmonijose ar šiuolaikinio meno centruose, bet ir netradicinėse erdvėse. Kolektyvas aktyviai reprezentuoja Lietuvą svarbių diplomatinių ir kultūrinių renginių metu Lietuvoje ir užsienyje, tarp kurių pasirodymai pasaulinės EXPO parodos metu Astanoje (Kazachstane), Europos Parlamente Briuselyje, užsienio monarchų ir valstybinių delegacijų priėmimų metu Lietuvoje, nacionalinių ir valstybinių apdovanojimų progomis ir t.t. Šią vasarą deleguoti visų trijų Baltijos šalių Seimų NIKO paminėjo Lietuvos, Latvijos ir Estijos šimtmečius Europos Komisijoje Strasbūre.

NIKO aktyviai reprezentuoja Lietuvą svarbių diplomatinių ir kultūrinių renginių metu Lietuvoje ir užsienyje.

NIKO aktyviai bendradarbiauja su pasaulinio lygio atlikėjais, tarp kurių - maestro Kristjan Järvi ir Martynas Stakionis, smuikininkai Mari Samuelsen ir David Nebel, violončelininkas Vytautas Sondeckis, violončelininkas ir kompozitorius Peter Gregson. G. Gelgoto pirmąją simfoniją „Extracultural“ grupė atliko kartu su Vidurio Vokietijos radijo (MDR) simfoniniu orkestru bei Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru. Ankstesni NIKO albumai įrašyti prestižinėse „Peermusic Classical“ (Hamburgas), „Paramount“ (Los Andželas) ir „Metropolis“ (Londonas) studijose. Aktyvi koncertinė orkestro geografija aprėpia Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką.

1557482181844850 32089736 10156104995440042 7060269001548496896 o
Victor Morozov nuotr.

Bilietus į Šv. Kotrynos bažnyčioje birželio 25 dieną vyksiantį NIKO naujo albumo „4 Seasons“ pristatymą galite įsigyti ČIA.

Tags

lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame