Moterys

5 klausimai tinklaraščio "Proto aistros" autorei J. Mikolaitienei

Kalbamės su knygos „Dovana beveik suaugusiai dukrai“ autore ir tinklaraštininke Jolita Mikolaitiene.
Reading time 3 minutes

Knyga, kurią verta griebti kaip karštas bandeles (arba kol yra, nes tiražas nedidelis) ir kurią norisi praryti vienu kartu (kaip tas bandeles). Pirma, bet tikrai ne paskutinė tinklaraščio protoaistros.lt autorės knyga, įkvėpta įrašų svetur gyvenančiai dukrai. Ypač smagu skaityti lovoje. Su stilinga pižama.

 

Ar galėtumėte keliais sakiniais pristatyti savo dukrą, kuriai dedikuota jūsų knyga?

Žmonės sako, kad mes išoriškai panašios, tik... aš aukšta, ji – visai ne, ji – tvarkos ir sistemos fėja, aš – chaoso karalienė, ji – kietas sausainiukas, o aš – drėgnas sūrio pyragas, jei ji – džinas su toniku, aš – šampanas. Mes skirtingos, todėl ji ir jos pasaulio supratimas man – iššūkis ir nesibaigiantis įdomumas. Baigusi žmogaus teisių studijas Gintė dirba ir gyvena Švedijoje. Tolokai. Ir kaip kažkada jai trūko manęs, taip man dabar negana jos.

 

Kokie buvo jos pirmi žodžiai išgirdus, kad rašysite tokią knygą?

Jos reakcija buvo: „Pagaliau!!!“ Ir ne todėl, kad kaip tik tada pasijuto ypatinga. Manau, kad iki šiol kiek nejaukiai dėl to jaučiasi, tikiu, kad didžiuojasi mama. Ir, tikiuosi, ne dėl jai skirtos knygos. Knygą ji perskaitys tik tada, kai gaus dovanų Kalėdoms.

 

Kodėl knygoje nėra jūsų pavardės?

Pavardės ant viršelio nėra ir dėl asmeninių, ir dėl estetinių priežasčių, nors tai nelabai svarbu. Svarbiausia – tokią knygą kiekviena mama galėtų parašyti savo dukrai. Kiekviena, toli gražu ne tobula, ne pavyzdinė, tiesiog mama. Tik neparašė, nors visada norėjo. Aš parašiau, bet dėl to netapau geresnė mama. Be to, tas, kuriam teikiame dovaną, tuo momentu yra pats svarbiausias.

 

Kokį įsimintiną patarimą pati esate gavusi iš savo mamos (o gal savo dukros)?

Kažkada mamos buvo reikalingiausi žmonės su 24/7 pieno baru, pasakomis ir vaikiškų problemų sprendimais, o dabar jos nė nenutuokia, kokiuose nematomuose mūšiuose kasdien dalyvauja jų vaikai ir kiek daug jie gali patarti. Labai vertinu jos patarimus. „Dukros patarimai mamai“ būtų puiki antra knyga!

 

Atverskite bet kurį knygos puslapį ir paskaitykite, koks patarimas slepiasi kairiajame puslapyje nuo viršaus?

1-12 Smagi ir stilinga pižama yra geras dalykas. Mano pižama matė daug pasaulio. Ant jos užsimetus megztinį ryte galima vedžioti šunį, taksi (autobusu neteko) važiuoti į svečius, jei besiruošiant gulti geriausia draugė pakviečia širdperšos nuspalvinto pokalbio prie židinio. Su pižama galima iš viešbučio išsprūdinti nusipirkti šokolado Londono centre, užsukti pas kaimynus tingios sekmadienio arbatos, paryčiais tave vežti į oro uostą. Galima visą dieną leisti namuose su pižama ir priimti svečius. Ir visai nebūtina su pižama miegoti.

Asmeninio albumo ir @protoaistros "Instagram" nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame