Moterys

Aktorė Darya Ekamasova: motinystė pažadino supratimą, kiek daug galios turiu savyje

Iš Rusijos kilusiai merginai Daryai Ekamasovai, regis, išsipildė kiekvieno aktoriaus svajonė – ją pastebėjo Holivudas. Ir nieko keisto, nes dėl norimo vaidmens moteris pasiruošusi išmokti bet ką: „Sunkumus ir iššūkius aš mėgstu.“
Reading time 10 minutes

Gimus dukrai, aktorė planavo bent kelerius metus pailsėti nuo darbų ir atsiduoti šeimai, tačiau viskas išėjo kiek kitaip... Praėjus vos keturiems mėnesiams po šeimos pagausėjimo Darya keliavo į Vilnių, kur nusifilmavo Romo Zabarausko filme „Advokatas“.

 

Darya užaugo šeimoje, kurioje visada grojo muzika, o ir pati mergaitė buvo auginama kaip būsima muzikantė. Visgi Darya pašaukimą pajautė aktorystei, o kad šis priimtas sprendimas – teisingas, įrodo gautos nominacijos ir apdovanojimai už atliktus vaidmenis. Darya dirbo seriale „Amerikiečiai“, kuris pelnė du „Auksinio gaublio“ apdovanojimus. Už atliktą pagrindinį vaidmenį filme „Gyveno kartą viena boba“ aktorė nominuota rusišku oskaru „Nika“. Laukdamasi ji suvaidino Kanų festivalyje rodytoje ir kritikų puikiausiai įvertintoje amerikiečių komedijoje „Duokit laisvę“. Itin sėkmingame „Netflix“ seriale „Okupuoti“ Darya atliko muzikos mokytojos vaidmenį, o pagrindinė jos partnerė buvo Ingeborga Dapkūnaitė.

 

Moters talentas neliko nepastebėtas ir Lietuvoje, o režisierius Romas Zabarauskas filme „Advokatas“ netgi sukūrė vaidmenį būtent jai. Šiame projekte Darya suvaidino ambicingą, tačiau labai pažeidžiamą merginą – pagrindinio veikėjo draugę. Filme „Advokatas“ gvildenama drąsios meilės tema apie lietuvį advokatą Marių, pamilusį sirų pabėgėlį Alį.

 

Esate viena žinomiausių Rusijos aktorių, žengusių į Holivudo pasaulį, tačiau nelikote nepastebėta ir Lietuvos režisierių. Kaip ir kokiomis aplinkybėmis gavote pasiūlymą vaidinti filme „Advokatas“? Ar ilgai svarstėte?

 

Mudu su Romu Zabarausku jau labai seniai norėjome išbandyti jėgas dirbdami kartu. Sužinojusi, kad filme sukurtas vaidmuo būtent man, iš karto sutikau su pasiūlymu vaidinti. Mane sužavėjo pati filmo tema ir siunčiama žinutė – drąsa mylėti. Deja, tačiau Rusijoje LGBT tema – uždrausta. Kodėl taip yra, negaliu pasakyti… Žinau daugybę žmonių, kurie priversti išvykti iš Rusijos vien dėl to, kad nori mylėti laisvai. Meilės negalima uždrausti.

 

Kaip susipažinote su filmo režisieriumi R. Zabarausku?

 

Su Romu susipažinome atsitiktinai – ant raudonojo kilimo, Maskvos kino festivalio metu. Kol mane fotografavo, pasirodė Romas, vilkėdamas marškinėlius su užrašu „Free Pussy Riot“. Romas ir jo marškinėliai sulaukė itin daug fotografų bei žiniasklaidos susidomėjimo, o visai netyčia į vieną kadrą papuoliau ir aš, kuris praskriejo visą Maskvos žiniasklaidą.


Mane sužavėjo Romo drąsa, todėl po festivalio parašiau jam, o vėliau peržiūrėjau jo sukurtą filmą „Streikas“. Likau apstulbusi... Šis filmas – labai aukšto lygio ir paliečia svarbias temas, todėl nustebau sužinojusi, jog šį projektą Romas sukūrė būdamas vos dvidešimt trejų.

1603969360658020 tl darya6 actress darya ekamasova by justina liubinaite

Dirbote su aktoriais iš Lietuvos, galbūt susiradote naujų bičiulių?

 

Filme „Advokatas“ pagrindinį vaidmenį atlikusį Eimutį Kvoščiauską įsimylėjau iš karto, dar repeticijų metu. Tačiau mano draugystė su aktoriais iš Lietuvos prasidėjo dar prieš filmo „Advokatas“ filmavimus. Atlikau muzikos mokytojos vaidmenį „Netflix“ seriale „Okupuoti“. Didžiąją dalį scenų filmavome Vilniuje, o komandą sudarė nemažai lietuvių. Tuo metu susipažinau ir susibičiuliavau su Ingeborga Dapkūnaite.

