Moterys

Renginių vedėja Simona: klaida vestuvėse klausti, ką pagalvos kiti

Renginių vedėja Simona Mocejūnaitė pasakoja apie vestuvių šventės ypatumus, tendencijas ir svarbiausius elementus.
Reading time 8 minutes

„Vestuvių industrijoje pradėjau dirbti dar studijų laikais, prieš aštuonerius metus. Su daugeliu Jaunųjų palaikau šiltus santykius ir vestuvėms praėjus. Visgi šventės planavimas bei organizavimas suartina“, - pradeda pokalbį renginių vedėja Simona Mocejūnaitė.

 

Vestuvių tendencijos keičiasi kaip ir bet kurios kitos srities – kokie šiandien dažniausiai pageidaujami vestuvių šventės elementai?

 

Džiugu, jog Jaunieji neatsisako tikrųjų lietuviškų vertybių, kurias ir pati puoselėju savo renginiuose. Tai – Jaunųjų pasitikimas su duona, druska bei vandeniu (ženklai, kuriuos įpinu į improvizuotą, su svečiais surepetuotą, Jaunųjų pasitikimą), šeimos židinio su degančia ugnimi perdavimas. Taip pat svarbus pirmasis Jaunųjų šokis, padėka tėveliams ar jautrus akcentas – šokis su jais. Galop, padėkos žodis visiems svečiams.

 

Visais kitais akcentais vakaro programoje galima varijuoti, perpinti juos su žaidimais bei šokiais. Beje, šiandieniniams Jauniesiems ir jų svečiams aktuali „gyvai“ atliekama muzika. Vien dėl to, mano komandoje yra ne tik Dj, bet ir profesionalus atlikėjas ar atlikėja. Papildomi privalumai šiandienos Jauniesiems, kurie itin palengvina rūpesčius dėl šventės organizavimo: svečių koordinavimas bei pirmojo tosto ruošimas iškart po santuokos sakramento ar ceremonijos; svečių užimtumas belaukiant sugrįžtančių Jaunųjų; sveikinimų dalies koordinavimas; trūkstamų kontaktų suteikimas; vestuvių dienos laiko suplanavimas; priminimai, kas dar neatlikta, kas dar neapgalvota; pasidalijimas patirtimi, patarimais; smulkmenų detalizavimas; šventės „sustygavimas“.

 

Šiandien jaunieji nori trumpesnės vakarinės programos, paankstinant ir 00.00 val. dalį. Ryškėja gana vėlus santuokos laikas. Domimasi ledo šou, desertų šou pasirodymais.

„Džiugu, jog Jaunieji neatsisako tikrųjų lietuviškų vertybių, kurias ir pati puoselėju savo renginiuose“, - S.Mocejūnaitė

Ką šiandien vadinate „popsu“ vestuvėse? Kokie elementai / sprendimai turėtų būti kuo greičiau pamiršti?

 

Visgi svarbiausia vestuvių dieną – Santuokos sakramentas. Pasiruošimas jam, lankant sužadėtinių kursus. Vestuvės – tai pačių artimiausiųjų šventė, Didžioji Diena, kuomet Jaunuosius supa patys brangiausi ir mylimiausi žmonės. Įspūdingumą vestuvėms nebūtinai prideda sidabriniai įrankiai, paauksuotas rašiklis prie linkėjimų knygos, kelių grupių pasirodymai, prabangių automobilių nuoma ir panašūs dalykai. Linkiu neperspausti. Visgi esmė – Jaunųjų ir svečių bendravimas, o ne įvaizdžio kūrimas.

Kokios dažniausios jūsų matomos klaidos rengiant vestuvių šventės programą, arba – kokias klaidingas nuostatas dažniausiai apie vestuvių programą turi susiformavę žmonės?

 

Viena didžiausių klaidų – mintys „ką kiti apie mane pagalvos“. Tai gali trukdyti saviraiškai. Baimė „neatsilikti“ nuo to, ką daro kiti, užuot leidimas sau mėgautis ir džiaugtis. Planavimo aspektu vienos didžiausių klaidų.

 

  1. Ankstyva santuokos sakramento ar ceremonijos valanda (reikia pagalvoti, kiek truks makiažo, šukuosenos kūrimas, pasiruošimas, kelionė. Nėra malonu keltis penktą ar šeštą valandą ryto, tuo labiau, žinant, jog prieš akis laukia labai ilga diena).

  2. Ilgas laiko tarpas tarp santuokos ir vakaro pradžios (tai svečių varginimas, bereikšmis laikas).

  3. Didelis atstumas nuo bažnyčios ar civilinės metrikacijos skyriaus iki vietos, kurioje bus švenčiama (tai ne ekskursinė kelionė. Atstumai turi būti apgalvoti ir nevarginantys).

  4. Vėlyvas Jaunųjų grįžimas iš fotosesijos kelionės, susirinkusių svečių atžvilgiu (be Jaunųjų svečiai gali būti ne daugiau, kaip dvi valandas).

  5. Svečių kvietimas kartu vykti į Jaunųjų fotosesiją (našta tiek Jauniesiems, tiek jų svečiams, tiek fotografui).

  6. Nepasirūpinimas svečių nakvyne.

  7. Pirmojo šokio kūrimas neturint tam laiko (daug mieliau tuomet pašokti taip, kaip moki, mėgstamo kūrinio fone, po tam tikro laiko įtraukiant ir visus svečius, nei drebėti dėl žingsnelių kombinacijos).

„Viena didžiausių Jaunųjų klaidų – mintys „ką kiti apie mane pagalvos“, tai gali trukdyti saviraiškai“, - S.Mocejūnaitė

Kaip vyksta kūrybinis pasiruošimo procesas vestuvėms?

