Moterys

Didesnio dydžio modelis Ekaterina: pasaulis turi patikėti, kad kiekvienas kūnas yra gražus

Ši mergina – tikras parakas. Gali jausti jos šypseną, spinduliuojančią energiją ir gyvybingą žvilgsnį, net jeigu ji kalba už tūkstančių kilometrų. Ekaterina SHUMSKAYA (29 m.) yra pirmasis Rusijoje išgarsėjęs vadinamojo didesnio dydžio modelis, tačiau jeigu kadaise merginai kas būtų nubrėžęs ateities kelius, kuriais jai teko žengti, veikiausiai būsima manekenė tik kilstelėtų antakius.
Reading time 10 minutes

Šiandien Ekaterinai pasaulinė sėkmė pasiekiama ranka, pasirašiusi sutartį su modelių agentūra „True Model Management“, ji jau beveik metus gyvena Niujorke – mieste, kur svajonės pildosi netikėtai.

 

Kaip prasidėjo tavo pažintis su modelių pasauliu?

 

Ši veikla buvo visiškai netikėta – niekada nė nebūčiau pagalvojusi, kad vieną dieną tapsiu modeliu. Rusijoje buvau vienas pirmųjų didesnio dydžio modelių. Tiesą pasakius, tuomet dar niekas nežinojo, kad modelių industrija taip pasikeis ir išaugs įvairovės paklausa. Viskas prasidėjo nuo paprastų fotosesijų, skirtų man pačiai. Kai kurias nuotraukas, kaip ir kiti, įkeldavau į internetą. Kartą jas pastebėjo vieno grožio konkurso agentas, pasiūlęs dalyvauti konkurse. Čia susipažinau su renginyje bendradarbiavusių prekių ženklų atstovais, kurie ir pakvietė mane fotografuotis kaip modelį. Nauja veikla sekėsi, pradėjau dirbti su modelių agentūromis ir žingsnelis po žingsnelio sulaukiau vis daugiau užsakymų. Dirbau Europoje, Azijoje, fotografavausi daugybei žurnalų, o dabar – štai, dėl karjeros persikėliau gyventi į Niujorką.

 

Kur norėtum matyti savo nuotraukas dabar?

 

Reikia pagalvoti (šypsosi). Turiu svajonę – norėčiau, kad mano nuotraukos atsidurtų Taimso aikštės švieslentėse!

 

Pasitikėjimas savimi ir gebėjimas džiaugtis savo kūnu – ar tai įgijai bėgant laikui?

 

Tikrai taip. Tai buvo ilgas kelias, tačiau ir šiandien negaliu pasakyti, kad pasiekiau savo tikslą. Man labai patinka iniciatyva #everybodyisabeachbody, kuri skatina priimti savo kūną. Būdama paauglė vengdavau eiti į paplūdimį, nenorėjau vilkėti maudymosi kostiumėlio, nes nesijaučiau jaukiai. O dabar, kai man beveik 30, jaučiuosi seksualesnė nei bet kada anksčiau! Nebesvarbu, kaip mane vertina kiti – aš pamilau save tokią, kokia esu.

1614068989132147  dsc1440

Kalbant apie vadinamojo plius dydžio modelius, kokia situacija mados industrijoje šiandien?

 

Kaip ir standartinio dydžio modeliai, susidūrėme su darbo stoka dėl pasaulinės pandemijos. Tačiau, manau, pasibaigus šiai krizei turėsime daugiau užsakymų nei prieš ją. Daugybė mados ženklų atsisako parduotuvių ir persikelia į internetą, o sėkmingai elektroninei prekybai modeliai yra labai reikalingi. Plius dydžio modelių paklausa auga, visgi pastebiu, kad terminas „plus size“ pamažu nyksta. Dabar tokie modeliai vadinami „regular woman size“. Mados pasaulis priima skirtingų figūrų ir tautybių modelius, tai pabrėžiama ir modelių atrankose. Tačiau jei kalbėtume ne apie JAV, o, pavyzdžiui, Rusiją, čia modelių įvairovei durys kol kas uždarytos.

 

Kaip išraiškingų formų modeliai keičia mados pasaulį?

 

Prisimenu mados pasaulį prieš dešimtmetį, kai lankydavausi tokiose parduotuvėse kaip „H&M“, „Zara“ ar „Massimo Dutti“. Deja, jose nerasdavau savo dydžio drabužių. Tačiau bėgant metams galybė mados ženklų praplėtė pasiūlą didesniais dydžiais, net ir kinų gamintojai. Šiandien žavingų apvalių kūno linkių merginų išvysite įvairiuose žurnaluose, televizijoje, reklamose. Tai rodo, kad žmonės pamažu priprato prie modelių įvairovės. Pagaliau vilkintys didesnio dydžio drabužius nebėra nesveiko gyvenimo būdo simbolis. Mes laužome taisykles! (Juokiasi.)

