Moterys

Stiliaus ikona Ada Kokosar: nebetikiu tendencijomis, tikiu saviraiškos laisve

Mano akimis, mados konsultantė ir nuosavos batų linijos „Midnight00“ dizainerė Ada Kokosar (@adakokosar) yra unikali savo natūralumu ir tikrumu, juntamu ne tik jos bendravimo manieroje, bet ir madingai bohemiškame ir „effortless“ apsirengimo stiliuje. Penkiolika metų lankymosi didžiosiose mados savaitėse užtarnavo Adai gatvės stiliaus žvaigždės statusą – ji nuolatos patenka į svarbiausių mados leidinių fotografų taikinį.
Reading time 7 minutes
Ada Kokosar, Vida Press nuotr.

Anot Ados, jos stilius yra spontaniškas, dinamiškas ir priklausomas nuo jos savijautos bei nuotaikos. Dažnai iš vakaro suplanuoti mados savaičių deriniai yra perplanuojami ryte, likus kelioms minutėms iki išėjimo. „Nebetikiu tendencijomis, tikiu individualumu ir saviraiškos laisve“, – paklausus apie šio sezono tendencijas užtikrintai sako Ada, po aštuonerių metų gyvenimo Niujorke tik prieš metus grįžusi gyventi atgal į gimtąjį Milaną. Ada sako, kad per tuos metus Milane įvyko nemažai pokyčių – miestas įgijo daugiau jaunatviškos energijos. Nors, jei lygintų su Niujorku, Milane Ados gyvenimas tapo ramesnis, chaotišką, tačiau žavią niujorkietišką miesto gyvenimo rutiną pakeitė daugiau laiko namuose ar gamtoje. Rodos, pastarieji keleri metai Ados gyvenime atnešė kelis esminius pokyčius. Be to, kad pakeitė gyvenamąją vietą, ji taip pat įkūrė žaibiškai populiarėjančią ir be proto madingą batelių liniją „Midnight00“, skirtą moterims, mylinčioms grožį ir nebijančioms svajoti. Apie tai ir dar daugiau su Ada prie kavos puodelio.

 

Stilius

Ar gali charakterizuoti save keliais žodžiais?

 

Esu entuziastinga, aistringai kūrybinga, smalsi ir optimistiška.

 

O tavo stilius?

 

Harmoningas ir spontaniškas. Rengdamasi visuomet galvoju apie proporcijas ir spalvų derinimą.

 

Aštuonerius metus gyvenai Niujorke ir prieš metus grįžai į gimtąjį Milaną. Kaip šie aplinkos pokyčiai paveikė tavo gyvenimo būdą, kuo šie du miestai skiriasi?

 

Niujorkas suteikė begalę galimybių, naujų patirčių. Jei kalbėtume apie karjerą ir verslą, Milanas gana stipriai skiriasi nuo Niujorko. Niujorkas – beprotiškai energingas ir net, sakyčiau, fanatiškas, visos pažintys užsimezga versle ar darbo kontekste. O Milanas – ramesnis, mąslingesnis, jame savo aplinkos žmones renkiesi pagal giminiškumą, panašius pomėgius, gyvenimo būdą.

1598517335327368 unnamed
Ada Kokosar

Kokia būtų unikali ir tipinė Ados Kokosar uniforma?

 

Mėgstu sluoksniuoti drabužius ir kurti naujus, tačiau man tinkamus siluetus. Jei reikėtų išskirti drabužių derinį, kuris labiausiai atspindi mane, tai būtų „longuette tube“ silueto sijonas derinyje su apsmukusiu, šiek tiek specialiai patampytu megztiniu.

 

Kaip dažnai „perki“ madą? Kokios drabužio ar prekių ženklo savybės motyvuoja pirkti?

 

Dievinau apsipirkinėti. Ir apsipirkinėjau daug. Tačiau pastaruoju metu pasikeitė mano mąstymas ir įpročiai. Suvokiau, kokią žalą mano vartotojiškas elgesys daro mūsų planetai. Nenoriu propaguoti šio žalingo įpročio, todėl šiuo metu tenkinuosi savo sukaupta drabužių kolekcija, kurią atrandu iš naujo. Jei perku, darau tai labai sąmoningai. Kokybė prieš kiekybę.

 

Ar galėtumei išskirti kelias tau patinkančias tendencijas?

 

Nebetikiu tendencijomis, tikiu individualumu ir saviraiškos laisve.

 

Kas, tavo nuomone, yra moteriškumas?

 

Komfortas būti savimi ir veržlumas be pastangų.

1598517395918325 t2nfobqg
Ada Kokosar

Karjera

Kaip atsiradai mados industrijoje?

 

Mada domėjausi nuo mažumės. Didelę įtaką padarė mano močiutė, kuri taip pat mėgo puoštis. Mados dizaino studijų pasirinkimas atėjo natūraliai. Baigusi studijas, gavau darbą „MTV Italia“, kur dirbau stiliste ir kūriau laidų vedėjų įvaizdžius. Taip viskas ir prasidėjo.

 

Kaip kilo idėja sukurti „Midnight00“ batų liniją?

 

Buvau pakviesta sukurti batų liniją žymiam itališkam batų ženklui „Paccioti“. Mano sukurti pelenės bateliai su permatomu PVC plastiku sulaukė daug sėkmės. Tai motyvavo mane pradėti kurti asmeninę batų liniją.

