Moterys

Stiliaus ikona Alyssa: mados džiaugsmas - eksperimentai, o ne vienas konkretus stilius

Alyssos COSCARELLI nesumaišysi su niekuo. Autentiškas ir visiškai ne masinis stilius vienareikšmiškai transliuoja apie jos pomėgius ir aistras – susižavėjimą praėjusiais dešimtmečiais, meilę vintažui ir mažiems, indie prekių ženklams. Dešimtmetį gyvenusi Niujorke, dabar Alyssa savo namais vadina Los Andželą. „Los Andželo saulė ir paplūdimiai man primena Floridą, iš kurios ir esu kilusi. O ir gyvenimo būdas čia yra daug sveikesnis, lėtesnis nei Niujorke“, – savo sprendimu džiaugiasi Alyssa, o aš kviečiu jus įsitaisyti savo minkštame fotelyje ir pasimėgauti puodeliu kavos.
Reading time 10 minutes
Semia Bildik nuotr.

GYVENIMAS IR KARJERA

Kaip prasidėjo tavo mados karjera?

 

2011 metais atvykau į Niujorką studijuoti mados verslo specialybės LIM koledže. Tuo metu dar tiksliai neįsivaizdavau, kur tiksliai mados industrijoje yra mano vieta, tačiau studijomis norėjau tai išsiaiškinti. Per ir po mokslų buvau pridėjusi rankas prie mados apipavidalinimo ir viešųjų ryšių sričių, tačiau darbas „Refinery29“ redakcijoje buvo mano karjeros proveržis. Visgi praėjus kuriam laikui nusprendžiau dirbti individualiai – tai tęsiu iki šiol ir niekada nenorėjau atsisukti atgal.

 

Visai neseniai sukūrei savo tinklaraštį. Apie ką jis?

 

Man patinka dirbti su didesniais prekių ženklais, kuriuos žmonės žino ir mėgsta, bet labai aistringai dalijuosi savo platforma su mažais indie prekių ženklais, kurie vis dar nėra gerai žinomi. Tikiuosi, kad mano svetainė, kaip ir mano paskyra „Instagram“, gali būti vieta, kur žmonės atras unikalių prekės ženklų, kurių nerastų kitur.

 

Kur ieškai kūrybinio įkvėpimo?

 

Paprastai įkvėpimo semiuosi kelionėse, tačiau pastaruoju metu dėl pandemijos įkvėpimo daugiausia randu kine ir vintažiniuose žurnaluose.

1609234659301017 semina bildik 13
Semia Bildik nuotr.

Kaip atrodo tavo tipinė darbo diena?

 

Kiekviena diena yra šiek tiek kitokia, bet paprastai dirbu namuose prie savo nešiojamojo kompiuterio. Rašau straipsnius ar kūrybinius tekstus prekės ženklams, kalbuosi telefonu su klientais, fotografuoju ir kuriu „Instagram“ turinį. Taip pat dirbu prie greit pasirodysiančio naujo savo projekto – elektroninės prekybos platformos. Apie ją sužinosite jau labai greitai.

 

Su kokiais projektais dirbi šiuo metu?

 

Konsultuoju du pradedančius startuolius rinkodaros ir verslo plėtros klausimais. Vienas jų – tai tatuiruotėms skirtų odos priežiūros priemonių ženklas, kitas – internetinė platforma, skirta interjero dizaino mėgėjams. Smagu būti šių unikalių verslų dalimi ir padėti jiems augti.

 

Neseniai atvirai pasisakei apie kovą su nerimu ir odos krapštymo sindromu. Kur esi dabar?

 

Nuo paauglystės kovojau su nerimu, o jau esant suaugusiai išsivystė nuolatinis odos krapštymo sindromas, apie kurį pradėjau kalbėti pastaraisiais metais. Šias problemas man padėjo spręsti elgesio terapija bei atrasta priežiūros rutina, kuri geriausiai tinka mano odai. Tikiu, kad visa tai buvo susiję su stresu darbe, o daugiausia su kasdieniais mano gyvenimo veiksniais – tokiame darbe kaip mano esu priversta būti tarp žmonių, taip pat daug dėmesio skirti fizinei išvaizdai. Aš nuolatos stengiuosi palaikyti kuo geresnius ir sveikesnius santykius su socialine žiniasklaida ir savo atspindžiu veidrodyje, ir su palengvėjimu galiu pasakyti, kad pastaruoju metu man sekasi. Vis dar pasitaiko prastų dienų ar akimirkų, kai nerimas įsiplieskia ir įprotis grasinasi sugrįžti, tačiau dabar sukūriau kitų priemonių kovai su šiomis problemomis.