 

Su savo Jaunaisiais stengiuosi kuo daugiau bendrauti, bendradarbiauti, ieškoti kompromisų, atkreipti dėmesį į visas smulkmenas. Bendraujame, kaip tik pavyksta. „Gyvas“ susitikimas geriausias, tačiau, jei tai neįmanoma, yra dar vaizdo skambučiai, elektroninis paštas. Labai svarbu atrasti ryšį bei pasitikėjimą. Taip pat susisiekiu su: tėveliais; liudininkais; „staigmenų kūrėjais“, neišduodant paslapties Jauniesiems; šventės vietos, virtuvės atstovais; fotografais; operatoriais; dekoratoriais; papildomų pramogų kūrėjais.

 

Didžiąją Dieną, malonu būti ne tik šventės vedėja–koordinatore, bet ir Jaunųjų bei jų svečių pagalbininke. Jaunieji man palieka laisvę vakarinės dalies programos turiniui įgyvendinti, prieš tai aptarus pagrindinius akcentus, žaidimus (tam yra skirta priminimų ir prašymų atmintinė, specialus klausimynas), taip pat prašo įvairių rekomendacijų, patarimų dėl šventės laiko planavimo.

Ar jaunieji vis dar noriai renkasi tradicines vestuves, ar dažniau kreipiasi ieškodami naujų idėjų?

 

Būsimi Jaunieji, kreipdamiesi dėl Didžiosios Dienos, dažniausiai pabrėžia, jog nenori tradicinių vestuvių bei tradicinės programos. Vakarinėje šventės dalyje nori matyti šiuolaikiškus, neįprastus žaidimus, palikdami tik kelis vestuvinius akcentus, noriai užsisako ir papildomas paslaugas (atlikėjus, muzikos grupes, šokėjus, iliuzionistus ir kt.). Visgi, tokios netradicinės vestuvės jau pamažu virsta tradicija, tad...

 

Netradicinėmis vestuvėmis ar naujomis idėjomis šiandien jau galima vadinti: neįprastas santuokos vietas, pasirinktą neįprasta šventimo laiką, vestuves užsienyje, pagoniškų akcentų įtraukimą.

 

Šiandien populiaresnė vienos dienos vestuvių šventė ar savaitgalio?

 

Be jokio abejonės populiaresnė vienos dienos vestuvių šventė. Žinoma, dažnai Jaunieji pasirūpina svečių nakvyne, tačiau, programa antrąją dieną nevyksta.

 

Kur vykstate organizuoti vestuvių ir kokiose netradicinėse vietose yra tekę būti?

 

Vestuves Jaunieji švenčia tiek sodybose, tiek dvaruose, tiek restoranuose, tiek viešbučiuose. Šventės vieta atskleidžia Jaunųjų viziją: ar norima būti miesto šurmuly, ar nuošaliau, ar norima klasikinio subtilaus stiliaus, ar rustic stiliaus. Šventės vieta atskleidžia, koks dizainas ar architektūra patinka Jauniesiems. Ji atspindi ir pasirinktą vestuvių temą. Žinoma, populiarėja ir šventės užsienyje.

 

Iš netradicinių vietų - teko būti terasoje ant stogo, Baltijos jūros pakrantėje, kupole. Įdomus sprendimas pasirodė ir prosenelių sodyboje pastatytas paviljonas.

„Šiandien populiarėja vestuvių šventės užsienyje“, - S.Mocejūnaitė

Kokias dažniausiai pramogas renkasi jaunieji vestuvių šventei?

 

Muzikinius fejerverkus, šampano taurių piramides, mobilių kokteilių barus, iliuzionistų pasirodymus, šokių pamokas, lazerių šou.

 

Ar šiandien dvi vestuvinės nuotakos suknelės (ceremonijai ir šventei) - jau įprastas dalykas?

 

Taip, dvi vestuvinės suknelės šiandien – gana įprastas dalykas. Dažniausiai su pirmąja suknele nuotaka būna apsivilkusi iki pirmojo šeimos šokio. Antrąja pasipuošia šokiui bei likusiam šventės vakarui. Taip pat populiarios dviejų dalių vestuvinės suknelės.

Galbūt pastebėjote, ką po šventės jaunieji sako būtų darę kitaip? 

 

Kartais, dar prieš šventę, girdžiu Jaunųjų nuogąstavimus, jog sunku bendrauti ar susitarti su vietos, kurioje švęs, savininkais. Tuomet, dažniausiai, ir po šventės lieka nusiminę, jog dėl kažko taip ir nesusitarė, ar kažkas buvo neparuošta, neleista ar neįgyvendinta, kaip jie norėjo ar įsivaizdavo. Patarimas: bendradarbiaukite su tais vietos savininkais, vedėjais, atlikėjais, fotografais, operatoriais, dekoratoriais, šventės planuotojais ir t.t., su kuriais atrandate bendrą kalbą, ryšį, jaučiatės gerai. Taip išvengsite nusivylimų. Taip pat pasitaiko, jog Jaunieji fotosesijai pasirenka ilgas keliones, per kurias pavargsta bei, žinoma, vėliau gailisi. Na, o paprasčiausias Jaunųjų pastebėjimas po šventės, jog per daug nerimavo dėl smulkmenų.

 

Kokių originaliausių prašymų esate girdėjusi iš jaunųjų?

 

Ypatingas prašymas – pravesti santuokos ceremoniją (Jaunieji jau buvo susituokę, tačiau jungtuves norėjo surengti ir svečių akivaizdoje). Na, o originaliausia užklausa, matyt, ar galėčiau atvažiuoti ir pravesti kelis žaidimus vestuvių metu be aparatūros bei įgarsinimo, juk tik dvidešimt žmonių.

Asmeninio archyvo nuotraukos

susiję straipsniai

Rekomenduojame