Moterys

2021 m. pavasario kolekcijos, nuspalvintos madingiausiomis „Pantone“ metų spalvomis

2021 m. pagrindine PANTONE spalva tapo du atspalviai – geltona „Illuminating“ ir pilka „Ultimate Grey“.
Reading time 4 minutes

Jau daugiau nei 20 metų spalvų institutas „Pantone“ kasmet skelbia pagrindinę metų spalvą. Šis institutas, atsižvelgdamas į pasaulinius įvykius, ne tik išrenka „spalvų karalienę“, bet ir numato pasaulines spalvų tendencijas, kuriomis remiasi daugybė įmonių ir kūrybininkų.

 

2021 metų spalvą pakuždėjo pastarojo laikmečio aktualijos – tai pasaulinė COVID-19 pandemija, pakeitusi ne vieno gyvenimą. Siekdami paskatinti žmoniją nepasiduoti sunkumams, „Pantone“ metų spalva paskelbė ne vieną, o dvi spalvas – pilką „Ultimate Gray“ ir geltoną „Illuminating“. Viruso akivaizdoje šis spalvinis duetas siunčia tvirtumo (pilka) ir vilties (geltona) žinią.

 

Per 21-erius metus „Pantone” metų spalvos titulą ne vienam, o dviems atspalviams suteikė tik du kartus. Vienas tų kartų – 2021 m. (pilka „Ultimate Gray“ ir geltona „Illuminating“), antrasis - 2016 m. Tada, prieš 5 metus, pagrindine metų spalva buvo pasirinktas rausvos „Rose Quartz“ ir žydros „Serenity“ derinys. Atjauta, ramybė, harmonija, atokvėpis ir atsipalaidavimas – štai ko tais metais linkėta žmonijai. 

 

Visas 2000-2021 m. „Pantone” spalvas rasite ČIA.

Santūrios pilkos ir nuotaikingos geltonos derinys – estetiškai ypač darni pora, o pasak „Pantone“ spalvų instituto vykdančiosios direktorės Leatrice Eisman, šių spalvų sąjunga išreiškia tvirtumo ir pozytivumo svarbą.


 

Prisiminkime, kaip dizaineriai madingąją pilką ir geltoną pritaikė 2021 m. pavasario ir vasaros kolekcijose dar tada, kai mados namai nežinojo, kuriuos atspalvius „Pantone“ paskelbs metų pagrindiniais.


 

Geltona

PANTONE 13-0647 Illuminating

„Illuminating“ - tai ryškus, linksmas ir draugiškas geltonos atspalvis, keliantis džiugesį, malonias emocijas ir įkvepiantis vilties. Ši spalva tarsi pripildyta gyvybingos saulės energijos, kuria norisi dalintis su kitais.

Prada

Vienoje laukiamiausių 2021 m. pavasario kolekcijų, pristatytoje mados namų „Prada“, vyravo lakoniški siluetai, minimalizmo ir klasikos mišinys. Optimistiška geltona spalva santūriems modeliams suteikė efektingumo ir padėjo išryškinti skulptūriškas siluetų formas.
 

Miu Miu

„Miu Miu“ pavasario mados šou ryškių spalvų kontrastai flirtavo su paprastomis mokyklinio stiliaus uniformomis. Čia sumaniai derintas sportiškas stilius ir oficialus aprangos kodas.

Jacquemus

Mados namai „Jacquemus“ moka atkreipti dėmesį - jų pavasario ir vasaros kolekcijos pristatymas vyko po atviru dangumi geltonų kviečių laukuose. Dizaineris pasirinko prislopintą gelsvos atspalvį, atkartojantį kloniuose raibuliuojančių kviečių spalvą. Toks geltonis suteikė modeliams modernumo, padėjo sukurti romantišką ir paslaptingą nuotaiką.


 

Pilka

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey

Pilka siejama su stiprumu, pasitikėjimu savimi ir patikimumu - tai, ko pasauliui dabar ypač reikia, kad mūsų gyvenimas vėl sugrįžtų į savo vėžes.

Balmain

Mados namų „Balmain“ 2021 m. pavasario kolekcijoje dizaineris Olivier Rousteingas pristatė skirtingų pilkų atspalvių drabužius, kuriems išraiškingumo suteikė platinti futuristinio stiliaus pečiai.

Nr. 21

Italų mados namai „N ° 21“ pilką spalvą prikėlė žaisdami kontrastingų faktūrų medžiagomis: trikotažu, lakuotos odos efektu, perregimais audiniais, kutais ir denimu. Taip jie sukūrė monochrominius, tačiau gyvybingus modelius, puikiai tinkančius tiek kasdieniam, tiek vakaro įvaizdžiui kurti.

Salvatore Ferragamo

Hitchcocko filmų įkvėptoje „Salvatore Ferragamo“ kolekcijoje mados namų kūrybos vadovas Paulas Andrew pagrindiniu elementu pasirinko švarų dizainą ir aiškias linijas. Pilkos spalvos modelius jis paįvairino geltonais akcentais.

Beje...

Pilkos ir geltonos derinį dar prieš kurį laiką buvo pasiūlęs ne vienas dizaineris - nuo Marco Jacobso iki Virgilo Abloh. Prisiminkime jų kurtas 2013 ir 2019 metų kolekcijas, kuriose abu pasirinko geltonus ir pilkus atspalvius atskleisti šachmatų lentą imituojančiais langeliais.

Louis Vuitton (Marcas Jacobsas)

2013 m. pavasaris

Off-White (Virgilas Abloh)

 2019 m. ruduo

Mados namų nuotraukos

Koliažai: Lesya Pakharyna

susiję straipsniai

Rekomenduojame