Moterys

Evgenya Redko: nenoriu ateityje gailėtis dėl to, ko nepadariau

Dainavimas jai kaip deguonis, o meilė papuošalams – galutinai užpildė širdį. Evgenyos Redko balsas daugeliui nėra svetimas – atlikėją matėme ant scenos su Lilu ir Innomine, girdėjome ją meiliame šeimyniame duete „PAI X”, o dabar kūrėja visą savo dėmesį skiria solo karjerai.
Reading time 9 minutes
Evgenya Redko, Šarūno Apalainio nuotr.

Žaisminga apranga ir savo pagamintais aksesuarais pasipuošusi Evgenya pasakoja, kad apie solo dainavimą svajojo nuo vaikystės bei ruošėsi tam visą gyvenimą,

 

Evgenya, papasakok apie savo įsimintiniausią koncertą.


Įsimintiniausią įvardinčiau patį pirmąjį koncertą Žalgirio arenoje kartu su „Lilas ir Innomine“ grupe. Tai buvo visiškai nauja patirtis. Gali įsivaizduoti kaip jaudinausi… Tačiau viskas pasikeitė užlipus ant scenos, pasijaučiau kaip namie. Nenorėjau, kad tai pasibaigtų.

 

Kokia esi scenoje? Ar tavo sceninis įvaizdis skiriasi nuo tikrosios tavęs?


Kai būnu scenoje – manyje užsiliepsnoja vidinė ugnis. Visa tai įvyksta naturaliai iš didelio pasimėgavimo, todėl leidžiu tai ugniai išsilieti.

 

Kaip manai, ar atlikėjo sėkmei daug įtakos turi jo išvaizda?


Tai labiau priklauso nuo muzikos žanro. Pripažinkime, kad roko muzikos atlikėjai su biuro apranga atrodytų keistai. Pritariu, kad išvaizda daug duoda, bet mane labiausiai žavi atlikėjo organiškumas, skaidrumas ir naturali išraiška. Aš scenoje noriu išlikti savimi.

 

Ar pati kuri savo įvaizdį koncertams ir klipų filmavimas?


Pati, bet kartais šią užduotį palengvina dizaineriai paskolindami savo kurtus drabužius arba patarimų sulaukiu iš Asi ir draugės. Esu jiems už tai dėkinga!

 

Skiri daug dėmesio savo koncertiniam įvaizdžiui? Ar tau svarbu kokius drabužius vilki ant scenos?


Scena yra ta erdvė, kur norisi apsirengti ryškiau nei įprastai, todėl taip – skiriu tam dėmesio, tačiau daug kas priklauso nuo nuotaikos bei koncerto tematikos. Visada pirmenybę teikiu komofortui ir bandau išlikti savimi.

1567500900541562  ar nas apalainis 2
Šarūno Apalainio nuotr.

Dažnas atlikėjas turi savo įkvėpimo šaltinį arba mūzą. O kas tave įkvėpia kurti?


Visas gyvenimas yra įkvėpimas. Įvairios patirtys, žmonių istorijos, jausmai, situacijos, kurios palietė mane – skatina kurti. Prisipažinsiu, kad kartais rašant dainas verkiu – tarsi gera terapija ir vidaus išsivalymas.

 

Seniau koncertuodavai su Lilu ir Innomine bei dainuoji šeimyniniame duete „PAI X”. Atrodo muzikinės veiklos visada turėjai sočiai, – kodėl nusprendei pradėti solinę karjerą?

 

Apie solo dainavimą svajojau nuo vaikystės. Galima sakyti, kad visą gyvenimą tam ruošiausi, bet vis nedrįsau, o žengti šį žingsnį paskatino Asi. Nenoriu ateityje gailėtis dėl to, ko nepadariau, todėl nusprendžiau klausytis vidinio balso.

 

Tavo ir Asi duetinė grupė vadinasi „PAI X“, – ką reiškia šis pavadinimas?


Pai – miestelis Tailande, kur prasidėjo mūsų su Asi šeimyninio gyvenimo kelionė. Ten gyvenome maždaug tris mėnesius – kūrėme muziką, ją atlikome vietiniuose baruose. Kai galvojome grupės pavadinimą, iškilo šio miestelio prisiminimai. X – kintamasis, ta nežinomybė kuri mus veda kažkur į ateitį.

