Menas

Apsilankymai: šiuolaikinės skulptūros, objekto ir instaliacijos parodos Vilniaus mieste

Nuo spalio 16 d. tris savaites vienuolikoje įvairiausių Vilniaus miesto erdvių ir pastatų atidaromos šiuolaikinės skulptūros, objekto ir instaliacijos parodos.
Reading time 3 minutes
Andriaus Ermino parodos Vilniaus televizijos bokšte fragmentas.

Tai galerijos (AV17) pristatomas projektas „Apsilankymai“, kviečiantis susipažinti tiek su žinomų, tiek su jaunų Lietuvos menininkų kūryba netradicinėse, šiuolaikiniam menui neįprastose erdvėse.

 

Skirtingų autorių parodos kuria savitus ryšius su juos supančia aplinka ir architektūra bei siūlo į pastatus ir erdves pažvelgti kitu kampu. Skulptorius Nerijus Erminas pokarinio modernizmo architektūros šedevru laikomuose Kompozitorių namuose pratęsia pastato interjerą ir jame įkuria instaliaciją „Svetainė”, o nuolatines viešųjų Vilniaus miesto erdvių rekonstrukcijas atspindi Džiugo Šukio paroda Sapiegų rūmų parke. Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose gamtos reikiamybę žmogui apmąsto Evelinos Dapkutės šviesos ir garso instaliacijos, o Vilniaus universiteto planetariume atsiduria Tauro Kensmino kosminiai kūnai ir erdvėlaivių fragmentai „Ateities fosilijos”.

 

Architektūrinių sprendimų nulemtus žmonių ir gyvūnų elgsenos pokyčius parodoje „Nesuplanuota kryptis” reflektuojantis menininkas Danas Aleksa pasakoja: „Vilniaus geležinkelio stotyje pastato vidų apsaugantys tinklai man primena paukščių ornitologijos stotis – abejose pakreipiamas paukščių judėjimas, kuriasi naujos jų skraidymo trajektorijos. Man įdomu, kaip apskritai gatvių išsidėstymas, pastatai ar kiti objektai moderuoja ne tik gyvūnų, bet ir žmonių elgesį.”

1571047895832193 evelinos dapkute s parodos vilniaus kultu ros pramogu ir sporto ru muose fragmentas
Evelinos Dapkutės parodos Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose fragmentas.

Pasak galerijos (AV17) direktorės Kristinos Mizgirytės: „Tik retais atvejais šiuolaikinės skulptūros parodas matome ne meno institucijose. Norisi, jog aktualias temas reflektuojantys kūriniai keliautų į viešas, atviras erdves, kur būtų sutinkami ne tik meno mėgėjų, bet ir atsitiktinių praeivių. Eksponuojami įvairiausių medijų objektai, leidžia žiūrovui pamatyti šiuolaikinės skulptūros įvairovę, o pats projektas kviečia Vilniaus miesto pastatus ir viešas erdves apžvelgti iš naujo.”

1571047912793932 tauro kensmino parodos vilniaus universiteto planetariume fragmentas
Tauro Kensmino parodos Vilniaus universiteto planetariume fragmentas.

(AV17) galerija, įkurta 2011 metais, yra viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Netradiciškai pristatydama Lietuvos kūrėjų darbus plačiajai visuomenei, galerija siekia kurti palankų lauką šiuolaikinio meno pažinimui bei suvokimui skatinti.

 

Projekto „Apsilankymai” pristatymas vyks spalio 16 d., 18 val. galerijoje (AV17). Visas tris savaites bus vedamos nemokamos ekskursijos su projekte dalyvaujančiais menininkais ir menotyrininkais. Parodos Vilniaus mieste vyks iki lapkričio 6 d.

1571047936201466 rafal piesliak parodos valakupiu reabilitacijos centre fragmentas
Rafal Piesliak parodos Valakupių reabilitacijos centre fragmentas.

Parodos ir vietos:

 

Danas Aleksa „Nesuplanuota kryptis” - Vilniaus geležinkelio stotis (Geležinkelio g. 16)

Jonas Aničas „Stebėtojai” - Pirklių klubas (Gedimino pr. 35)

Evelina Dapkutė „Ne lauke nelaukia” - Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmai (Žirmūnų g. 1E)

Andrius Erminas „Kūnai” - Vilniaus televizijos bokštas (Sausio 13-osios g. 10)

Nerijus Erminas „Svetainė” - Kompozitorių namai (A. Mickevičiaus g. 29)

Tauras Kensminas „Ateities fosilijos” - Vilniaus universiteto planetariumas (Konstitucijos pr. 12A)

Rimantas Milkintas - Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (Saulėtekio al. 5)

Raimonda Sereikaitė-Kiziria „#selfie” - Tarptautinis Vilniaus oro uostas (Rodūnios kl. 10A)

Rafal Piesliak - Valakupių reabilitacijos centras (Vaidilutės g. 69)

Marija Šnipaitė „Lūkuriuojant” - Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kasos (A. Vienuolio g. 1)

Džiugas Šukys - Sapiegų rūmų parkas (Antakalnio g. 17)

susiję straipsniai

Rekomenduojame