Moterys

Skrybėlininkės „Borisetti“: šiandien skrybėlės išgyvena savo atgimimo erą

Išskirtinumas kūryboje tampa retenybe. Visko kupinu pasiūlos laikotarpiu, kai pasimesti tarp neskoningų ir nekokybiškų produktų nepaprastai lengva, randame ir tai, kas džiugina, apibrėžia ne tik modernumą, klasiką ar minimalizmą, bet ir stilingumą. Po „Borisetti“ kūrybiniu ženklu – mamos ir dukros duetas, kuris išsiskiria ne tik itin žaviomis skrybėlėmis, bet ir savo kuriamais kostiumais. Susipažinkite – Alina ir Anželika Borisovos.
Reading time 7 minutes

Kas slepiasi po Borisetti pavadinimu?

 

Mamos ir dukros tandemas – bendras minčių ir idėjų pasaulis. Ilgametė patirtis, kuri leidžia perteikti žinias kuriamais gaminiais.

 

Pagrindinis mūsų kūrybos principas – kurti gaminius su išliekamąja verte, kuriuos būtų galima dėvėti ne vienus metus ir ne vieną sezoną. Mums labai svarbus ilgaamžiškumas. Taip pat ypatingą dėmesį skiriame ne mados diktuojamoms tendencijoms, o aukštos kokybės audiniams, nepriekaištingam daiktų gamybos procesui. Kuriame nedideliais kiekiais, tad turime galimybę išlaikyti asmeninį santykį su kiekvienu kuriamu objektu. Mums artima minimalistinė stilistika, klasika su modernumo pojūčiu.

 

Didžiausias mūsų įkvėpimas – kasdienis darbas, gilinimasis į jo subtilybes. Taip pat daug kūrybinio impulso suteikia mūsų klientai – po tikrų ir atvirų pokalbių su jais išties randasi nuostabūs gaminiai. Žinoma, didelį poveikį mūsų kūrybai daro meno parodos bei aplankyti miestai, perskaitytos eilės ir architektūra.

1594644328844936 borisetti1

Nedažnai pasitaiko kūrybinių mamų ir dukrų duetų, kaip jūs sugalvojote kartu dirbti, kaip vyksta bendra veikla? Ar pasitaiko nesutarimų, ar esate pasiskirsčiusios atskiromis sritimis, kaip pavyksta sutarti po darbo?

 

Darbas kartu tarsi susiformavo ir susidėliojo organiškai. Mano mama, Anželika, siuvo beveik trisdešimt metų, o aš visuomet buvau šalia ir mačiau kūrybos procesą. Domėdamasi mada nusprendžiau pakalbinti mamą dirbi kartu. Atsižvelgdama į tuometę rinką supratau, kad turime pateikti kokybišką gaminį.

 

Dirbdamos kartu daug diskutuojame, tad šiuo atveju ginčų pavyksta išvengti. Turėdamos tą pačią viziją, bet kiek skirtingą požiūrį į tam tikrus aspektus, išgryniname abi tenkinantį galutinį rezultatą.

 

Mama atsakinga už konstravimą ir siuvimą, o aš – komunikaciją su klientais, tiekėjais, mūsų kuriamo prekės ženklo įvaizdį ir dabar – skrybėlių kūrimą.

 

Turime labai stiprų šeimos tarpusavio ryšį, tad laiką leidžiame ne tik dirbdamos, bet ir baigusios darbus.

 

Kiek laiko jau gyvuoja Borisetti, ką veikėte iki tol, kur sėmėtės patirties – studijavote, dirbote tai, kas susiję su drabužiais?

 

Borisetti buvo sukurtas prieš ketverius metus. Viskas prasidėjo nuo odinių delninių kūrimo. Mama, jau daugelį metų siūdama pagal individualius užsakymus, ir iki tol dirbo su klientais, o aš studijavau ekonomiką. Visą laiką bandžiau pabėgti nuo kūrybos – matydama tiek daug dirbančią mamą, tarsi nenorėjau sieti savęs ir kūrybos. Tačiau studijuodama dirbau drabužių parduotuvėje, tad, galima sakyti, niekuomet nuo to ir nepabėgau (šypteli), tik mano kelias iki kūrybos buvo kiek ilgesnis, palyginus su mama ir jos patirtimi.

1594644349466736 img 4998

Kuri profesijos dalis – sunkiausia, su kokiais iššūkiais tenka susidurti?

 

Kai dievini tai, ką darai ir kas teikia džiaugsmą, sunkumų nematai. Tikriausiai sunkumą supranti tik tuomet, kai pervargsti. Pradėjus veiklą didžiausias iššūkis buvo atrasti kokybiškus audinių ir visos furnitūros tiekėjus, tačiau šiuo metu turime itin patikimus bei solidžios patirties turinčius partnerius. Pagrindinis mūsų veiklos iššūkis – pateisinti kliento lūkesčius ir viziją, kad visi liktų patenkinti galutiniu rezultatu.

 

Kuriate ne tik drabužius, bet ir skrybėles, kurios vis dažniau pastebimos tarp madingiausių Lietuvos merginų. Kaip sugalvojote jas kurti ir ar mokėtės šio amato ne Lietuvoje?

