Moterys

Mados ikona Florence Cools: „Kurdama nepaisau išorinių tendencijų ir darau tai, ką noriu“

Florence COOLS gyvenimas panašus į pasaką, gal net į Hanso Christiano Anderseno „Sniego karalienę“. Ne tik dėl Florence pavardės, jos kuriamų ir dėvimų baltų ilgų suknelių bei grakščios stovėsenos, bet ir dėl įstabaus, lyg iš pasakos, jos gyvenimo.
Reading time 10 minutes

Florence Cools (@florence.cools) – tai žinomo minimalistinės klasikos mados ženklo La Collection įkūrėja ir kūrybos vadovė, dar vadovaujanti ir ikoninei Antverpeno konceptualios mados parduotuvei Damoy. Florence gyvena tarp dviejų miestų – Paryžiaus ir Antverpeno. Antverpene yra tikrieji Florence namai bei įkurta parduotuvė, o Paryžiuje – La Collection showroomas ir biuras. „Paryžiuje mano darbo dienos pasižymi ramybe, o kai turiu laisvo laiko, mėgaujuosi šio miesto įkvėpimais. Susitikinėjame su įdomiais žmonėmis, lankomės muziejuose ir tiesiog slampinėjame gatvėmis. O Antverpenas, atvirkščiai nei Paryžius, ypatingas savo grynumu – čia grožis yra užslėptas ir turi jo paieškoti – tai irgi labai įkvepia.“

 

Karjera

Kaip susidomėjai ir pradėjai dirbti mados versle?

 

Nepaisant studentiškų darbų mados parduotuvėse, mano karjeros spyris įvyko tuomet, kai kartu su savo vyru Arturu atidarėme įvairių prekių ženklų mados parduotuvę Damoy, kuri sėkmingai egzistuoja iki šiol. Be labai didelės patirties abu tiesiog nėrėme į šį nuotykį. Vos po kelerių metų mes jau atstovavome daugybei puikių dizainerių iš viso pasaulio.

 

Kaip atrodo įprasta tavo darbo diena?

 

Neturiu darbo rutinos. Kolekcijas kuriu namuose, o kai reikia dalyvauti susitikimuose, einu į biurą. Daug laiko praleidžiu lankydamasi parduotuvėse, reprezentuojančiose mūsų ženklą, stilizuoju ir visas mūsų fotosesijas. Mano dienos priklauso nuo to, kur esu ir koks sezonas. Bet iš esmės esu šen bei ten. Netgi dabar, per pandemiją, vieną dieną lakstau su įvairiais reikalais, o kitą ramiai leidžiu dienas namuose Paryžiuje ar Antverpene.

 

Paryžiuje įsikūręs ir tavo biuras. Nors esu įsitikinusi, kad erdves reikia pajusti visais pojūčiais, visgi leisk pasvajoti ir bent keliais sakiniais papasakok, kaip jis atrodo?

 

Pagrindinis biuro baldas – tai mid-century skandinaviškas stalas, skirtas vakarienėms. Bet kas Paryžiuje vakarieniauja namuose... Turiu potraukį visiškai užgrobti erdves – iš pradžių apsidėlioju medžiagų pavyzdžiais, tuomet knygomis ir eskizais, tada atkeliauja naujų kolekcijų pavyzdžiai, iki kol viskas galų gale sprogsta, tačiau labai kūrybiškai ir gražiai.

1611324673615888 7af291e5 2a6d 4fde 9f55 04ba4340e40d

O kaip kilo idėja įkurti savo mados ženklą La Collection?

 

Metų metus vystydama savo parduotuvę tiesiog jaučiau būtinybę įkurti ką nors savo. Pati jaučiau poreikį itin nepriekaištingai pagamintiems daiktams, kurie pasižymėtų aukščiausios kokybės audiniais, tobulomis linijomis ir iki smulkmenų išjaustomis detalėmis. Visos šios mintys sugulė į dvylikos mintyse ilgai augintų ir puoselėtų daiktų kolekciją. Nuo to viskas ir prasidėjo. Žinoma, jau pačioje proceso pradžioje supratau, kad viskas ne taip lengva, kaip man atrodė. Nebuvo paprasta sukurti tai, ką norėjau, – tai pareikalavo daug pastangų. Visgi, po kurio laiko mes jau turėjome ateljė Belgijoje, ir galiu pasakyti, kad jaučiuosi lyg rojuje.

 

Kuo La Collection ženklas – unikalus?