 

Vilnius – nuostabus miestas, o jo architektūra ir stilius puikiai tinka įvairiems projektams. Norvegijos prodiuseriai labai patenkinti galutiniu rezultatu, žavėjosi Vilniumi, lietuvaičiais bei jų darbštumu. Be to, niekam nėra paslaptis, kad praėjusiais metais daug populiarumo sulaukęs serialas „Černobilis“ taip pat buvo filmuojamas Vilniuje. Nenustebčiau, jei greitu metu Lietuvos sostinę pastebėtų netgi Holivudas.

 

O kaip Holivudas pastebėjo jus? Tai ilgo ir sunkaus darbo rezultatas?

 

Aš niekada nesiekiau pakerėti Holivudo ir nelabai tikiu įvairiausiais kursais, kuriuos renkasi aktoriai, ar ypatingais agentų gebėjimais. Viskas priklauso nuo paties aktoriaus talento ir asmeninio ryžto, dar – šiek tiek sėkmės. Legendinis prodiuseris Benas Barenholtzas, peržiūrėjęs filmą „Gyveno kartą viena boba“, kažką manyje pamatė ir pakvietė filmuotis juostoje „Alina“. Gana paprasta istorija, tačiau šis filmas man labai daug reiškia karjeroje. Labai liūdna, tačiau pernai Benas netikėtai mirė... Esu jam dėkinga už viską.

1603969389755163 tl marius actor eimutis kvosciauskas and darya actress darya ekamasova still3

Regis, daugelis jūsų vaidmenų susiję su sunkiu moterų likimu. Kaip manote, ar turite kokių nors panašumų su savo herojėmis?

 

Renkuosi vaidmenis, kurie yra mažiausiai panašūs į mane. Visada smagu atsiriboti nuo kasdienybės ir pasinerti į visiškai kitokių išgyvenimų pasaulį. Pavyzdžiui, per dvi savaites man reikėjo išmokti dvidešimt scenų be jokio akcento prancūziškai. Iki to laiko nemokėjau nė vieno žodžio šia kalba. Taip pat visai neseniai suvaidinau slidininkę, olimpinę čempionę. Tiesiogine to žodžio prasme man reikėjo išmokti atsistoti ant slidžių. Buvo labai sunku, nors sunkumus ir iššūkius aš mėgstu. Supratau, kad dėl gero vaidmens galiu išmokti bet ką.

 

Kaip jaučiatės žiūrėdama filmo premjerą? Ar nekyla noras kažką pakeisti, nesijaučiate, kad galėjote panirti dar giliau?

 

Panerti į vaidmenį iki galo… Regis, kadaise panašiai išsireiškė Robertas De Niro, kalbėdamas apie aktoriaus savijautą premjeros metu. Ši frazė labai taikliai apibūdina aktoriaus išgyvenimus žiūrint premjerą. Tačiau suvokiant, kad atsukti laiko atgal neįmanoma, stengiuosi visą save atiduoti filmavimo aikštelėje, kad vėliau nebūtų netikėtumų premjeroje.

 

Spartakas ir Kalašnikovas“ – pirmasis filmas, kuriame atlikote vaidmenį paauglystėje. Kaip atsidūrėte filmavimo aikštelėje dar nebūdama aktorė? Juk nuo mažens buvote auginama kaip būsima muzikantė, o su vaidybos pasauliu neturėjote jokių sąsajų.

 

Būdama penkerių susižavėjau rusišku filmu „Viešnia iš ateities“, todėl dar ankstyvoje vaikystėje vis pasvajodavau apie aktorės profesiją. Filmui „Spartakas ir Kalašnikovas“ ieškojo neprofesionalių aktorių, todėl nusprendžiau sudalyvauti atrankoje, kurią sėkmingai perėjau. O vėliau viskas išėjo natūraliai – po filmo peržiūrų pasiūlymų vaidinti vis daugėjo ir daugėjo.

1603969426289954 di1a1011

Baigusi muzikos mokyklą nusprendėte studijuoti aktorystę, tačiau į Rusijos teatro universitetą neįstojote iš pirmo karto. Kaip manote, kas pakišo koją?

 

Dabar žiūrėdama į praeitį suprantu, kad viskam – savas laikas. Baigiau mėgstamas studijas muzikos mokykloje ir spėjau nusifilmuoti puikiuose filmuose dar prieš įstodama į Rusijos teatro universitetą. Aš iki šių dienų dėkinga savo tėvams, kad jie mane pastūmėjo pianistės profesijos link. Muzikiniai įgūdžiai man labai padeda, nes aktoriaus profesija reikalauja muzikalumo. Nė neabejoju, kad kada nors gyvenime atliksiu pianistės vaidmenį.

