Moterys

M.Robbie: moterims nebereikia rinktis tarp karjeros ir asmeninio gyvenimo

Ši 28-erių australė vadovauja Holivude esančiai nuosavai prodiuserinei kompanijai ir yra viena iš mados namų „Chanel“ mūzų. Suvaidinusi legendinę Elžbietą I, filme neatpažįstama Margot Robbie netrukus Quentino Tarantino filme atliks aktorės ir modelio Sharon Tate vaidmenį. Todėl mes ir susitikome Holivude.
Reading time 3 minutes
Nuotrauka – Focus Features Llc

Kuo jus sukrėtė sudėtingi dėl Anglijos sosto kovojusių karalienių Marijos Stuart ir jos pusseserės Elžbietos I likimai?

 

Istorijoje Marijos Stuart ir Elžbietos I santykis išlikęs kaip dviejų „seserų priešių“: viena – katalikė, kita – protestantė, viena – maištininkė, kita – pragmatikė. Negana to, jos konkuravo tiek dėl valdžios, tiek dėl meilės. Tačiau aš į jas žiūriu visiškai kitaip. Joms abiem teko panašus likimas, karalienėmis tapo labai jaunos, todėl viena kitą puikiai suprato ir gėrėjosi viena kita. Sprendžiant iš susirašinėjimų, jos buvo draugės. Būtent šią nepažintą jų pusę ir nusprendžiau paanalizuoti.

 

Tačiau Elžbieta I įkalino ir nukirsdino Mariją Stuart!

 

Marija kėlė pavojų Elžbietos suverenumui, tačiau jos gyveno žiauriame sąmokslų ir skandalų amžiuje. Pasaulyje, kurį valdė vyrai, jas nuteikę vieną prieš kitą. Pirmiausia, Elžbieta I ir Marija Stuart buvo feministės. Pirmoji atsargiai elgėsi su vyrais, kurie visada norėjo, kad ji būtų gimusi berniuku. Todėl net atsisakė tekėti, kad nereikėtų gimdyti ir aukoti savo vaiko karalystei. Jos susikurtas įvaizdis buvo tarsi šarvas, ji reikalavo švietimo moterims, savo jausmus aukojo Anglijos labui. Antroji, kurią suvaidino Saoirse Ronan, turėjo daug meilužių, o į karą jodavo ant žirgo. Jos abi troško laisvės ir veikė gėrio bei savo šalių – Anglijos ir Škotijos – labui. Bent jau pačios taip manė.

 

Tad kokia tos moteriškos valdžios kaina?

 

Tai ir yra pagrindinė filmo mintis. Režisierė Josie Rourke siekė sukurti paraleles su šiais laikais. Juolab pradėjome filmuoti dar manydami, kad moteris gali tapti Jungtinių Amerikos Valstijų prezidente. Kokį įvaizdį valdžios moterys kuria, ką jos turi teisę daryti, o ko ne? Didžių moterų likimuose yra tiek pasiaukojimo, kad nesunku paaiškinti, kodėl vienos jų tampa labai kietos, kitos atsiriboja nuo visko. Džiaugiuosi, kad moterims nebereikia rinktis tarp karjeros ir asmeninio gyvenimo. Aš pati dirbu su sutuoktiniu (režisieriaus asistentu Tomu Ackerley – red. past.) – tai mano karališkasis gyvenimas.

Didžių moterų likimuose tiek pasiaukojimo, kad nesunku paaiškinti, kodėl vienos tampa labai kietos, kitos atsiriboja nuo visko.

Kada supratote turinti galios Holivude?

 

Kai filmas „Aš esu Tonia“ buvo nominuotas „Oskarui“… O po filmo „Savižudžių būrys“ sėkmės 2016 m. staiga suvokiau, kad projekto sėkmei gali pakakti vien mano pavardės. Tai buvo kažkas tokio. Tai paskatino įkurti savo įmonę „LuckyChap Entertainment“, kurioje panašaus svarbumo postuose įdarbinta po lygiai vyrų ir moterų. Kuriame filmą „Birds of Prey“, kuriame pamatysite ir „Savižudžių būryje“ mano sukurtą personažą Harley Quinn. Scenarijų sugalvojo ir įgyvendins moterys. Šiame filme būsiu apsupta daugybės superherojų. Čia nebus vyrų, tačiau jie vis tiek yra mūsų sąjungininkai, o ne priešai.

 

O ką suvokėte apie galią, vaidindama Elžbietą I?

 

Iki filmavimo nenorėjau žiūrėti jokių filmų apie ją, pavyzdžiui, aktorių Bette Davis ar Cate Blanchett interpretacijų, nes nenorėjau išsigąsti. Be to, norėjau pirmiausia kurti jos kaip moters, o ne karalienės personažą. Tačiau didžiuojuosi, kad sekiau tokių didžių aktorių pėdomis. Be to, kurdama šį personažą supratau, kad net ir būnant pačioje viršūnėje galima jausti begalinę baimę. Nejau manote, kad valdžios moterys neužsidaro tualetuose paverkti! 

susiję straipsniai

Rekomenduojame