Moterys

Vivienne Westwood – mados legenda, pas karalienę atvykusi be apatinių

Vivienne Westwood - įvairiapusiška asmenybė: maištaujanti pankė, pripažinta kūrėja, aktyvi kovotoja ir iškili mados ikona. O kokia iš tikrųjų yra ta pašėlusi 79-erių pankė, pas karalienę atvykusi be apatinių?
Reading time 2 minutes
Vivienne Westwood, Vida Press nuotr.

Kino teatruose pradedamas rodyti dokumentinis filmas „WESTWOOD: pankė, ikona, aktyvistė“, kuris atskleis nematytas mados ikonos puses.

 

Kadaise pradėjusi pankų judėjimą ir savo išskirtiniu stiliumi sudrebinusi mados pasaulį, šiandien ji vadinama viena įtakingiausių pastarojo meto kūrėjų - tai neeilinė kūrėjos, verslininkės, aktyvios kovotojos ir pasaulinės įžymybės istorija. Iš pradžių iš jos modelių juokėsi televizijos laidose, o vėliau net du kartus ji pelnė garbingiausią metų dizainerės vardą. Filme kruopščiai sudėliota visa Vivienne kūrybinio kelio pradžia, unikalūs archyviniai kadrai bei jos artimiausių žmonių prisiminimai.

1598259228447314 westwood in her studio westwood courtesy of greenwich entertainment

Šiandien muziejaus kuratoriai itin atsargiai dėlioja jau istorija tapusius jos pankiškus marškinėlius, o pati Westwood į praeitį grežiotis nelinkusi. Dabar jai daug labiau rūpi šiandien aktualios klimato kaitos, žodžio laisvės, planetos išsaugojimo temos. Ir nors jos mados namai auga visame pasaulyje, pati Vivienne nėra tuo patenkinta - ji nori, kad žmonės vartotų mažiau, todėl bando sustabdyti savo pačios kompanijos augimą, nes pasauliui tiesiog nereikia dar vienos parduotuvės.

 

Filmo režisierė Lorna Tucker seniai pažįsta Vivienne, tad filmas leis pamatyti dizainerės gyvenimą iš labai arti - čia ji ne tik ryški ir pasitempusi, bet ir ką tik nubudusi, su pižama savo namuose. Trejus metus Lorna iš arti fiksavo mados ikonos kasdienybę, tad nenuostabu, kad kadruose - ir ne visada malonūs pokalbiai bei tikrieji mados namų užkulisiai.

1598259260397619 westwood closing her show at 2007 paris fashion week westwood courtesy of greenwich entertainment

Turbūt dėl to pati Vivienne filmu galiausiai nebuvo patenkinta ir po filmo pasirodymo jos su Lorna nebebendrauja. Tačiau režisierė sako, kad norėjo sukurti ne reklaminį mados namų filmą, o atskleisti daugiapusišką asmenybę. Pasak jos, dizainerę pažįstantys žmonės patvirtina, kad jai tai pavyko - tai tikriausias ir atviriausias Vivienne Westwood portretas.

VIVIENNE

susiję straipsniai

Rekomenduojame