Moterys

Agnė Jagelavičiūtė: svarbiausia aiškiai žinoti, už ką tu kovoji

Kartais prireikia dešimties metų, kad atkeliautum į tuos vienus metus, kurie pakeis tavo likimą. 
Reading time 2 minutes
Agnė Jagelavičiūtė, SHOT BY LUKAS nuotr.

 

 

Kai prieš dešimtmetį NASA paskelbė, kad šiaurinis mėnulio ašigalis turi begalę tonų sušalusio vandens, kas, žinoma, reiškia galimybę ten gyventi, kai didžiausiam Vakarų pasaulio džiaugsmui buvo nukautas visų laikų ieškomiausias pasaulio teroristas Osama Bin Ladenas, kai „Miss Visatos“ karūna pasidabino dar viena Meksikos gražuolė  Ximena Navarrete, kai Kim Kardashian paliko Reggie dėl neva netyčiomis nutekinto pornografinio įrašo ir dėl to pradėjo tikrą supernovos karjerą, aš mokiausi Vilniaus dailės akademijoje. 

 

Tyliai, bet užsispyrusiai, savo viduje laidodama bet kokias savo sąsajas su pramogų pasauliu, drabužiais, madomis ir kita tuštybės atributika. Man atrodė, kad visur per mažai gilumos, tikrybės ir kad viskas, kas susiję su išoriniu grožiu, tėra tik beprasmis laiko švaistymas. Aš norėjau medžioti „Obamas“ ir kurti TIKRĄ meną. Visa kita buvo nerimta. 

 

Tai buvo ne taip svarbu.


Tad, kas galėjo pagalvoti, kad po dešimties metų su tokiu pasididžiavimu dirbsiu būtent čia. Mados ir gyvenimo būdo žurnale „L’Officiel Lithuania“, kuris Lietuvoje atsirado tuo laiku.


Ar aš kada nors per tuos dešimt metų pakeičiau savo požiūrį į tai, kas gyvenime svarbu? Ar pasikeitė mano vertybės? Ar man pasidarė nebesvarbu kovoti už tiesą, teisybę ir gėrį pasaulyje, kurio būtinai reikia visiems? Žinoma, ne. 


Aš tiesiog dar toje pačioje akademijoje, vėliau teatre išmokau, kad viskas gyvenime tėra forma, o turinį pasirenkame patys. Todėl šiandien aš nuoširdžiai tikiu, kad po sluoksniu šilko ir taftos, po salotų lėkšte ar meno parodos aplankymu gali slėptis raktas į visas tavo gyvenimo kovas. Svarbiausia aiškiai žinoti, už ką tu kovoji. Ir kartais prireikia dešimties metų, kad atkeliautum į tuos vienus metus, kurie pakeis tavo likimą. 
 

Budėk.
 

A. J.

 

susiję straipsniai

Rekomenduojame