 

Skrybėlių kūrybos idėja kilo intuityviai, organiškai, iš pajautimo, kad mūsų rinkoje dar trūksta kažko ypatingo. Intensyviai pradėjome domėtis skrybėlių meistryste. Pusmetį studijavome savarankiškai, gaminome prototipus, ieškojome aukščiausios kokybės medžiagų siūlančių tiekėjų, vykome pas vieną seniausių specialistų, gaminančių skrybėlėms skirtus medinius blokus. Labai džiaugiamės galutiniu rezultatu, tačiau norime dar tobulėti ir artimiausiu metu ketiname vykti pasisemti naujų žinių.

 

Kaip manote, kodėl skrybėlės šiuo metu tokios populiarios?

 

Mada visuomet tarytum grįžta. Skrybėlės, užėmusios svarbią poziciją skirtingais laikotarpiais, parodydavo asmens statusą, kuris buvo vienas pagrindinių skiriamųjų ženklų tuometėje visuomenėje. Dabar skrybėlės išgyvena savo atgimimo erą. Formuojasi naujas kultas. Yra žmonių, kuriems galvos aksesuaras visuomet buvo ir bus stilinga gyvenimo būdo dalimi. Tarsi senas ir gerai atpažįstamas objektas tampa nauju, tik kitu amplua.

 

Žinoma, didelę įtaką suformuoja žinomi žmonės, kuriuos matome ir stebime dėl stiliaus idėjų. Tad skrybėlė jų aprangoje – dažniausiai neišvengiamas aksesuaras.

1594644409963466 img 4660

Ar išskirtumėte pagrindines vyraujančias skrybėlių tendencijas? O gal kuriate jų nesilaikydamos?

 

Skrybėles kuriame iš pajautimo, perteikdamos savo estetikos suvokimą. Gaminame minimalistinius galvos apdangalus, bet visi jie turi cinkelį, įdomesnę juostą ar dirželį, siuvinėtą akmenimis. Siekiame, kad kuriamas aksesuaras suteiktų įvaizdžiui išskirtinumo, bet ir būtų lengvai derinamas prie įvairaus įvaizdžio.

 

Ką norėtumėte pridėti į Borisetti? Galbūt planuose dar vienas ypatingas aksesuaras ar kolekcija?

 

Šiuo metu dirbame su nauja švarkų kolekcija, kurią pristatysime jau šį pavasarį. Švarkai, kelnių kostiumai – mūsų vizitinė kortelė, tai – vieni sudėtingiausių, įdomiausių ir gražiausių konstrukcijų siluetų.

 

Kaip apibūdintumėte savo pirkėją, koks jo požiūris į dėvimą jūsų produktą?

 

Mūsų klientas vertina individualumą, kokybę ir išskirtinumą. Jis – atsakingas ir sąmoningas.

1594644427192706 dscf0383m

Nesuklysiu sakydama, kad yra daug kūrėjų, tačiau nemažai jų – visiškai niekuo neišsiskiria. Kokį savo išskirtinumą labiausiai vertinate? Ar manote, kad pirkėjas tampa vis reiklesnis kuriamam produktui?

 

Pagrindinis mūsų išskirtinumas – individualumas. Suteikiame klientui galimybę prisiliesti prie kuriamo gaminio, dalyvauti kūrybiniame procese. Gaminame pagal jo figūros tipą – išskirtinai tinkantį asmeninį drabužį. Iš tiesų klientas daug reiklesnis, jis išsilavinęs, besidomintis drabužio istorija, mada plačiąja prasme, turintis žinių apie medžiagas, žinantis, ko nori. Jam reikalingas atitinkamas dėmesys ir bendravimas.

 

Dirbame ne parduotuvės principu, o ateljė, kurioje kiekvienas klientas atvyksta iš anksto sutartu laiku. Dėmesys skiriamas tik jam ir darbas vyksta individualiai. Siekiame išsiaiškinti kiekvieno kliento lūkesčius, drauge suprasti norimą viziją, padedame parinkti medžiagas, tinkančius siluetus pagal figūros tipą. Stengiamės kiekvieną užsakovą įtraukti į šį ypatingą kūrybinį procesą, kuriame gaminys įgauna visai kitokią emocinę vertę.

1594644445222782 20793723 1655916234419556 1557728734 o

Mūsų veikloje didžiulį pagrindą turi ne tik profesionalumas, savo srities išmanymas, bet ir psichologiniai aspektai. Labai svarbu pajusti ir išgirsti žmogų, koks drabužis jį geriausiai nusakytų ir su kuriuo jis jaustųsi savimi.

 

Maloniausi širdžiai momentai yra tuomet, kai klientai skiria laiko parašyti žinutę, padėkoja, dalijasi nuotraukomis, kuriose jie pasipuošę mūsų gaminiais, o didžiausiu įvertinimu tampa tai, kad sugrįžę pas mus drauge ir artimą žmogų. Džiaugiamės, kad tarp kliento ir mūsų kūrybinio dueto užsimezga ypatinga draugystė bei ryšys.

EMILIJOS VISKONTAITĖS ir BORISETTI nuotraukos

susiję straipsniai

Rekomenduojame