Moterys

Pirmoji oficiali Prancūzijos karaliaus meilužė, peikta dėl nepadoraus įvaizdžio

Pasinaudojusi ryšiais gražuolė Agnes Sorel užėmė svarbiausios Prancūzijos karaliaus sugulovės vietą.
Reading time 2 minutes
Agnes Sorel, Vida Press nuotr.

Agnes Sorel gimė 1422 m. Prancūzijoje. Remiantis ano meto grožio kanonais mergina vadinta tikra gražuole - Dame de beauté (liet. grožio dama). 21-erių ji susipažino su Prancūzijos karaliumi Karoliu VII, tuo metu jauna moteris buvo Lotaringijos kunigaikštienės Isabellos jaunesnioji palydovė. Po kurio laiko ji užėmė karaliaus Karolio VII žmonos Marie d'Anjou (kuri buvo kunigaikštienės Isabellos brolienė) palydovės vietą, o visai netrukus prisigretino ir prie paties karaliaus - tapo pagrindine valdovo meiluže.

 

Kaip privačią rezidenciją karalius Karolis VII savo gražuolei meilužei skyrė Luaros slėnyje esančią Lošo pilį. Agnes buvo įtakinga moteris, kurios patarimų klausėsi ir pats karalius, tad nenuostabu, kad sumanioji ir prabangą mėgusi meilužė rūmuose greitai įgavo aršių priešų. Savo ekstravagantiškais įvaizdžiai ji kėlė vieną skandalą po kito, vieną tokių išprovokavo A. Sorel pamėgtos suknelės itin giliomis iškirptėmis. Atsirado kopijuojančių karaliaus meilužės skonį, tačiau netrūko ir tų, kurie jos pasirinkimus smerkė – štai Reimso arkivyskupas patarė karaliui kaipmat uždrausti tokias nešvankybes kaip iškirptės, atidengiančios moters krūtis ir spenelius. Nors mėgavosi išskirtiniu karaliaus dėmesiu, Agnes sutarė su jo žmona Marie d'Anjou - būdamos kartu viena su kita elgėsi maloniai. 

Agnes su karaliumi susilaukė keturių dukrų. Pirmąją pagimdė būdama 22-ejų, o paskutinioji, deja, neišgyveno – 1450 m. viduržiemį besilaukianti A. Sorel iš Prancūzijos vidurio keliavo link šiaurės pas mylimąjį karalių. Po kelionės ji netikėtai susirgo, o pagimdžiusi, būdama vos 28-erių, pasimirė, neišgyveno ir Agnes naujagimė. Oficiali mirties priežastis buvo šigelės bakterijų sukelta dinzenterija, tačiau 2005 m. prancūzų mokslininkas Philippe'as Charlier iškėlė versiją esą gražioji Agnes galėjo būti apnuodyta gyvsidabriu. Po A. Sorel mirties karaliaus Karolio VII meiluže tapo Agnes pusseserė Antoinette de Maignelais.


 

susiję straipsniai

Rekomenduojame