Moterys

UNLABEL įkūrėja Ina: dažnai mane įkvepia kinas, tik reikia mokėti pastebėti detales

Praverdama savo drabužių spintos duris prekės ženklo UNLABEL įkūrėja Ina Saladžinskaitė pasakoja apie rudens garderobo atradimus, stiliaus įkvėpimus ir tvarios mados reikšmę.
Reading time 5 minutes
Asmeninio archyv. nuotr.

Koks jūsų rudens aksesuaras?

 

Žvilgsnius traukianti rankinė, pavyzdžiui, tokia kaip Distyled gatvės ženklų įkvėptas modelis „Slow“.

 

Kokia viena detalė gali sugadinti visą įvaizdį?

 

Avalynė. Gerai apgalvota avalynė dažnai išgelbėja įvaizdį, o netinkamas pasirinkimas gali aprangą ir sugadinti. Dar viena smulkmena, kuri, manau, labai gadina įvaizdį – saulės akiniai, nešiojami ne ant veido, o ant galvos.

 

Ko dar norėtumėte savo rudens garderobe?

 

Norėčiau prisijaukinti skrybėlę.

 

Koks yra tobulas rudeninis švarkas?

 

Man šį rudenį tobuliausias yra pieno arba kreminio atspalvio kašmyrinis švarkas, užsegamas viena saga, šiek tiek „oversized“ silueto.

1572869347160510  mg 9299 copy

Kur dažniau apsiperkate – realiose parduotuvėse ar elektroninėse?

 

Labiau patinka realios parduotuvės.

 

Kokius miestus galėtumėte pavadinti tinkamiausiais apsipirkti?

 

Visada teikiau pirmenybę apsipirkimams Italijoje, bet pastaruoju metu vis labiau atrandu Paryžiaus žavesį.

 

Kokios rudens ir žiemos tendencijos patraukė jūsų akį, o galbūt į tendencijas nebekreipiate dėmesio?

 

Visai nekreipti nepavyksta, jos – visur aplinkui ir jų labai daug. Man patinka sportinio stiliaus proveržis visose gyvenimo srityse.

1572869747678494  mg 9335 copy

Jei galėtumėte turėti tik 10 daiktų garderobą, ką pasiliktumėte?

 

Rudenį ir žiemą sunkiau išgyventi tik su dešimt daiktų... Visgi tai būtų pilkas vyriško kirpimo kelnių kostiumas, storas „oversized“ kardiganas, laisvo kirpimo „baggy fit“ džinsai, storas didelis džemperis su gobtuvu, labai ilgas paltas, aviatorių stiliaus kombinezonas, ilga megzta pieno baltumo suknelė, ilgas platėjantis ar plisuoto audinio sijonas, masyvūs sportiniai batai, vyriško stiliaus marškiniai ir kaubojiški auliniai batai.
 

Kaip vakarėlyje atrodyti originaliai, bet išlaikyti klasikinį stilių ir eleganciją?

 

Man elegantiškai visada atrodo kas nors paprasto, subtilaus ir kokybiško, o originalumo suteikia labai išryškinta viena detalė. Šį sezoną rinkčiausi vyriško stiliaus kostiumą ir derinčiau ekstravagantiškus aukštakulnius, minimalistinį makiažą, paryškinčiau tik lūpas.

 

 Kad įsigytumėte daiktą, kokius kriterijus jis turi atitikti?

 

Pirmiausia atsakau sau į klausimą, ar tikrai labai jo noriu. Paskui, žinoma, kokybė (audinys, aksesuarai, vidaus apdaila, siūlės) ir ilgaamžiškumas. Man labai patinka daiktai, kuriuos galiu dėvėti metų metus.

1572870120911451  mg 9322 copy

 Ką manote apie tvarią madą, jos svarbą ir ateitį Lietuvoje?

 

Tvarumas vis labiau užkariauja mados pasaulį. Kitaip ir nebegali būti. Turime atsakingiau žiūrėti į vartojimą. Pagaminamų rūbų kiekis – begalinis, neparduotų gaminių taip pat, mes patys nesudėvime jų „iki galo“. Viskas kažkur nusėda ir neišnyksta. Vis dažniau pasauliniai prekių ženklai audinių gamybai renkasi perdirbtus ir suyrančius pluoštus. Pati rinka jau po truputį diktuoja lėtos ir tvarios mados tendencijas. Jaučiu, kad Lietuvoje klientės dažniau vadovaujasi teiginiu „mažiau yra daugiau“.

 

 Ar įsigydama rūbą arba aksesuarą domitės, kaip ir kur jis buvo pagamintas?

 

Taip, būtinai. Stengiuosi įsigyti Europoje gamintų rūbų ir aksesuarų. Taip pat tų prekės ženklų, kurių filosofija man priimtina.

 

Galbūt turite taisyklių, kuriomis remdamasi kuriate derinius?

 

Neturiu specialių taisyklių, rengiuosi pagal jausmą ir nuotaiką. Bet visada apgalvoju viską – nuo galvos iki kojų.

1572870438445921  mg 9316 copy

Be gatvės mados ir „Instagram“, iš kur dar patartumėte kitiems semtis stiliaus idėjų?

 

Įspūdingiausias stiliaus idėjas demonstruoja mados žmonių susibūrimai, tokie kaip mados savaitės ar mados industrijos parodos. Žinoma, Niujorko ir Paryžiaus gatvės įkvepia. Bet labai dažnai mane įkvepia kinas. Įvairaus laikotarpio, įvairių stilių kino kostiumai gali būti labai įdomi inspiracija. Tik nereikia pamiršti pastebėti. Kaip tik neseniai žiūrėdama filmą „Šaltasis kalnas“ stebėjau tik aktorių kostiumus – labai įkvepiantys, o serialo „Peaky Blinders“ vyriški įvaizdžiai – apskritai tobuli.

 

Koks būtų jūsų rudeniškos dienos įvaizdis, kurį rinktumėtės nesukdama galvos ir žinodama, kad jis tiks daugeliui situacijų?

 

Saulėtai vėsiai rudens dienai mieste rinkčiausi elegantiškai sportinį derinį: masyvius ir sunkius sportbačius, platėjantį satino sijoną ir didelį storą megztinį ar džemperį.

 

Deimantės Dubauskaitės nuotraukos

susiję straipsniai

Rekomenduojame