 

Pastebėjau, kad „PAI X“ ir tavo soliniuose klipuose dominuoja įvairiūs šokių fragmentai. Iš pradžių klipuose šodavo kiti, o visai neseniai pasirodė ir tavo šokių sugebėjimai. Mėgsti šokti?


Visada žavėjausi šokiais ir žmogaus judesio galimybėmis. Norėjosi pačiai ištirinėti tą santykį tarp muzikos ir šokio. Galų gale, tai irgi saviraiškos dalis. Šokis išlaisvina, leidžia perlipti per save bei įveikti baimes.

 

Ar turi dainą, kuri tavo širžiai būtų artimiausia?


Iš tiesų, tai visi kūriniai yra artimi, bet išskirčiau naująją daina – „Ką man nori pasakyt”. Man ji labai sentimentali ir tai pirmoji daina, kurią parašiau lietuvių kalba. Be to, naujame albume pasirodys man asmeniškai labai magiškas kūrinys, nes jį išgirdau sapne. Teko vidury nakties atsikelti iš lovos, kad užsirašyčiau melodiją ir žodžius.

1567501116038498 vytautas ja auskas 2
Vytauto Jašausko nuotr.

Užsiminei apie savo naująjį kūrinį „Ką man nori pasakyt”. Apie ką ši daina?


Ši daina apie tai, kaip kartais bijome išsikalbėti ir būti iki galo atviri bei nuošidūs vieni su kitais.

 

Kodėl šį kartą pasirinkai tokią klipo tematiką?


Kandangi daina gan intymi ir jausminga, norėjosi šiuos jausmus perteikti vizualiai – ištransliuoti artumą, paprastumą bei trapumą.

 

O kada nors teko susidurti su nesklandumais klipo filmavimo metu?


Kartą, likus vos vienai dienai iki klipo filmavimo, dėl prastų oro sąlygų teko keisti klipo filmavimo lokaciją. Tačiau su komanda greitai sureagavome ir sprendėme šį netikėtumą.

 

Gyvenime ne tik dainuoji, bet ir savo rankomis kuri unikalius papuošalus. Kaip tave įtraukė juvelyrika?


Pamėginsiu trumpai papasakoti. Meilė papuošalų gamybai prasidėjo prieš septynerius metus, kai antrąjį kartą lankiausi Indijoje. Ten išmokau papuošalų pinimo meno – „Makrame”. Grįžusi į Lietuvą pindavau kasdien, o mano kambarys patapo mini gamykla. Po kurio laiko, atsirado daugiau muzikinių projektų ir pinimo meną šiek tiek apleidau, tačiau nepamiršau.


Praėjusiais metais pradėjau domėtis metalu ir jo gaminiais, todėl pagalvojau, kad būtų visai įdomu pasigaminti papuošalą iš sidabro. Taigi išsikėliau sau tikslą – išmokti šio amato. Savo tikslą įgyvendinau, kai trečiąjį kartą lankiausi Indijoje, o grįžusi į Lietuvą kelis mėnesius lankiau juvelyrikos studiją Vilniuje. Dabar papuošalus gaminu namie, kur įsirengiau kuklią, tačiau papuošalų gamybai tankamą erdvę.

 

Ar domiesi papuošalų tendencijomis?


Nelabai. Papuošalus kuriu pagal savo skonį, tokius kuriuos pati mielai nešiočiau.

 

Papuošalus gamini savo malonumui ar priimi užsakymus?


Kuriu sau bei priimu užsakymus. Atskleisiu paslaptį – pradėjau kurti savo papuošalų kolekciją.

 

Kokie papuošalai joje vyraus?


Kol kas dominuoja sidabriniai žiedai su labrodarito, mėnulio ir saulės akmenimis. Taip pat visai neseniai mane sužavėjo gintaras, todėl galima tikėtis, kad papuošalus išvysime ir su šiuo akmeniu. Kolekcijoje vyraus įdomios formos ir tekstūros, išgautos naudojant specialias technikas ir sidabro dulkes. Į šią kolekciją įdedu labai daug širdies bei vaizduotės, todėl pasipuošusi mergina – neliks nepastebėta.

