Moterys

18 neįprastų faktų apie širdžių karaliene vadintą Velso princesę Dianą

Liepos pirmąją ledi Diana Spencer būtų šventusi 58-ąjį gimtadienį, deja, jos gyvybė užgeso tragiškoje avarijoje 1997 metais.
Reading time 3 minutes
Vida Press nuotr.

1. Velso princesė Diana buvo ketvirtoji atžala penkių vaikų šeimoje. Jos tėvai išsiskyrė, kai mergaitei buvo septyneri.

 

2. Dianos močiutė buvo artima Didžiosios Britanijos karalienės motinos draugė, asmeninė asistentė ir palydovė, ji suorganizavo ne vieną karališkąjį vakarėlį.

 

3. Diana užaugo karalienės Elžbietos išnuomotame dvare rytinės Anglijos grafystėje Norfolke.

 

4. Diana norėjo tapti profesionale balerina, tačiau šiai profesijai ji buvo per aukšta.

 

5. Iki devynerių metų mergaitė buvo mokoma privačiai namuose, vėliau lankė mokyklą. Deja, sekėsi jai gana prastai, dėl kelis kartus neišlaikytų egzaminų, būdama šešiolikos, mergina buvo išmesta iš mokyklos.

 

6. Prieš tapdama princese Diana dirbo aukle ir mokytoja mokykloje. Valandinis jos uždarbis už vaikų priežiūrą, namų tvarkymą ir skalbimą buvo 5 JAV doleriai.

 

7. Princesė Diana buvo pirmoji karališkosios šeimos narė, turinti darbą, už kurį mokamas atlyginimas.

 

8. Prieš tapdamas Dianos sutuoktiniu, princas Charlesas mezgė romaną su jos vyresniąja seserimi Sarah, kuri ir supažindino princą su Diana.

 

9. Ir princas Charlesas, ir Diana yra Anglijos karaliaus ir Tiudorų dinastijos pradininko Henriko VII palikuonys, tad juos sieja giminystės ryšiai.

 

10. Prieš ištekėdama už princo Charleso, Diana buvo su juo susitikusi vos 12 kartų.

 

11. Ledi Dianos vestuvinė suknelė ne vienam įsiminė kaip įspūdingiausia 80-ųjų suknia. Beje, ji mušė ir rekordus: buvo siuvinėta daugiau nei 10 tūkst. perlų, o suknelės šleifas siekė 7,25 m. Tai vienas ilgiausių šleifų, kada nors matytų karališkosios vestuvėse.

 

12. Diana buvo pirmoji Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos narė, pakeitusi vestuvinę priesaiką – ji praleido dalį, kurioje žadama paklusti vyro valiai. Vietoj šios eilutės princesė pažadėjo jį mylėti, gerbti, ir palaikyti ištikus ligai ar nesėkmei. Taip prasidėjo nauja pakeistos priesaikos tradicija.

 

13. Ledi Dianai labiausiai patiko dizainerės Catherine Walker darbai, ji buvo ne tik asmeninė princesės siuvėja, bet ir labai artima draugė.

 

14. Velso princesė garsėjo padėkos atvirukais, kuriuos išsiųsdavo visiems, padovanojusiems jai dovanas. Skaičiuojama, kad tokių laiškų buvo išsiųsta tūkstančiai. Kai kurie ledi Dianos padėkos atvirukai parduoti aukcionuose, kainos siekė nuo 2 tūkst. iki 20 tūkst. JAV dolerių.

 

15. Princesė Diana turėjo daug draugų garsenybių: dainininkai Eltonas Johnas, George'as Michaelas, aktorės Tilda Swinton, Liza Minelli, Goldie Hawn, aktorius Kurtas Russellas.

 

16. Diana buvo užmezgusi romaną su savo apsauginiu Barry Mannakeesu, neilgai trukus dėl itin artimo ryšio su princese Barry buvo atleistas iš pareigų. Viename įrašų Diana prisipažino, kad buvo iki ausų įsimylėjusi šį vyrą.

 

17. Savo sužadėtuvių žiedą Diana išsirinko iš juvelyrikos namų „Garrard“ katalogo, tai buvo neįprasta, nes anksčiau visoms būsimoms karališkosios šeimos nuotakoms sužadėtuvių žiedai buvo gaminami pagal specialius užsakymus. Šiandien šis žiedas priklauso Kembridžo hercogienei Kate Middleton.

 

18. Likus keliems mėnesiams iki pasaulį sukrėtusios avarijos, kurioje žuvo princesė, Diana „Christie's“ aukcione pardavė net 79 savo sukneles. Už jas gauti pinigai buvo skirti su AIDS kovojančioms ir sergantiems vėžiu padedančioms labdaros organizacijoms.

Tags

lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame