Menas ir kultūra

„Google Arts & Culture“ suteikia galimybę pamatyti garsiausių meistrų darbus virtualiai

Kad namuose leidžiamas laikas neprailgtų, kviečiame aplankyti dėmesio vertas virtualias parodas, išsimėčiusias po visą pasaulį.
Reading time 6 minutes
enriquelopezgarre Pixabay nuotr.

Šiandien galite ne vieną garsų muziejų aplankyti tiesiog būdami namuose. „Google Arts & Culture“ suteikia galimybę pamatyti galybę eksponatų iš viso pasaulio, o kai kuriuos muziejus aplankyti virtualiai – tarsi vaikščiotumėte parodų salėse. Kviečiame pamatyti, kurie populiariausi muziejai siūlo virtualius turus ir ekspozicijas.

1. Britų muziejus, Londonas

Šis puikus muziejus, įsikūręs Londono širdyje, leidžia virtualiems lankytojams apžiūrėti eksponatus iš Afrikos, Azijos, Europos, Amerikos bei Okeanijos. Virtualiuose pasivaikščiojimuose pamatysite garsųjį Egipte atrastą Rozetos akmenį (Rosetta Stone), Egipto mumijas ir dar šimtus įvairių artefaktų.

 

Virtualią ekspoziciją aplankyti galite čia.

2. Guggenheimo muziejus, Niujorkas

„Google Street View“ funkcija leidžia lankytojams pereiti garsiaisiais Guggenheimo muziejaus spiraliniais laiptais neišėjus iš namų. Čia atrasite nuostabių impresionizmo, postimpresionizmo, moderniojo ir šiuolaikinio meno kūrinių.

 

Apžiūrėti muziejų galite ČIA.

3. Vašingtono nacionalinė dailės galerija, Vašingtonas

Šiame meno muziejuje yra dvi virtualiai peržiūrai pritaikytos parodos. Pirmojoje išvysite – 1740–1895 m. Amerikos mados eksponatus, tai daugybė drabužių iš kolonijinių ir revoliucinių erų. Antroji yra vieno žymiausių olandų baroko laikotarpio tapytojo Johanneso Vermeerio kūrinių kolekcija.

 

Parodas galite apžiūrėti ČIA.

4. Orsė muziejus, Paryžius

Galite virtualiai pasivaikščioti po šią populiarią galeriją, kurioje yra dešimtys garsių prancūzų menininkų, dirbusių ir gyvenusių nuo 1848 iki 1914 m., kūrinių. Apžvegsite ir nuostabius impresionisto Claude'o Monet bei postimpresionistų Paulio Cézanne ir Paulio Gauguino kūrinius.

 

Muziejaus eksponatus galite pamatyti ČIA.

5. Nacionalinis modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus, Seulas

Tai vienas populiarų Pietų Korėjos muziejų, virtualiai galima aplankyti šiuolaikinio meno ekspozicijas, išsidėsčiusias per šešis aukštus. Čia eksponuojami darbai ne tik iš Korėjos, bet ir iš viso pasaulio.

 

Pamatyti muziejaus eksponatus galite ČIA.

6. Pergamo muziejus, Berlynas

Pergamas – vienas didžiausių ir lankomiausių Vokietijos muziejų, todėl net ir negalintiems jame apsilankyti fiziškai, muziejus siūlo gausią kolekciją, kurią galima apžiūrėti virtualiai. Čia išvysite daugybę senovinių objektų, tarp jų ir garsusis Pergamono altorius bei Ištarės vartai (vieneri iš aštuonerių Babilono vartų ir patys prabangiausi). 

 

Pamatyti muziejaus eksponatus galite ČIA.

7. Amsterdamo valstybinis muziejus, Amsterdamas

Šiame muziejuje išvysite vadinamojo olandų tapytojų „aukso amžiaus“ darbus, tarp jų pamatysite Vermeerio ir Rembrandto kūrinius. „Google Street View“ suteikia galimybę pasivaikščioti po muziejaus sales tarsi iš tiesų čia būtumėte.

 

Virtualiai aplankyti muziejų galite ČIA.

8. Vincento van Gogho muziejus, Amsterdamas

Kiekvienas šio išskirtinio tapytojo gerbėjas gali pamatyti jo darbus iš arti – tereikia virtualiai aplankyti didžiausią Vincento van Gogho meno kūrinių kolekciją. Jam dedikuotame muziejuje Amsterdame yra daugiau nei 200 paveikslų, 500 piešinių ir daugiau nei 750 asmeninių laiškų.

 

Pamatyti muziejaus eksponatus galite ČIA.

9. J. Paul Getty muziejus, Los Andželas

J. Paul Getty muziejų sudaro du padaliniai: Getty centras Los Andžele ir Getty vila Malibu. Getty centre eksponuojama Europos ir Amerikos dailė nuo viduramžių, o Getty vila skirta senovės graikų, etruskų ir romėnų menui.

 

Pamatyti muziejuje eksponuojamus kūrinius galite  ČIA.

10. Uficių Galerija, Florencija

Uficių galerija – vienas seniausių ir garsiausių pasaulio meno muziejų, esantis Florencijoje (Italija). Galerijos kolekcijoje yra vieni žymiausių paveikslų meno istorijoje, tokie kaip Sandro Botticelli „Veneros gimimas“, Leonardo da Vinci „Geroji naujiena“ ir daugelis kitų. Čia eksponuojami bene gariausiai italų šeimai - Medičiams - priklausę meno kūriniai.  1560 m. galerija tapusį pastatą suprojektavo Giorgio Vasari specialiai banikininkui Cosimo di Giovanni de 'Medici.

 

Pamatyti galerijos meno kūrinius galite ČIA.

11. San Paulo meno muziejus, San Paulas

Tai vienas didžiausių ir įžymiausių muziejų Lotynų Amerikoje. Kūriniai jame eksponuojami neįprastu būdu – ant skaidrių plokščių, todėl atrodo tarsi sklandytų ore.

 

Pamatyti muziejaus meno kūrinius galite ČIA.

12. Nacionalinis antropologijos muziejus, Meksikas

Nacionalinis antropologijos muziejus atidarytas 1964 m., jį suprojektavo architektas Pedras Ramiresas Vaskesas. Pastatas sudarytas iš 23 erdvių, kuriose galima pamatyti daugybę senovės eksponatų, o kai kuriuos – dar iš Majų civilizacijos.

 

Aplankyti muziejų galite ČIA.

Visą „Google Arts & Culture“ virtualiai lankomų muziejų ir galerijų sąrašą rasite ČIA.

susiję straipsniai

Rekomenduojame