Moterys

A.Jagelavičiūtė: tas, kurioms nepavyksta, labiausiai teisia kitos moterys

Nežinau, kaip tai nutiko ir kada tai prasidėjo, galbūt tai sena lyg pasaulis, tik aš tai pastebėjau neseniai. Pastebėjau ir pritūpiau iš nuostabos. Ir iš siaubo, tiesą sakant.
Reading time 2 minutes
„L'Officiel Lithuania“ vyriausioji redaktorė Agnė Jagelavičiūtė

Moteris, kurios pakliuvo į sudėtingą ar dviprasmišką situaciją, moteris, kurios – laimingos ir to neslepia, moteris, kurios ko nors siekia, moteris, kurioms kas nors nepavyksta, labiausiai ir žiauriausiai teisia... Kitos moterys. Dėl kitos nesėkmės ar net sėkmės minias apimantis, vos ne religinis, teisimo, kritikos katarsis netrunka įsisukti į nesibaigiančią priekaištų, pamokymų, pajuokimų ir kitokios bjaurasties audrą. Bandau suprasti, kas tai. Pavydas? Konkurencija? Tylus, gal net pasąmoningas būdas save nuraminti, kad čia ne aš nevykėlė, o ji? Ar tai tokia specifinė palaikymo forma: teisiu tave, nes patinki, jei paklausytum manęs, tau sektųsi geriau? Nežinau.

 

Man atrodo, moteriška draugystė ir solidarumas iš tiesų egzistuoja, o istorija sako, kad moterims ne kartą ir ne du pavyko susivienyti, pamiršus konkurenciją tapti viską savo kelyje šluojančia jėga. Tik ar mums tikrai būtinai reikia sukrėtimų, prisiminti, kad gyvename ne tam, jog nuolat stengtumės būti geresnės už kitas, o tam, kad tiesiog būtume geros. Gal net viena kitai.
 

Kad pabandytume būti petimi. Jei griūna kažkieno gyvenimas. Petimi, o ne plaktuku, kuris dar kartą trenkia ten, kur jau ir taip žioji plyšys. Arba servetėle, kuri sugeria ašaras ir jas nušluosto, bet ne slidžiomis grindimis, ant kurių slystelėjus sudūžta paskutinė viltis. O tada visai kartais dar ir akmeniu. Tik ne tuo, kur be širdies. O tuo, kur be burnos. Kad pavyktų paprasčiausiai patylėti. Ir Dievas mato, mums tai sunku. Bet juk neįmanomų dalykų nėra.


Mes mokame mylėti viena kitą. Mes mokame nustoti būti žiaurios, mes mokame atsiprašyti, apsikabinti. Mokame tapti ir petimi, ir akmeniu. Mokame nuoširdžiai džiaugtis viena kitos laime, mokame didžiuotis viena kitos pasiekimais. Mokame siekti kartu. Mokame tapti viena didžiule, ne griaunančia, o kuriančia jėga. Atėjo laikas tai prisiminti.
 

Draugaukime.

1556880472944178 56627728 1299231166892674 4786153444031332352 o

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame