Moterys

Kendall Jenner - 25-erių gražuolė, valdanti 45 milijonų dolerių turtą

Augusi realybės šou filmavimo aikštelėje Kendall Jenner šiuo metu tituluojama geriausiai apmokamu modeliu pasaulyje. Lapkritį 25-ąjį gimtadienį atšventusi manekenė sėkmingai išnaudoja savo žinomą pavardę bei socialinėje medijoje sukauptą sekėjų armiją, viešojoje erdvėje kurdama įvaizdį, už kurį prestižiškiausi mados ir grožio industrijos ženklai pasirengę mokėti septynženkles sumas.
Reading time 4 minutes
Kendall Jenner, Vida Press nuotr.

Daugelis pramogų pasaulio atstovų teigia, kad priklausymas Kardashian-Jenner klanui Kendall suteikė privilegijuotą startinę poziciją mados industrijoje. Visgi norėdama užsitarnauti aukštosios mados sindikato įvertinimą ir pripažinimą Kendall karjeros pradžioje viešojoje erdvėje strategiškai tarsi atsiribojo nuo žinomos šeimos pavardės ir susikoncentravo į savo asmenybės kaip atskiro prekės ženklo kūrimą.

 

Dar profesionalaus modelio karjeros pradžioje Kendall ir jos atstovai pabrėžė, kad žinoma mergina itin selektyviai rinksis mados namus, su kuriais dirbs. Nenuostabu, kad toks pareiškimas sulaukė daug kontraversijos ir net aršios kritikos tarp mados industrijos profesionalų. Kendall išreikšta pozicija įžeidė konkurencingoje modelių rinkoje siekiančias įsitvirtinti merginas, kurios neturi galimybės atsisakyti darbo pasiūlymų dėl tarp užsakovų egzistuojančių juodųjų sąrašų. Nepaisant suprantamos kontraversijos, tokia pasirinkta strategija vienareikšmiškai pasiteisino.

 

Nors ant podiumo Kendall debiutavo sulaukusi vos keturiolikos, atspirties tašku žengiant mados olimpo link jai tapo Marc Jacobs mados namų kolekcijos pristatymas 2014-aisiais. Žiniasklaidos dėmesį tuomet ant podiumo vos atpažįstama Kendall prikaustė ne tik dėl dėvimos perregimos palaidinės, bet ir dėl taip išreikštos pozicijos apie rimtas intencijas užkariauti mados pasaulį. Tą patį mados savaičių sezoną Kendall sėkmingai tęsė pasirodžiusi ant Givenchy ir Chanel mados namų podiumo.

 

Per pastaruosius penkerius metus K. Jenner tapo socialinių tinklų įsigalėjimo mados industrijoje veidu. Nors dalis aukštosios mados namų atvirai išreiškė nepasitenkinimą dėl besikeičiančio komunikacijos formato, norint efektyviai pasiekti potencialius jaunosios kartos vartotojus vienu iš pagrindinių sėkmės faktorių modelio karjeroje tapo turimų sekėjų skaičius socialinės medijos kanaluose. Būtent šios situacijos kontekste Kendall itin strategiškai sugebėjo išnaudoti savo pridėtinę vertę, kurios tiksli išraiška šiuo metu yra 140 mln. sekėjų vien tik „Instagram“ paskyroje. Ne paslaptis, kad šiais laikais samdydami modelį mados namai ar grožio industrijos gigantai perka ne tik norimai estetikai ištransliuoti tinkamo modelio išvaizdą, bet ir juo kiaurą parą besidominčios auditorijos dėmesį, pristatomas vertybes, gyvenimo būdą ir asmeninę charizmą.

Norint išskirti keletą kertinių K. Jenner karjeros momentų būtina paminėti modelio pasirodymą ant 2015 metų Chanel aukštosios mados kolekcijos podiumo, kuriuo Kendall žengė pasipuošusi mados namų vestuviniu kostiumu, išskirtinį santykį su Balmain ir šio ženklo kūrybos vadovu Olivier Rousteingu bei ryšį su modernią itališkos mados dvasią įkūnijančiu dizaineriu Giambattista Valli. Solidų Kendall užimamą statusą mados industrijoje žymi ir dėl ikoniškos stilistikos vertinamos Calvin Klein apatinių ir džinsų reklamos kampanijos, kuriose modelis pasirodo nuo 2015 metų. Grožio priemonių ir kosmetikos gigantas Estée Lauder strategiškai dar Kendall karjeros pradžioje ją pasirinko kaip jaunąją vartotojų kartą padėsiantį pritraukti veidą.

 

2018 metais geriausiai pasaulyje apmokamo modelio titulą K. Jenner perėmė iš ne vienus metus sąrašo viršuje karaliavusios Gisele Bündchen. Praėjusiais metais Kardashian-Jenner klano atstovė sugebėjo išlaikyti šį titulą ir pralenkti Karlie Kloss, Carą Delevingne ir Hadid seseris, su kuriomis labai artimai bendrauja ir pati Kendall.

 

Žinoma pavardė gali pasitarnauti kaip tramplinas sėkmės ir pripažinimo link, bet lygiagrečiai tai gali tapti ir išankstines nuostatas reprezentuojančia etikete, dėl kurios norimas suformuoti asmens įvaizdis tampa pasiekiamas žymiai sunkiau. Nors dėl kontraversiškų pasisakymų ir lydimų skandalų K. Jenner, kaip ir garsios jos šeimos moterys, neišvengiamai atsiduria žiniasklaidos dėmesio centre, 25 metų jubiliejų šį mėnesį mininčią Kendall galima drąsiai sveikinti dėl sėkmingai besiklostančios modelio karjeros ir tikslingai išnaudojamų stiprybių skaitmeninėje eroje.

susiję straipsniai

Rekomenduojame