1614069015706232  dsc2437

Kodėl teigiamo požiūrio į savo kūną judėjimui (body positivity) įsitvirtinti prireikė tiek daug laiko?

 

Prieš kurį laiką viename renginių kaip tik teko kalbėti šia tema. Rusijoje toks judėjimas nėra populiarus, nes žmonės vis dar galvoja, kad priimti savo apvalesnį kūną tolygu rinktis nesveiką gyvenimo būdą. Jiems sunku suvokti, kad kartais tai, kaip atrodome, nėra tik mūsų pasirinkimas. #bodypositivity judėjimas vienija ir itin lieknas merginas, tačiau tai nėra akcentuojama. Pirmiausia smerkiamos tos, kurios yra pilnesnės. Grožio stereotipus sustiprina „Instagram“ filtrai ir superliekni modeliai. Vieni jų sukuria liesumo įspūdį redaguodami nuotraukas, kiti alina save, kad įtiktų stereotipų paveiktai visuomenei. Socialiniai tinklai sukūrė „tobulos merginos“ įvaizdį, tačiau #bodypositivity judėjimas stengiasi priminti, kad laimę lemia ne tam tikra išvaizda, o meilė sau. Visgi pakeisti požiūrį ir senus įpročius nėra taip paprasta, tam reikia laiko.

 

Ar dirbdama modeliu esi susidūrusi su kritika?

 

Tikrai taip! Modeliu pradėjau dirbti prieš aštuonerius metus. Merginų būryje būdavau kitokia ir ne kartą dėl to jaučiausi nejaukiai. Atėjus į atrankas, kai greta būdavo perpus lieknesnių merginų, kai kurie net negalėdavo patikėti, kad dirbu modeliu. Tapau pirmąja didesnio dydžio manekene, kurios nuotraukos pasirodė rusų žurnaluose. Pamenu, kaip stilistams buvo sunku surasti man tinkančius derinius, o fotografai nėrėsi iš kailio, jog sukurtų pozas, kad neatrodyčiau pernelyg apkūni. Kartais, kai filmuodavome televizijai skirtas reklamas, kadre mane tiesiog paslėpdavo... Bet visada stengiausi savimi pasitikėti. Niekas man nepaaiškins, kad negaliu dalytis neretušuotomis savo nuotraukomis – noriu, kad pasaulis pagaliau patikėtų, jog kiekvienas kūnas yra gražus.

Niekas man nepaaiškins, kad negaliu dalytis neretušuotomis savo nuotraukomis – noriu, kad pasaulis pagaliau patikėtų, jog kiekvienas kūnas yra gražus.

O ką patartum tiems, kurie nežino, kaip reaguoti į kritiką?

 

Neklausykite kitų nuomonės, jei jos neklausėte, ir niekada nenustokite tobulėti. Kartais priminkite sau, kad lašelis savikritikos padeda ugdyti asmenybę.

 

Kas tave įkvepia siekti svajonių?

 

Nuolatinis tobulėjimas ir rezultatai. Tikiu, kad gebėjimas svajoti ir svajonių įvardijimas pritraukia jų išsipildymą. Laimės jausmas yra nuostabus, tačiau manau, kad už jį esu atsakinga pati. Buvusios svajonės, kurios jau išsipildė, įkvepia mane svajoti dar drąsiau.

1614069078882782  dsc10671614069078922595  dsc1143

Kokį įsimintiniausią komentarą teko išgirsti?

 

„Būsi puikus modelis, kai atsikratysi papildomų kilogramų!“

 

Kokios moterys tave įkvepia?

 

Stengiuosi neturėti stabų, kartais jie gali pernelyg paveikti asmenybę. Tačiau žaviuosi rusų ir japonų kilmės politike ir aktyviste Irina Hakamada, dainininkėmis Adele, Netta Barzilai, Mandy Moore, brandesnio amžiaus modeliais Maye Mask ir Valentina Yasen. Bet mano asmenybė su metais keičiasi, tad keičiasi ir žmonės, kurie mane įkvepia.

 

Kokių patarimų turi toms, kurios norėtų tapti didesnio dydžio modeliais?

 

Neketinkite nieko kopijuoti, dėl karjeros specialiai priaugti ar atsikratyti svorio. Turite aiškiai suvokti, kodėl norite tapti modeliu. Susiraskite gerą agentūrą ar agentą, tai padės sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų. Svarbu turėti savo „Instagram“ paskyrą, joje dalytis nuotraukomis, kuriose atskleistumėte ir savo asmenybę. Klientai dabar ieško ne tik tinkamo sudėjimo modelio, bet ir unikalios asmenybės. Pabandykite tapti savo pačios prekės ženklu.