 

1609234731578079 semina bildik 12
Semia Bildik nuotr.

MADA

Kaip apibūdintum Alyssos Coscarelli stiliaus uniformą? Kokius drabužius vilkėdama jautiesi savimi?

 

Iš tikrųjų nemanau, kad turiu uniformą, ir dėl to visai neliūdžiu. Kiekvieną kartą, kai bandau įsprausti save į tam tikrus rėmus ar tam tikrą estetiką, tiesiog nusiviliu. Man mados džiaugsmas yra eksperimentavimas, o ne boksavimas į vieną konkretų stilių. Aišku, mėgstu vintažinius marškinėlius bei „Levi’s“ džinsus ir juos vilkėdama tikrai jaučiuosi savimi, bet kartais pabundu ir užsinoriu moteriškos, vintažinės 6-ojo dešimtmečio suknelės. Kitą dieną dėviu laisvalaikio drabužius, pavyzdžiui, dviratininko šortus, o kitomis dienomis „įlipu“ į aštuntąjį ar devintąjį dešimtmečius, po savaitės į dešimtąjį ir taip toliau. Savimi jaučiuosi tada, kai dėviu tai, kas man tą dieną labiausiai rezonuoja.

 

Kiek tvarūs yra tavo mados pasirinkimai?

 

Prieš kurį laiką nustojau „pirkti“ greitąją madą. Man daug labiau imponuoja indie ir tvarūs, etiški prekių ženklai. Stengiausi kuo labiau sąmoningai rinktis savo pirkinius ir atkreipti dėmesį į tai, kokias vertybes prekių ženklai palaiko. Ir, aišku, jaučiu didelę aistrą vintažui bei antrų rankų daiktams. Manau, tai yra tvariausias būdas apsipirkti.

 

Kaip dažnai perki drabužius?

 

Reguliariai. Kaip ir minėjau, mėgstu vintažą ir remiu mažus, dažniausiai moterų įkurtus prekių ženklus.

 

Naujas ar vintažinis?

 

Šiek tiek abiejų.

1609234783327582 semina bildik 4
Semia Bildik nuotr.

Kokius indie prekių ženklus galėtum rekomenduoti?

 

Tyler McGillivary, Olivia Latinovich, Wynn Hamlyn, ELLISS, Par Moi.

 

Kitas tavo pirkinys ateinančiai žiemai?

 

Taupau pinigus vienam Charlotte Knowles drabužiui.

 

Kur ieškai įkvėpimo savo drabužių deriniams?

 

Pastaruoju metu mane ypač inspiruoja 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių deriniai. Dievinu vartyti to laikotarpio žurnalus.

NIUJORKAS vs. LOS ANDŽELAS

Kaip atsitiko, kad „New York Gal“ atsidūrė Los Andžele?

 

Na, pirmiausia dėl meilės… Mano vaikinas persikėlė į Los Andželą prieš trejus metus, tad visą šį laiką palaikėme santykius per atstumą. Kaip supranti, Los Andžele lankiausi gana dažnai ir per tą laiką kažkaip jį prisijaukinau. Los Andželo saulė ir paplūdimiai man primena Floridą, iš kurios esu kilusi. O ir gyvenimo būdas čia yra daug sveikesnis bei lėtesnis nei Niujorke. Būdama per karantiną Los Andžele galiausiai nusprendžiau, kad noriu čia likti.

 

Užsiminei apie Niujorko ir Los Andželo skirtumus. Gal galėtum jų paminėti daugiau?

 

Didžiausias šių dviejų miestų skirtumas yra tas, kad Los Andželas iš tavęs nereikalauja nuolatos kažką daryti ir dirbti. Taip pat čia žmonės daug labiau vertina gamtą ir buvimą lauke.

 

Nejaugi visai nepasiilgai Niujorko?

 

Pasiilgau trapių, vėsių rudens dienų ir spalvą keičiančių rudeninių lapų.

 

Kaip atvykus į Los Andželą pasikėtė tavo stilius?