1598517466425280 6fnybkra
Batelių linija „Midnight00“

Kokius savo karjeros pasiekimus išskirtum labiausiai?

 

Be abejonės, tai būtų du įvykiai. Pirmasis – tai 2019 metais gautas geriausios kylančios batų dizainerės apdovanojimas. Antrasis – tai, kad mano kuriamo prekių ženklo „Midnight00“ batelių pora buvo įtraukta į Niujorko „Metropolitan“ muziejaus parodą „CAMP“.

 

CAMP“! Pati praėjusią vasarą lankiausi „CAMP“ parodoje. Ji – nuostabi, gigantiška ir atimanti žadą! Galiu įsivaizduoti, kiek daug reiškia eksponuoti savo batelius šalia tokių ikoniškų mados namų kaip Dior, Chanel, Alexander McQueen… Ir ne bet kur, o pačioje svarbiausioje kasmetinėje mados parodoje pasaulyje. Išduok paslaptį, kaip tau taip pavyko?

 

Tiesiog gavau elektroninį laišką iš „Metropolitan“ muziejaus kostiumo departamento su kvietimu dalyvauti parodoje. Man tai – didžiulė garbė.

 

Kas yra tavo kūrybos stimulas?

 

Tikiu, kad kiekvienas mūsų esame kūrybingas, skirtumas tik toks, kad ne kiekvienas sugebame tai ištransliuoti. Mane stimuliuoja daug dalykų, stengiuosi būti smalsi ir atvira. Mane įkvepia gamta.

1598517482067052 iao eefa
Bateliai „Midnight00“

Midnight00“ yra dieviško gerumo pavadinimas batų ženklui! Mane ypač žavi pavadinime užkoduota dviprasmė ir įvairiapusiška žinutė – bateliai, įkvėpti lemtingos pelenės istorijos bei Marijos Antuanetės maksimalios prabangos jausmo, tačiau kartu tai – batai, kurie pulsuoja seksualumu, prabanga ir paslaptingumu. Lygiai taip, kaip pats vidurnaktis.

 

Ačiū už tokį nuostabų apibūdinimą! Aš kuriu šiuos batelius svajotojoms. Kuriu grožį ir tokį pasaulį, kuris egzistuoja tik pasakose.

 

Tikriausiai sutiksi, kad šis laikas yra tikras iššūkis mados ženklams. Ar versle spėjote pajusti kokių nors pokyčių, ar keitėsi vartotojų elgesys?

 

Vartotojai dabar yra labiau informuoti apie jų pasirinkimų įtaką aplinkai, o tai lemia sąmoningesnį jų vartojimą. „Midnight00“ batai yra rankų darbo, gaminimo technika prilygsta bene „couture“, gaminimo procesas yra tvarus.

 

Kokia yra „Midnight00“ moteris?

 

Ji – romantiška, jai svarbus grožis, ji dievina aukštosios mados gaminius ir ji nori jaustis unikali.

 

1598517499447534 xmorustq1598517506611966 nvlc gxq
Bateliai „Midnight00“
1598517511215084 8xpquuiw
Bateliai „Midnight00“

Gyvenimo būdas

Kaip atrodo tavo diena – nuo ryto iki vakaro?

 

Keliuosi anksti, pamedituoju, išgeriu puodelį kavos. Tuomet – darbas. Kas antrą dieną stengiuosi sportuoti, tai gali būti joga, kardiomankšta ar „bikram“, kitaip karštoji joga. Kai gyvenau Niujorke, vakare dažnai susitikdavau vakarienės su draugais, o grįžusi namo dieną pabaigdavau su puodeliu žolinės arbatos ir knyga. Dabar vakarienę dažnai gaminu namuose sau ir savo sužadėtiniui.

 

Mėgsti gaminti. Koks patiekalas yra tavo vizitinė kortelė?

 

Tai būtinai turi būti žuvis. Aš nevalgau mėsos.

 

Kaip leidi savo laisvalaikį?

 

Man patinka medituoti, daryti kvėpavimo pratimus. Skaityti savęs pažinimo knygas. Taip pat vaikščioti po kalnus ir jaustis vienybėje su gamta.

 

1598517537011067 unnamed 2
Ada Kokosar

Įsivaizduokime: šeštadienis Milane, vidurnaktis…

 

Mano sužadėtinis groja, o aš šoku kambaryje basomis, aplink mus pilna žvakių. Tai labai romantiška.

 

Tavo guilty pleasure?

 

Malonumai neturi būti gėdingi, kitaip jie netenka malonumo.

 

Tavo gyvenimo filosofija?

 

Turėti ryšį su savimi ir kitais. Gerbti gamtą ir būti joje kiek įmanoma daugiau.

1598517557413488 unnamed1
Ada Kokosar

Mėgstamiausi:

Restoranai: „La Colombe d’Or“ Nicoje, „The Pool“ Niujorke, „La Langosteria“ Milane.

 

Filmai: „Gyvenimo medis“

 

Muzika: dievinu klasikinę ir elektroninę muziką. Nicola Cruz yra vienas mano mėgstamiausių.

 

Asmeninio archyvo nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame