Menas ir kultūra

Šešioliktasis prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“ – internete!

Džiaugiamės, kad nepaisant epidemijos, galime skelbti šešioliktąjį prancūziško kino festivalį „Žiemos ekranai“. Festivalis prasidės vasario 18 dieną ir tęsis iki vasario 28 dienos.
Reading time 2 minutes
„Antuanetė Sevenų kalnuose"

Prancūzų kinas neabejotinai artimas, mylimas ir žiūrimas Lietuvoje - kino teatrų repertuaruose, namų kino platformose ir festivalių programose išskirtinai gausu dramų, komedijų, istorinių ir jau klasika tapusių filmų, sukurtų Prancūzijoje. Šis stiprus lietuvių domėjimasis prancūzų kinu yra, be abejo, didelis džiaugsmas, bet kartu ir nemenkas iššūkis festivaliui „Žiemos ekranai“. Išrankų ir jau puikiai su prancūzų kinu susipažinusį žiūrovą norisi pakviesti į kino šventę, kurioje netrūktų atradimų ir netikėtų kinematografinių momentų. Tiems, kurių pirmasis susitikimas su prancūzų kinų dar tik įvyks, palinkėti rasti tą filmą, kuris palies ir sužadins smalsumą atrasti labai turtingą kino pasaulį.

 

Festivalio programos sudarytoja Eglė Čepaitė pasakojo, kad atrenkant filmus festivaliui galvoje skamba klausimai: ar filmo tema sudomins, ar personažų dramos sujaudins, ar siužetas įtrauks, ar filmo estetika, spalvos ir ir dialogų skambesys sužavės - tai tik keli klausimai, nuolat aidintys galvoje ruošiant festivalį ir atrenkant filmus. „Beveik pusmetį trunkantis programos sudarymo procesas yra kruopštus darbas, kurį lydi sveika abejonė, kantrybė, ir, svarbiausia, noras pasidalinti gražiausiais atradimais”- pasakoja Eglė.

1613639624796257 nykstancios zuvys1613639598413635 milziniska
Kadrai iš filmų „Nykstančios žuvys" ir „Milžiniška"

Kadangi festivalis vyksta metų pradžioje, sudaryta programa neišvengiamai reziumuoja praėjusius metus, yra atspindys to, kas įdomiausio, netikėčiausio ir stipriausio įvyko kino industrijoje per praėjusius metus. Metai, švelniai tariant, buvo neįprasti. Neįvykęs Kanų kino festivalis ir didžiąją metų dalį uždarytos kino teatrų salėse Prancūzijoje neišvengiamai pristabdė naujų filmų premjeras. Bet veržlūs ir drąsūs kūrėjai sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos sąlygų, tad ir programoje šiemet aštuoni Lietuvoje dar nerodyti filmai, aštuoni autoriniai kino pasakojimai, labai skirtingi tiek forma, tiek turiniu.

 

Šių metų festivalio „Žiemos ekranai“ programoje – aštuoni šiuolaikinio prancūzų kino filmai. Iš kurių net trys vakar buvo nominuoti Cezario apdovanojimams. Net aštuonias nominacijas gavo šiemet "Žiemos ekranų" programoje rodomas filmas „Antuanetė Sevenų kalnuose" („Antoinette dans les Cévennes"), rež. Caroline Vignal. Po vieną nominaciją taip pat gavo programos filmai „Milžiniška" („Énorme"), rež. Sophie Leterneur bei „Nykstančios žuvys" („Poissonsexe"), rež. Olivier Babinet.

susiję straipsniai

Rekomenduojame