 

Na, kadangi čia visuomet šilta, mano deriniai tapo paprastesni. Daugiau maudymosi kostiumėlių ir lounge drabužių, mažiau platformų ir petukų.

1609234855419286 semina bildik 7
Semia Bildik nuotr.

Tavo mėgstamiausios vietos Los Andžele ir Niujorke.

 

Los Andžele: Malibu, Venice Beach, East Side, „Night + Market“, „Jon & Vinny’s“, „LCD“, „Melrose Trading Post“, „Downtown Flower Market“, „Rose Bowl Flea Market“ (nors, tiesą sakant, čia dar nebuvau dėl pandemijos, tačiau žinau, kad man ten patiks).

 

Niujorke: Lower East Side / East Village, „Fish Cheeks“, „Home Union“, bet kuris iš Niujorke esančių parkų, „The Break“, „What Goes Around Comes Around“, „Frankie Shop“, „Miss Lily’s“, „Primi“, „The Guggenheim“, „The Whitney“.

 

Jei Los Andželas būtų grojaraštis, koks jis būtų?

 

„The Japanese House“, „King Princess“, Lana Del Rey, „The Beach Boys“, „Fleet Foxes“, Alt-J, „Beach House“, „Florence + The Machine“.

GYVENIMO BŪDAS

Ar turi kokių nors ritualų?

 

Man labai svarbu kiekvieną dieną bent šiek tiek pajudinti savo kūną – ar tai būtų pilatesas, ar pasivažinėjimas dviračiu, ar joga. Tai būtina sveikam protui išlaikyti.

 

Saldžios nuodėmės?

 

Dievinu saldumynus ir sausus pusryčius, na, ir šiaip bet kokį greitąjį maistą. Taip pat mėgstu klausytis senų popdainų, su kuriomis užaugau.

 

Kaip leidi laisvalaikį?

 

Plaukioju banglente, žiūriu filmus, mėgstu vintažo medžiokles, žygius pėsčiomis, skaitymą, tinklalaides, dviračių sportą.

 

Kaip atrodo tavo namai?

 

Mano namai neabejotinai atspindi mano stilių. Jie savotiškai žaismingi ir vintažiniai, tačiau ir atspindintys vyraujančias tendencijas. Juose vyrauja mano mėgstamos spalvos ir raštai bei kūrėjai. Žmonės sako, kad mano namai atrodo būtent kaip aš.

 

1609234910784961 semina bildik 23
Semia Bildik nuotr.

Įsivaizduok, kad namuose rengi draugų vakarienę. Ką gaminsi? Koks bus muzikos pasirinkimas? Kaip dekoruosi namus ir stalą?

 

Gaminčiau „vongole“ (itališkus makaronus su moliuskais), gročiau „Snail Mail“ ir kitus indie roko / popatlikėjus, o stalą puoščiau indais, kurie nebūtinai yra vienodi, bet gerai dera kartu. Visai tai užbaigčiau žvakėmis ir kokiomis unikaliomis gėlėmis.

 

Kokia tavo gyvenimo filosofija?

 

Vis dar bandau suprasti.

 

Tavo mėgstamiausi miestai?

 

Žinoma, Niujorkas (juk ten praleidau dešimtmetį), Tokijas, Berlynas, Los Andželas (mano naujieji namai!), Ostinas, Barselona, Florencija... Ir sąrašas dar tęstųsi.

 

„Instagram“ profiliai, kuriuos seki.

 

@sophia_roe, @chloechill, @gustafawestman, @sublime.jpg, @sarahellisonstudio, @maisonmere.paris, @abigailbellvintage, @fabiguai, @jillburro_w.

 

Kelios pastaruoju metu perskaitytos eilutės, kurios įstrigo...

 

„Būk kantrus viskam, kas neišspręsta tavo širdyje, ir pabandyk pamėgti pačius klausimus, kurie kaip užrakinti kambariai ir kaip knygos, parašytos labai svetima kalba. Neieškok atsakymų, kurie dabar negali būti atsakyti, nes tiesiog negalėtum jais gyventi. Ir visa esmė ta, kad reikia gyventi viskuo. Gyvenk klausimus dabar. Galbūt pamažu, to nepastebėdamas, nugyvensi kokią nors tolimą dieną.“

Raineris Maria Rilke

susiję straipsniai

Rekomenduojame