 

Girdėjau apie jūsų meilę Niujorkui... Kokia jūsų istorija su šiuo miestu?

 

Pirmasis susitikimas su Niujorku įvyko per kino festivalį. Pajutau meilę šiam miestui nuo pirmosios minutės... Mėgstu pajuokauti, kad turime tam tikrą ryšį. Lėktuvui leidžiantis jaučiuosi kaip prieš pasimatymą – laikysena pasitempia, akys pradeda švytėti, o kvėpavimas paspartėja.

 

Niekada nenorėjote jame nusileisti visam laikui?

 

O kam? Gražiausias romanas yra tas, kuris taip ir neįvyko… Taip man ir dėl Niujorko: trumpi, tačiau labai vertingi susitikimai su mylimu miestu.

 

Prieš dvejus metus tapote mama, kaip sekasi suderinti aktyvų darbą ir motinystę?

 

Motinystė – labai sunkus, bet be galo malonus darbas. Motinystė pažadino manyje vidinį moteriškumą ir supratimą, kiek daug galios turiu savyje, tai suteikė daug pasitikėjimo savimi. Tiesa, buvau tikra, kad bent keletą metų sėdėsiu namuose ir auginsiu savo mergytę, tačiau viskas susiklostė kiek kitaip: praėjus keturiems mėnesiams po gimdymo vykau į filmavimo aikštelę, taip pat – į Vilnių.

Motinystė – labai sunkus, bet be galo malonus darbas. Ji pažadino manyje vidinį moteriškumą ir supratimą, kiek daug galios turiu savyje.

Nesigailite dėl to? 

 

Dievinu laiką su dukra, nes augu kartu su ja. Atsiradus naujam šeimos nariui pasistengiau, kad darbų sumažėtų, tačiau gavusi įdomų pasiūlymą tariuosi su šeima, kokį sprendimą priimti. Labai svarbu, kad tokiomis situacijomis jaustųsi artimųjų palaikymas ir organizuotumas. Manau, kad darbas viename gerame filme kartą per metus nė kiek nepakenkia auginant vaiką. Tačiau dabar suprantu, kad ne vaidmenyse laimė, todėl vertinu kiekvieną duotą akimirką, kurią praleidžiu su šeimos nariais.

 

Lengva ranka atsisakote vaidmenų? Ar nebijote, kad jūsų vietą užims kita?

 

Dar vaikystėje eidama į atrankas pasikviesdavau drauges, kad kartu išbandytume savo jėgas. Nuoširdžiai norėdavau, kad ir joms pasisektų. Aš netikiu konkurencija, kiekvienam – savas kelias. Visai neseniai man nepavyko išvykti į filmavimus Amerikoje, nes negavau vizos. Labai išgyvenau „paleidusi“ nepakartojamą vaidmenį, kurį dabar atlieka kita aktorė. Iš pradžių labai išgyvenau, bet vėliau supratau, kad taip turėjo būti. Vaidmenys, kurie skirti man, niekada nuo manęs nepabėgs.

 

 Kaip pasikeitė jūsų dienos rutina pagausėjus šeimai?

 

Yra du dienos scenarijai. Pirmasis ir pats mylimiausias, kai visiškai priklausau savo mažajai mergytei, o antrasis, kai prasideda filmavimai. Aš visada turiu dienos darbų planą, todėl stengiuosi nuo jo nenukrypti ir juo vadovautis. Vienintelis dalykas, ko iš savęs niekada neatimsiu, tai – rytmečio, kai valandą laiko skiriu tik sau: dušas, kava ir paukščių čiulbesys… Savotiška meditacija.

1603969510521317 tl marius actor eimutis kvosciauskas and darya actress darya ekamasova still

Ar iš naujo atrastas moteriškumas padarė įtakos jūsų stiliui? Kokie drabužiai dominuoja jūsų spintoje?

 

Seniau niekada nesusimąstydavau apie savo stilių, nes visada vertinau komfortą ir praktiškumą. Tačiau dabar dievinu sukneles, automobilyje visada turiu aukštakulnius, mėgstu įvairius rankinukus, akinius, skrybėles... Nekenčiu pėdkelnių, sportinių kostiumų, išmečiau visas oversize kelnes, nemūviu jų netgi namuose.

 

Kalbama, kad didžiausia moters transformacija ir įvyksta tapus mama...

 

Artėjantis vaikelio gimimas ir tas begalinis švelnumas, kurį pradeda jausti moteris, suteikia besąlygiškai daug vidinės energijos ir pasitikėjimo savimi jausmą. Štai tada ir supranti, ką reiškia būti moterimi... Ir čia nėra jokių stereotipų ar klišių. Tikra moteris yra ta, kuri sugeba save priimti tokią, kokia ji yra. Šiais laikais tai yra didžiausia moters galia.

Justinos Liubinaitės nuotraukos

susiję straipsniai

Rekomenduojame