 

La Collection – tai viskas apie drabužius, kurie kabės drabužinėje visą gyvenimą. Jie pasižymi nuostabiais tailored kirpimais ir yra pasiūti iš aukščiausios kokybės medžiagų. Kolekcijos modeliai – klasikiniai, paprasti, tačiau elegantiški. Manau, esame unikalūs, kad, nepaisydami jokių išorinių tendencijų, darome tai, ką norime. Laimei, tai vertina daugybė žmonių, o mes turime prabangą tai tęsti ir nesustoti.

 

Ar gali pasakyti, kad La Collection yra tvarus ženklas?

 

Mes tikrai daug mąstome ir strateguojame šia tema, tačiau nemanome, kad perdirbti maišeliai ar darbas su tvariomis medžiagomis padaro mūsų ženklą tvarų. Tai – daug didesni strateginiai verslo dalykai, ir jie reikalauja didelio pokyčio. Dirbame su tuo.

 

1611324692797656 unnamed 1

Bet tikriausiai susiduri ir su iššūkiais?

 

Taip, ir tai vyksta tuomet, kai sukonfrontuoju pati su savimi. Aš esu perfekcionistė, galiu kurti ir perkurti vėl ir vėl. Tas pats ir dėl audinių – vis lyginu vienas medžiagas su kitomis, kol galų gale privalau padaryti sprendimą. Kartais sunku pagrįsti savo abejones ir paaiškinti kitiems žmonėms, kodėl taip elgiuosi. Tačiau rezultatas atperka viską.

 

Kur ieškai kūrybinio akstino?

 

Daugybėje dalykų! Prieš kurdama kolekciją pradedu tapyti. Muziejai, vintažo parduotuvės ir parodos taip pat yra mano įkvėpėjai. Ir, aišku, žmonės bei skirtingi jų kultūriniai „pamatai“.

 

Kokie artimiausi La Collection planai?

 

Mes žengiame plataus asortimento link ir labai greitai mūsų kolekcijas papildys avalynė, rankinės, juvelyrika bei dar keletas daiktų, apie kuriuos dar negaliu kalbėti. Kai tik aprims pandemija, ketiname atidaryti pavyzdinę parduotuvę Antverpene, kuri reprezentuos La Collection estetiką ir jausmą.

1611324705794915 82519503 5c99 45e4 99cf 3cc834a77aed

Stilius

Tavo venomis teka elegantiško modernaus minimalizmo estetika. Kaip manai, kokie yra svarbiausi šios estetikos krypties daiktai, kurie turėtų atsidurti mūsų drabužinėse?

 

O, labai ačiū už tokį apibūdinimą! Pirmiausia, tai būtų kokybiškas megztinis, kurį galima dėvėti vieną arba sluoksniuoti su marškiniais ir suknelėmis. Arba apsivynioti kaip šaliką! Dar savo drabužinės neįsivaizduoju be šiek tiek apsmukusios šilko, krepo ar sunkios vilnos suknelės. Ją stilizuoju su grubiais batais, golfu, o vakare – tiesiog ant nuogo kūno. Taip pat vienas svarbiausių drabužių yra „oversize“ švarkas, kurį derinu su džinsais, pieštuko formos kelnėmis ar suknelėmis.

 

Rengiesi tik savo ar ir kitų prekių ženklų drabužiais?

 

Gal ir nuskambės kiek keistai, tačiau visi dėvimi mano drabužiai yra iš La Collection. Jie atspindi mano skonį šimtu procentų, tad nejaučiu poreikio niekam kitam. Tačiau turiu vintažinių Celine aksesuarų, Bottega Veneta batų.

 

 

Ar dažnai perki drabužius?

 

Žinoma! Kiekvieną sezoną palieku mūsų parduotuvę su didžiuliais La Collection maišais. Visgi man labai svarbu žinoti, kas kabo mano spintoje, ji, manau, gerai „subalansuota“. Man tikrai nereikia vienodų septynių juodų švarkų. Vertinu tokius daiktus, kurie yra įvairialypiai ir kuriuos galiu su daug kuo derinti.

 

Kitas tavo pirkinys šį gruodį?

 

Mūsų parduotuves neseniai papildė kašmyro gaminiai!

 

1611324729584174 unnamed

Gyvenimo būdas

Ar turi kokių kasdienių ritualų?

 

Man labai svarbu rytais turėti bent jau valandą pusryčiams ir kavos puodeliui. Tikrai nenorėčiau atsikelti ir akis išdegusi skubėti – rytas yra mano laikas.

 

O kaip dėl saldžių nuodėmių?

 

Esu smaližė, dievinu pyragus ir tartus, sausainius bei blynelius. Visa laimė, kad mėgstu ir vaisius, tad galiu balansuoti.

 

Kaip leidi laisvalaikį?