 

Mėgsti dirbti su akmenimis – kodėl?


Jie gražiai atrodo. Taip pat kiekvienas iš jų turi įvairias gydomąsias savybes ir skleidžia skirtintingą energiją.

 

Be kokio papuošalo neįsivaizduoji tobulo įvaizdžio?


Be žiedų! Jų niekada nebus per daug – nors ir visus rankų pirštus galėčiau jais pasipuošti (šypsosi).

 

Dirbant juvelyrikos srityje papuošalus tenka derinti prie aprangos. Domiesi mada?


Domiuosi, bet proto ribose.

 

Ar esi iš tų moterų, kuri mėgsta apsipirkinėti? Kur dažniausiai perki drabužius?


Nepasakyčiau, kad dažnai apsipirkinėju. Dažniausiai į drabužių parduotuves keliauju prieš klipų filmavimus arba koncertus. Tiesa, turiu mažą silpnybę „second hand” parduotuvėms – galėčiau ten praleisti valandų valandas. Atrandu labai įdomių ir niekur nematytų grožybių, o kas geriausia – vargu, ar gatvėje sutikta mergina vilkės tokią pačią suknelę.

1567501475896467 vytautas ja auskas
Vytauto Jašausko nuotr.

Kokį savo stiliaus bruožą įvardintum išskirtinį?


Apranga man visada buvo svarbi saviraiškos dalis. Nuo paauglystės pradėjau eksperimentuoti su stiliumi ir nebijoti rengtis „kitaip” nei buvo įprasta didžiajai daugumai žmonių. Iki šių dienų privalau savo stilių papildyti „funky” detale.

 

Kaip matau, nemėgsti nuobodžios aprangos. Kas pagal tave yra „funky”?


Išskirtiniai papuošalai, auskarai nosyje, įdomesni batai, mėgstu įvairias skarų variacijas arba nešioju jas kaip galvos dangalą.

 

Užsiminei, kad su savo apranga nevengdavai išsiskirti iš kitų žmonių. Ar sulaukdavai dėl to komentarų iš aplinkinių?


Turiu vieną nelabai malonų prisiminimą. Kai mokiausi mokykloje, įvairūs „inkarai”, laisvesnio stiliaus kelnės ir ryškūs plaukai – buvo neįprastas dalykas. Kaip ir minėjau, aš buvau iš tų žmonių, kurie mėgo išsiskirti, dėvėjau plačias kelnes, o mano galvą puošė įvairių spalvų paletė. Taigi, mokyklos laikais dėl savo juodų „inkarų” esu parašiusi ne vieną pasiaaiškinimą. Pasak mokyklos pavaduotojo, batai neatitiko mokyklos aprangos kodo, nors žinojau, kad tai tik jo vidiniai nusistatymai.

 

Sprendžiant iš tavo socialinių tinklapių turinio – mėgsti keliauti. Kuris pasaulio kraštas tavo širdžiai yra mieliausias?


Labai mėgstu keliauti! Kiekviena aplankyta šalis man savaip artima, visur vyrauja kitokia energetiką, pasakiška gamta bei įkvėpiančios kultūros. Galiausiai tam tikros patirtys ir sutikti žmonės paverčia vietą įsimintinesne. Mano širdžiai mieliausias – Pai miestelis, Tailande.

 

Ar kelionių metų apsipirkinėji?


Taip, esu parsivežusi daug drabužių iš šalių, kuriose teko apsilankyti. Tiesiog negaliu praleisti tokios progos! Iš savo paskutinių kelionių Indijoje ir Vietname grįžau nusipirkusi nemažai suknelių ir įvairių laisvo stiliaus kelnių bei „oversized” marškinėlių.

 

Kokie tavo ateities planai?


Šį rudenį bus išleistas mano pirmasis solo albumas, todėl visas dėmesys ir laikas – skirtas jo kūrimui bei įrašinėjimui. O netolimoje ateityje laukia koncertas. Jau kurį laiką jam ruošiuosi ir nekantrauju kada galėsiu į jį pakviesti.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame