Moterys

Karolina Petronienė: reikia prikelti mamų norą pildyti savo svajones

Uostamiestyje, lapkričio 9 d., vyks unikalus mados renginys „Mama eina podiumu“. Jau visai netrukus iš atrankoje dalyvavusių kandidačių bus išrinktos favoritės, kurios ir žengs podiumu, demonstruodamos žinomų dizainerių sukneles.
Reading time 6 minutes

Apie šį projektą kalbamės su jo sumanytoja – klaipėdiete renginių organizatore, moters tobulėjimo namų „Avietinis dangus“ steigėja, dviejų vaikų mama Karolina Petroniene.

Karolina, kaip ir kodėl Jums kilo idėja surengti renginį „Mama eina podiumu“? 

 

Renginio „Mama eina podiumu“ idėja gimė visai netikėtai, kai pamačiau kelis renginius, kuriuose buvo demonstruojami dizainerių rūbai. Juk mada, stilius, grožis –neatsiejami moteriškumo simboliai.

 

Pati esu dviejų vaikų: penkerių ir pusantrų metų berniukų mama. Mažajį dar auginu namuose, atiduodama visą save vaikams, namams, šeimai. Po truputį ėmiau suprasti, jog buitis man darosi slogi ir taip dėka savo jausmų, pačios patirtų išgyvenimų ir gimė ši idėja. Nusprendžiau organizuoti mados renginį su gilesne mintimi, skirtą būtent mamoms. Iš karto pajutau vidinį potencialą panašiai besijaučiančioms mamoms kelti vidinę motyvaciją daryti ką nors dėl savęs, patirti jaudinančių akimirkų ir drąsiai eiti savo svajonių įgyvendinimo keliu. Prisiminiau daugelį savo neįgyvendintų svajonių, kurios, atrodė, jau niekada ir neišsipildys, nes vaikučiai tikrai reikalauja begalinio dėmesio, atsidavimo, tad visur lėkti, kur tik užsimanei, jau negali, laikas yra suplanuota pagal mažųjų gyvenimo ritmą.  

 

Ar Jūs pati esate demonstravusi, o gal ir dabar demonstruojate mados kolekcijas? O gal dirbate mados industrijoje, kad nusprendėte organizuoti būtent tokį vakarą? 

 

Pati mados kolekcijų nedemonstruoju ir nesu to dariusi (šypsosi). Pasakysiu atvirai, net nesu bandžiusi siųsti nuotraukų į įvairius kastingus ir atrankas. Turbūt kaip ir kiekviena moteris turiu savų kompleksų... Ypač modelių karjeroje yra milžiniška konkurencija ir daugelis neišdrįsta išsiųsti atrankai savo nuotraukos dėl savo kūno formų ar kitų nuogąstavimų. Nors, neslėpsiu, esu sulaukusi nemažai klausimų iš aplinkinių, ar aš pati dirbu modeliu, ar fotomodeliu. 

 

Esu baigusi renginių organizavimą, mano specialybė – „Kultūrinės veiklos vadyba“, tad dabar realizuoju savo sugebėjimus ir atradau savąjį kelią, kuriuo man eiti be galo patinka. 

1566896429214854 4

Lietuvoje ir taip nemažai mados renginių. Kuo bus išskirtinis būtent šis Jūsų sumanytas projektas?

 

Šis projektas ne tik apie MADĄ, šis projektas ir apie MAMĄ. Kaip ir minėjau, tapus mama, visas pasaulis ima sukti apie mūsų stebuklėlius, kurie yra didžiulė laimė ir įkvėpimas, didžioji gyvenimo prasmė. Motinystė itin stipriai pakeičia moters gyvenimą, todėl manau, jog mamas reikia įkvėpti, prikelti jų norą pildyti savo svajones, būti ir moterimi, ne tik mama. Manau, tai atskleisti per madą ir grožį yra nuostabu, unikalu ir tai tikrai įkvėps moteris. Šiam projektui netaikomi jokie svorio ar ūgio standartai, tuo projektas yra išskirtinis. Ne profesionalūs modeliai, o mamos, norinčios atsiskleisti ir išpildyti savo svajonę, nors vienam vakarui žengti podiumu – ir bus šio renginio žvaigždės. 

 

Kieno kurtas sukneles demonstruos renginio dalyvės?

 

Man, kaip renginio sumanytojai, labai džiugu, kad mamos demonstruos žinomų dizainerių – Modestos Šukės ir Indrės Kvedarienės kurtus drabužius. I. Kvedarienė sukneles mamoms siųs netgi indiviadualiai, pagal jų figūrų išmatavimus. 

Motinystė itin stipriai pakeičia moters gyvenimą, mamas reikia įkvėpti, prikelti jų norą pildyti savo svajones, būti moterimi, ne tik mama.

Kiek anketų gavote iš projekte norinčių dalyvauti moterų ir kiek jų pateko i atranką? Kiek moterų liko po jos, kurios dalyvavo specialioje fotosesijoje?

 

Atrankoje dalyvavo apie 300 mamų, kurios kėlė nuotraukas į feisbuko paskyrą „Avietinis dangus“. Į atranką „Herkaus galerijoje“, kurioje moterys prieš komisiją turėjo prasieiti, tarsi tikri modeliai, pateko 35 kandidatės. Po šios atrankos liko 20 moterų, kurios ką tik dalyvavo fotosesijoje. Pagal šios fotosesijos nuotraukas bus renkamos favoritės. Po šio balsavimo tik 15 dalyvių bus pakviestos dalyvauti renginyje lapkričio 9 d., kuris vyks pačioje Klaipėdos širdyje – piliavietės rytinės kurtinos salėje.

1566896556651823 8

Ar galėtumėte atskleisti daugiau detalių apie šį renginį?

 

Kol kas dar visų intrigų ir detalių nenorėčiau atskleisti, lai tai būna staigmena žiūrovams (šypsosi). Visa programa dar yra derinama. Jau yra aišku, kad vakarą ves žodžio virtuozas Remigijus Žiogas. Savo dainomis žiūrovus džiugins šilkinio balso savininkė Ieva Zasimauskaitė, programoje taip pat pasirodys muzikinis duetas iš Klaipėdos „Light cover“, gros saksofonistas Jordanas Narkus. 

 

Renginio metu bus išrinktos trys dalyvės, kurioms labiausiai sekėsi žingsniuoti podiumu, kurios sužavės publiką ir komisiją. Norėčiau pastebėti, kad tarp komisijos narių išvysime žinomą modelį Solveigą Mykolaitytę, šokių trenerę Eglę Straleckaitę, aktorę Justę Zinkevičiūtę, sporto trenerę Rasą Vilkienę. Nugalėtojų laukia vertingi ir įsimintini prizai, tarkim, viena iš nugalėtojų bus pakviesta demonstruoti dizainerės M. Šukės autorinę kolekciją.

 

Kodėl Jūsų iniciatyva įsteigtus moters tobulėjimo namus pavadinote taip romantiškai – „Avietinis dangus“? 

 

Nes moterys, kaip skaniausios uogos... Kiekviena savita, įdomi, labai graži ir „skani“ savaip. „Avietinis dangus“, nes kartu moterys – galinga jėga. Galime pakilti aukštai, svajoti, tobulėti kartu ir sirpti tarsi skaniausios avietės danguje (šypsosi).

1566896598446689 3a

Kaip Jums pačiai pavyksta suderinti veiklą ir motinystę? 

 

Būtent šis projektas reikalauja be galo daug darbo, tad neslėpsiu, kad šiuo metu mano šeima tikrai gauna mažiau dėmesio. 

 

Man tai yra nauja patirtis ir pati mokausi suderinti šeimą ir naująją veiklą. Sena tiesa – tinkamai planuojant laiką viskas yra įmanoma. Svarbiausia, jog vyras, šeima ir artimieji palaiko mano veiklą, kaip gali prisideda, kai reikia prižiūri mažylius. Tai man labai svarbu ir esu jiems už tai be galo dėkinga.

 

Asmeninio albumo nuotr.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame