Moterys

Asmeninė pirkėja: lietuviai nepažįsta prabangių mados namų prekių pirkimo kultūros

Mados namų aksesuarai, dėl kurių eilėje stovi net Holivudas, – tokius daiktus kasdien medžioja asmenine pirkėja dirbanti Kopenhagoje gyvenanti Edita LIUBINSKAITĖ. Edita socialiniuose tinkluose geriau žinoma @atidedeals vardu. Jos klientų sąraše – ir žinomų moterų vardai, o naujų klientų žinučių ji sako sulaukianti net naktimis.
Reading time 3 minutes
AUŠROS BABIEDAITĖS nuotr.

Savo karjerą Edita pradėjo vos prieš metus – sėkmė ją užklupo netikėtai ir neplanuotai. Edita pasakoja, kad už populiariausius pasaulyje mados namų daiktus lietuviai pasiruošę pakloti tūkstančius, ir pabrėžia, tokie daiktai – tikrai ne kiekvienam.

 

Dirbi labai nestandartinį darbą – esi asmeninė pirkėja. Kaip atrodo tavo darbas ir kaip pradėjai jį dirbti?

 

Asmenine pirkėja pradėjau dirbti visiškai atsitiktinai. Prieš porą metų nė nežinojau, ką reiškia „personal shopper“ (liet. asmeninis pirkėjas).

 

Šiandien visus užsakymus gaunu per savo „Instagram“ profilį. Jis sėkmės sulaukė prieš metus, maždaug tada ir pradėjau dirbti asmenine pirkėja. Atvykusi į svečius Danijoje mano dukterėčia pamatė mano spintą, kurioje buvo nemažai išskirtinių garsių dizainerių daiktų. Danijoje viskas kur kas brangiau nei kitose šalyse, tad čia gyvendama įpratau ieškoti gerų pasiūlymų – taip savo spintoje ir prikaupiau nemažai dizainerių daiktų. Juos pastebėjusi dukterėčia pasiūlė „Instagram“ dalytis atrastais pasiūlymais ir padėti žmonėms jų norimus daiktus rasti pigiau. Pradėjusi tai daryti sulaukiau nemažai susidomėjimo, žmonės ėmė kreiptis į mane su prašymais jiems nupirkti ir išsiųsti prabangius daiktus, kurių jie negali gauti Lietuvoje.

 

Ar buvo lengva nuo pat pradžių?

 

Pirmieji pirkiniai buvo sunkūs, nežinojau, kaip viskas veikia, neturėjau susidariusi darbo sistemos, tad vieno daikto pirkimas užtrukdavo ir keletą dienų. Maža to, jaučiau didžiulę atsakomybę – juk žmonės patiki didžiules pinigų sumas.

 

Vis daugėjant klientų susidūriau ir su pirmomis asmeninių pirkėjų problemomis. Mados namų parduotuvėse galioja griežtos pirkimų taisyklės – kiekvienas pirkėjas ir jo pirkiniai yra užregistruojami sistemoje, jis gali pirkti tik tam tikrą daiktų kiekį pagal nustatytą tvarką. Tad iš pradžių teko suktis iš situacijos – prašyti, kad už mane daiktus nupirktų draugai, šeimos nariai.

 

Šis darbas pildo kai kurių žmonių svajones – juk kažkas už juos suranda visame pasaulyje išgraibstytus daiktus ir pristato tiesiai į namus.

 

Kaip atrodo tavo darbo diena?

 

Dažniausiai mano darbo diena prasideda nuo pat ankstyvo ryto. Vos pabudusi pasitikrinu „Instagram“ žinutes, kurių prisikaupia net ir per naktį, įvertinu, ką iš prašomų daiktų galiu gauti, ir kimbu į darbus.

 

Visą interviu su Edita skaitykite naujausiame L'OFFICIEL LITHUANIA vasario numeryje.

L'OFFICIEL LITHUANIA vasario numeris

susiję straipsniai

Rekomenduojame