Moterys

S. V. Fendi: kai nebėra stiprių mados tendencijų, kiekvienas grįžta prie savo istorijos

Mados dinastijos, 1925-aisiais įkurtos Edoardo ir Adele Fendi, trečios kartos atstovė Silvia Venturini Fendi šeimai priklausančiuose mados namuose pradėjo dirbti 1994-aisiais, po to, kai 1987 metais su savo seserimis įkūrė mados liniją „Fendissime“. Kuo šiandien gyvena ši italų stilių formuojanti dizainerė?
Reading time 4 minutes
Silvia Venturini Fendi, Vida Press nuotr.

1997 metais S. V. Fendi sukūrė rankinę „Baguette“ – savo pirmąją „it bag“, tapusią tikrų tikriausiu hitu, ir prieš porą metų prikeltą naujam gyvenimui. Nuo 2000-ųjų Silvia yra atsakinga už vyrų kolekcijas, o praėjusiais metais, mirus Karlui Lagerfeldui, tapo ir Fendi kūrybos vadove. Tačiau viskas vėl pasikeitė – prieš kurį laiką Fendi komandą papildė už mados namų Dior vyriškas kolekcijas atsakingas dizaineris Kimas Jonesas, jis tapo Fendi moterims skirtų „pret-a-porter“, aukštosios mados ir kailio kolekcijų kūrybos vadovu, o S. V. Fendi mados namuose kurs vyriškas kolekcijas bei aksesuarus. Be talento mados pasaulyje, Silvia yra ir aistringa kino gerbėja, ji tapo kelių režisieriaus Lucos Guadagnino filmų prodiusere.

 

Šiuo metu mados pasaulyje matoma itin daug moterų. Ar ir jūs pajutote šį poslinkį?

 

Manau, moterys mados pasaulyje visada atliko svarbų vaidmenį, bet šiais laikais, galbūt dėl to, kad ši tema tokia jautri, jos tiesiog labiau pastebimos. Mes, moterys, visuomet turėjome kovoti, kad darbe gautume tai, ko norime, nepaisant to, sugebėjome tuo pačiu metu sustyguoti tiek profesinį, tiek asmeninį gyvenimą. Vasario mėnesį pristatytoje Fendi 2020 metų rudens kolekcijoje naujai pateikiau mano rengiamos moters – galingos, stiprios ir laisvos – tipažą. Panorau patyrinėti senas klišes, vadinamuosius moteriškos aprangos kodus.

1605740000627153 vida press 8.290609581605740000670356 vida press 8.29060966
FENDI 2020-2021 m. rudens ir žiemos kolekcijos modeliai, Vida Press nuotr.

Ką apie madą išmokote iš savo senelės, tetų, mamos Annos?

 

Kaip moteris moterų pasaulyje, žaviuosi jomis visomis ir gerbiu jas, tai tvirto charakterio moterys, stiprios asmenybės, privalėjusios atsilaikyti verslo pasaulyje, kuriame dominuoja vyrai. Joms teko elgtis vyriškai ir nesirūpinti neesminiais dalykais. Apskritai jos buvo ne tik dizainerės, bet ir verslininkės.

 

Karlas Lagerfeldas buvo kuriamoji Fendi galia nuo pat 1965-ųjų iki 2019 metų. Kas pasikeitė po jo netekties?

 

Karlui išėjus mano darbas nepasikeitė, aš vis dar esu savimi. Ir toliau dirbu tuo pačiu būdu, taikau amžinas Fendi ir savo taisykles, kad ir toliau mylėčiau tai, ką darau. Nežinau, ar pasirinkau šį pasaulį, ar, jame užaugusi, pati buvau jo pasirinkta. Vis klausiu savęs, ką būčiau veikusi, jei nebūčiau čia dirbusi, kita vertus, pati stebiuosi (ir didžiuojuosi) tuo, ką pasiekiau. Išmokau, kad privalau laimėti savo mūšį. Niekada negalvoju apie praeitį, galvoju apie ateities tikslus ir gyvenu dabartimi.

 

Vykstant vidiniams mados namų ir rinkos pokyčiams, ar manote, kad aksesuarai ir toliau turės tokią didelę reikšmę Fendi apyvartai ir koncepcijai?

 

Manau, šiandien labiau nei bet kada svarbu susitelkti į ikoniškus, laiko tėkmei nepavaldžius produktus. Daiktus, kurtus specialiai tam, kad peržengtų kartų ir tendencijų ribas. Ši nuostata pastaruoju metu įsitvirtino dar ir dėl naujosios kartos, kurią domina viskas, kas turi paveldo vertę. Tokiu metu, kai nebėra stiprių mados tendencijų, kiekvienas grįžta prie savos istorijos.

Šiandien labiau nei bet kada svarbu susitelkti į ikoniškus, laiko tėkmei nepavaldžius produktus. Daiktus, kurtus specialiai tam, kad peržengtų kartų ir tendencijų ribas.

 

Šiuo metu tenka permąstyti visą mados sistemą: kokia kryptimi pasuks Fendi?

 

Neįmanoma nieko prognozuoti. Be abejo, žmonės bent kurį laiką nebepirks tiek, kiek anksčiau, dėl to galime grįžti prie ištakų: nedaug daiktų, bet esminių, teikiančių užtikrintumo.

 

Kokią įsivaizduojate Fendi moterį šiandien?

 

Fendi moteris – tai visos moterys. 2020–2021 metų rudens ir žiemos kolekcijos pristatymui atrinkau skirtingus moterų tipus, įvairių kartų, amžiaus, kūno sudėjimo, neatitinkančius vienos konkrečios idealios moters idėjos, mat tokia man neegzistuoja. Kolekcija kartu kalba apie seksualumą ir šaltumą, griežtumą ir romantiką: kaip aš sakau – iš buduaro į susirinkimų salę.

1605740092936484 vida press 29.120664071605740092965252 vida press 29.12066412
FENDI 2020-2021 m. rudens ir žiemos kolekcijos modeliai, Vida Press nuotr.

Kurie praeities ar šiuolaikiniai dizaineriai jums patinka?

 

Be abejo, Karlas. Vaikystėje matydavau valandų valandas jo laukiančias savo mamą ir seseris. Suprasdavau, kad vyksta kažkas įdomaus, tarytum užsikrėsdavau tuo jauduliu, kurį sukeldavo jo atvykimas iš Paryžiaus. Jis buvo labai svarbus mano išsilavinimui. Jis mane išmokė visada žvelgti į priekį ir nesigręžioti atgal.

susiję straipsniai

Rekomenduojame