 

Lankausi galerijose ir muziejuose, nors neaplankytų galerijų sąrašas vis dar labai ilgas. Visuomet nešiojuosi jausmą, kad privalau pamatyti ir patirti kažką naujo, todėl kelionės yra didelė mano gyvenimo dalis. Aišku, ir laikas su šeima bei draugais. Nors būsiu atvira, laisvo laiko mano gyvenime – labai nedaug.

 

Išgrynintas minimalizmas vyrauja ir tavo namų pasirinkimuose?

 

Be abejonės. Vertinu dizainą, ypač kokybiškas medžiagas. Todėl man svarbu žinoti, kad tai, ką nusipirksiu, tarnaus amžinai. Nuo spalvotų ir raštuotų daiktų galiu labai greitai pavargti, todėl renkuosi klasikinius baldus ir detales.

1611324755162626 b14a10bf e4de 4fdc a18a e03f9e30ae891611324755270660 c5adf076 ca91 4b5d a7ee 6b237991033c

Šeštadienio vakaras su draugais tavo namuose. Ką gaminsi? Kaip dekoruosi stalą? Kokią muziką rinksiesi?

 

Faktas, kad beveik visą pasiruošimo laiką praleisiu tvarkydama ir ruošdama namus ir tik paskutinę minutę užsakysiu maistą. Gaminti neturiu laiko, tiesą sakant, nesu ir pati geriausia šefė. Stalą dekoruosiu lino staltiese ir lino servetėlėmis, išdėliosiu sidabro įrankius, kuriuos neseniai nusipirkau blusų turguje. Maistą tieksiu daniškame porceliane. Taip pat pridegsiu daug žvakių ir merksiu daug skintų gėlių! Tai labai atspindi mano asmenybę – aš visuomet renkuosi grožį, o ne praktiškumą. Kai kraustėmės į namus, išleidau visus pinigus kavos staleliams, meno kūriniams, vazoms ir skulptūroms... Kurį laiką buvome be pietų stalo ir su kėdėmis, kurios buvo per senos, kad ant jų sėdėtume. Sprendimus, akivaizdžiai, daro mano širdis.

 

Kokia tavo gyvenimo filosofija?

 

Kiek įmanoma gyventi šia diena – skamba gal ir banaliai, tačiau nenoriu gailėtis, kad ko nors nepadariau. Jei apie ką nors svajojate, eikite ir tai įgyvendinkite! Jei nepavyks, bent jau žinosite, kad pabandėte.

 

Tavo vietos?

 

Antverpene visų laikų mėgstamiausias restoranas – „Le John“. Nuostabus maistas mid-century interjere. Kloosterstraat yra mano mėgstamiausia gatvė, kurioje rasite antikvariatų, knygynų ir tiesiog gerą jausmą.

 

Paryžiuje pietauju „Monsieur Bleu“ ar „Coco“, maistas čia – nuostabus, bet dekoras dar nuostabesnis! Rekomenduoju apsilankyti „Monsieur Bleu“ restorane vasaros vakarą: sėdėti po Eifelio bokšto šviesomis ir stebėti restorano darbuotojus, vilkinčius juodas ir baltas uniformas – tai lyg senas prancūziškas filmas! Dažnai vaikštinėju Tiuilri soduose, jie yra galinėje mūsų namų pusėje.

 

Miestai, kuriems esi neabejinga.

 

Roma ir Florencija. Nors, kai keliaujame, prioritetą teikiu mažiems miestams ir kaimeliams – pavyzdžiui, Montalkinui, Toskanai ar Amalfio pakrantei.

 

Kas šiuo metu tavo grojaraštyje?

 

Nina Simone!

 

Instagram“ profiliai, kuriuos seki.

 

@Paolo_Abate, @Jane.bythegreyattic, @galleriagiorgiofranchetti @contributor-magazine

 

Žiemos šventės

Kas tau asocijuojasi su šventiniu laikotarpiu?

 

Šaltas oras, dideli šilti megztiniai ir židinys.

 

Kaip švenčiate Kalėdas?

 

Manau, kaip ir daugelis: ilgai vakarieniaujame, dovanojame dovanas ir tikrai per daug valgome!

 

Ko šiais metais prašei Kalėdų Senio?

 

Kad pagaliau pasibaigtų mūsų namų renovacija – jie bus tokie neįtikėtinai gražūs, negaliu sulaukti, kada galėsime kraustytis!

 

Ar turi kokių pažadų ateinantiems metams?

 

Su vyru vienas kitam prižadėjome pasistengti geriau balansuoti tarp darbo ir gyvenimo: praleisti daugiau kokybiško laiko drauge, kartu gaminti ir t. t. Tikiuosi, kad mums tai pavyks. Nors tikiu, kad tai ne pirmas kartas, kai tai prisižadame.

 

 

susiję straipsniai

Rekomenduojame