1614069108002215  dsc1536

Kokių geriausių patarimų esi gavusi pozuodama?

 

Nėra blogo modelio, yra tik bloga produkcija. Šypsena – geriausias makiažas, kuriuo gali pasipuošti mergina.

 

Kaip apibūdintum savo stilių?

 

Dramatiškas! Man patinka gyvūnų kailių raštai, ryškios spalvos, oda, denimas, tačiau esu mama ir ne visada galiu vilkėti tai, ką noriu. Žaidimų aikštelėse renkuosi sportinį laisvalaikio stilių, o kitur – kur kas išraiškingesnį. Akių kontūras, raudonos lūpos, leopardų dėmės – ir aš pasiruošusi užkariauti pasaulį! (Šypsosi.)

 

Ką veiki, kai nedirbi modeliu?

 

Man patinka gaminti. Jau daug metų esu vegetarė, mielai eksperimentuoju mėgindama naujus receptus ir lepinu šeimą saldėsiais. Taip pat daug keliauju, užsiimu joga. Kad pasisemčiau įkvėpimo, man svarbu palaikyti moterišką energiją, todėl dažnai susitinku su savo merginomis – su jomis praleistas laikas yra nuostabus.

 

O jei ne mados pasaulis, ką veiktum tuomet?

 

Man sekėsi dirbti rinkodaros srityje, tačiau dabar svajoju apie nuosavą jogos mokyklą. Tuo pačiu metu galiu dirbti su keliais projektais. Gal būčiau jogos mokytoja, prodiuserė, renginių organizatorė ir barista... Man patinka suktis tarp žmonių!

1614069139389996  dsc0374

Turi mažylį, kaip motinystė pakeitė tavo gyvenimą?

 

Supratau, kad iki tol visi mano sunkiais vadinti darbai nebuvo tokie jau sunkūs (juokiasi). Motinystė yra iššūkis, tikrai ne visada lengva. Bet ji skatina mane tobulėti kasdien, stengiuosi mažajam būti pavyzdžiu. Būti mama – tai darbas be atlygio 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, kaskart tenka prisitaikyti prie naujų taisyklių. Anksčiau keliauti buvo daug lengviau, tačiau dabar reikia pasverti daugybę dalykų. Turėjau išmokti gyventi „saugiai“, o man tai labai sunku – be jokių spontaniškų sprendimų.

 

Tavo mėgstamiausias miestas?

 

Stambulas – tai mano sielos miestas. Paskaitykite Elchino Safarli knygas – suprasite, apie ką kalbu. Gyvenau Stambule porą metų, jis akimirksniu pagrobė mano širdį: nuostabus maistas, magiška kava, malonūs žmonės, nuostabus Bosforo sąsiauris ir kerintis senamiestis...

1614069162700560  dsc2417

Kaip pasaulinė COVID-19 pandemija pakeitė tavo darbą ir gyvenimą?

 

Į Niujorką persikrausčiau šių metų pradžioje ir kaip tik tada įsisiautėjo pandemija. Buvo sunkus metas... Buvau naujokė, turėjau bėgioti iš vienos atrankos į kitą, tyrinėti miestą, kurti naują gyvenimą. Tačiau viskas buvo tarsi įšaldyta, o mados industrija patyrė sąstingį viena pirmųjų. Jokių atrankų, jokio darbo. Po poros mėnesių suvokiau, kad aplink yra tiek daug kūrybingų žmonių, kurie turi laisvo laiko ir kaip tik dabar gali sukurti ką nors neįtikėtino. Tiesiog pradėjau ieškoti kūrybininkų „Instagram“, ėmiausi naujų projektų. Nepasigailėjau – dabar prodiusuoju fotosesijas, mokausi naujų dalykų, kasdien susipažįstu su naujais veidais. Pandemija pastūmėjo mane į priekį ir padėjo užmegzti naujų pažinčių.

 

O kas toliau?

 

Šįmet turbūt visi suprato, kad planuoti nebėra prasmės. Todėl dabar gyvenu pasroviui, toks gyvenimo būdas leidžia man kasdien džiaugtis savo šeima čia, Niujorke. Sakyčiau, buvau laimės kūdikis, spėjęs laiku įsikurti šiame svaiginančiame didmiestyje. Tiesa, kad ir kaip atsargiai reikėtų regzti planus, norėčiau įstoti į universitetą JAV. Telieka nuspręsti – imsiuosi rinkodaros ar nersiu į mados gelmes.

1614069188024179  dsc0473

Marios Kazikhanovos nuotraukos

Dmitrii Puchnin makiažas ir šukuosenos

Oleksandros Kozel-Potatuievos stilius

Stilistės asistentė – Alena Nigmatullina

Prodiuserė ir modelis – Ekaterina Shumskaya

susiję straipsniai

Rekomenduojame