Moterys

Tarptautinėje parodoje Londone – viena įdomiausių dizainerių Morta Nakaitė

Mortą Nakaitę galima vadinti viena įdomiausių jaunųjų Lietuvos dizainerių. Jos kuriamos kolekcijos, pripildytos asmenine patirtimi bei emociniais akcentais ir minimalizmu, yra pristatomos prestižiniuose mados renginiuose Lietuvoje bei užsienyje.
Reading time 2 minutes
Alice Whitby nuotr.

Šiemet M. Nakaitė atrinkta ir į vieną svarbiausių Londono mados savaitės renginių – „The International Fashion Showcase“, kuris vyksta vasario 11-24 dienomis Londone.

 

Tai kylančių dizainerių programa Londono mados savaitėje, kurios metu vieningame formate pristatomi geriausi savo šalių jaunieji dizaineriai, atskleidžiamos savitos ir esminės šiuolaikinės tautų kultūrų problemos. Šiais metais renginyje dalyvauja dizaineriai iš Libano, Brazilijos, Indijos, Kenijos, Nyderlandų ir kitų šalių, o sukurtos ekspozicijos pristatomos vienoje didžiausių kultūros organizacijų Londone, prabangiose Somerset House erdvėse.

 

Dizainerė M. Nakaitė pristato ekspoziciją pavadinimu „Vision Down the River“ (liet. Vizijos žemyn upe), kurioje vyraujanti balta spalva atskleidžia pacifistinį dizainerės požiūrį į pasaulį.

„Kolekcija gimė monotoniškai vaikštant palei Nerį. Ten prasilenkdama su įvairiais personažais atkreipiau dėmesį į upę, kuri visada ramiai teka, nesvarbu, kas atsispindi ir vyksta aplink. Man tai tarsi pastovus balansavimas tarp desperacijos ir vilties būsenų. Šioje parodoje siekiau sukurti nejaukią, tačiau tuo pačiu kupiną vilties atmosferą”, – pasakoja M. Nakaitė.

 

„Drabužius ir objektus kuriu vadovaudamasi intuicija, ieškau savito priėjimo. Mane įkvepia lokalios problemos, kurios dažnai tampa aktualios ir globaliu mastu. Kurdama stengiuosi apie jas kalbėti šviesiai ir lengvai. Man svarbu prie žiūrovo prieiti nepaviršutiniškai ir nedidaktiškai – kad jis pajaustų ir pradėtų svarstyti.“, – kalbėjo dizainerė.

1550141611164461 ifs2019 lithuania 03 agnese sanvito lr1550141615965721 photo ilmevysnia
1550141610996442 ifs2019 lithuania 01 agnese sanvito lr
© Agnese Sanvito, Ilme Vysnia nuotr.

Parodos ekspoziciją išpildyti padėjo skulptorius Vytautas Viržbickas, video menininkė Aurelija Maknytė, specialius aromatus sukūrė kvapų menininkė Laimė Kiškūnė. Dalį M. Nakaitės kolekcijos bus galima pamatyti ir balandžio mėnesį vyksiančiame festivalyje „Mados infekcija“.

 

 

Visi norintys pamatyti Mortos Nakaitės ekspoziciją kviečiami iki vasario 24 d. apsilankyti „Somerset House“ erdvėse.

susiję straipsniai

Rekomenduojame