Juvelyrika ir laikrodžiai

„Bulgari“ istorija: Romos imperijos paveldas

Kiekvienas kūrėjas turi savo mūzų, tačiau mados namus „Bulgari“ įkvepia ne kas kitas, o Romos imperija. Antika padeda kurti turtingą ir įvairialypį stilių.
Reading time 6 minutes
Instagram / @bulgariofficial nuotr.

Nematomą paversti matomu – tokia yra šių mados namų misija. Bulgari perteikia amžinosios Romos galybę ir savo kūryba primena apie šį unikalų stilių. Norite suvokti kiekvienos kolekcijos subtilumą ir perprasti šių mados namų galią? Tuomet būtina išmanyti Bulgari istoriją.

Originaliojo rojaus gundymai 

Ši istorija prasidėjo Epyro regione Graikijoje 1857 metais, kur gimė Sotirio Bulgari – būsimasis to paties vardo mados namų ir dabartinės prabangos imperijos įkūrėjas. Dar paauglys iš tėvo jis mokėsi auksakalio amato, galiausiai paliko gimtinę ir išvyko į Italiją. Pagyvenęs Neapolyje, 1884 metais Sotirio įsikūrė Romoje, Condotti gatvėje 28. XX amžiaus pradžioje tos pačios gatvės dešimtajame numeryje jis atidarė ir nuosavą butiką, pavadintą „Old Curiosity Shop“, siekdamas pritraukti turtingus pirkėjus anglosaksus. Sėkmė netruko aplankyti, o naujieji mados namai 1918-aisiais pristatė ir pirmąją juvelyrikos kolekciją. Ketvirtajame dešimtmetyje Bulgari kūryba suspindo graikų-romėnų meno ir Renesanso dvasia. Dar po dešimties metų brandos sukurtas laikrodis „Serpenti“ – iki šiol puikiai žinomas dirbinys, nepraradęs saitų su praeitimi.

Stipri prabanga

135 metų istorija besididžiuojantys, inovatyvūs ir iki dabar galingi mados namai šiuo laikrodžiu perteikia savitą ir unikalią du tūkstančius metų skaičiuojančią aistrą grožiui ir menui. Jų prabangos samprata šeštajame dešimtmetyje formavo ir itališkąjį dolce vita (it. saldus gyvenimas). Kultūriniais malonumais ir aistra keliauti alsuojanti tipiškai itališka dvasia ėmė formuoti ištisą gyvenimo būdą. Bulgari kūrybos pamatu tapo drąsa ir vilionės, o kiekvienas jų estetinis sprendimas pamėtėja ir antikos pėdsakų.

 

Aštuntajame dešimtmetyje mados namai Bulgari ėmė sparčiai plėstis. Tokios laikrodžių kolekcijos kaip „Bvlgari-Bvlgari“, sujungiančios antikinius dėsnius ir originalias bei modernias detales, suformavo naują prabangos sampratą. Šie laikui nepavaldūs dirbiniai tiek moterims, tiek vyrams suteikė galimybę žengti koja kojon su esamu laiku ir kartu visada būti žingsniu priekyje.

Milžinišką sėkmę patyrusi laikrodžius gaminanti įmonė Bulgari Time įsikūrė Šveicarijoje, Nešatelio mieste. Ir toliau lydima sėkmės, 2000-aisiais įmonė įsigijo ženklus Gérald Genta ir Daniel Roth. Šiandien naujausia Bulgari laikrodžių manufaktūra įsikūrusi Le Sentjė miestelyje, šveicariškųjų Juros kalnų slėnyje, ir verčia naują be galo itališką istorijos puslapį.

Praeities palikimas – ateities pamatas

Šiandien Bulgari meistrystė nepralenkiama keturiose srityse: tai odos galanterija, laikrodininkystė, juvelyrika ir parfumerija. Kalbant apie laikrodininkystę, kolekcijos tokios turtingos, kad atitinka pačius įvairiausius rinkos segmentus.

 

Štai kolekcijos „Serpenti“ savo tematika siūlo laikrodžius-papuošalus. „Lvcea“ laikrodžiai taip pat be galo puošnūs, bet labiau klasikiniai. Aukštosios moteriškos laikrodininkystės standartus atitinka linija „Diva“, vyriškas jos atitikmuo – kolekcija „Octo Finissimo“. „Bvlgari-Bvlgari“ ir „B.Zero 1“ kolekcijos skirtos tendencijas sekantiems miestiečiams. Ir kiekvienoje šių kolekcijų juntamas ryšys su istorija.

Papuošaluose gali atpažinti egiptietišką obeliską, Romos Panteoną, antikines monetas ar lotyniškąją architektūrą. Antika įkvepia ir laikrodžių dizainą. „Serpenti“ yra Kleopatrai priklausiusio gyvatės silueto papuošalo atkartojimas. „Diva“ modeliai atkartoja Karakalos termose rastas mozaikas, o „Octo“ kolekcijos geometrinė forma atkartoja Romoje esančią Konstantino ir Maksencijaus baziliką. „Bvlgari-Bvlgari“ kolekcijos dirbiniams įkvėpimo semtasi iš Romos Koliziejaus.

Tačiau mados namų rinkodaros ir komunikacijos strategijos neparemtos vien legendomis. Priešingai – būtina, kad gaminys turėtų sąsają ir su vietove, kurioje buvo sukurtas. Todėl didžioji dalis Bulgari kūrybos sukuriama Italijoje (laikrodžiai ir odos dirbiniai) ir Šveicarijoje (laikrodžiai). Laikrodžių korpusai ir metalinės apyrankės gaminamos Šveicarijos kalnuose, ciferblatai – nedideliame Šveicarijos mieste, laikrodžiai surenkami Nešatelio kantone, o kalibruojami viename Juros kalnų slėnyje.

„Serpenti“: paragauti obuolio

Drąsūs ir elegantiški Bulgari kūriniai kiekvienai kartai atneša mažiausiai vieną revoliucinį laikrodį arba papuošalą. Ir šios taisyklės nelaužo naujoji „Serpenti“ kolekcija. Garsusis mados namų roplys šįmet išsineria iš odos, kad dar labiau apkerėtų savo gerbėjas. Naujovėms nestinga pikantiškumo. Akį traukia „Serpenti Twist Your Time“ laikrodis, kartu atskleidžiantis ir visą šių namų subtilumą.

 

„Serpenti Misteriosi Manchette“ rangosi ant riešo plačia malachito plokštelėmis inkrustuota baltojo aukso apyranke, išpuošta deimantų ir rubelitų serpantinais, tarp kurių paslėptas ir pats laikrodis. Ieškantiems ko nors lengviau, Bulgari siūlo „Serpenti Pallini“ – dėl judančių perlų ir deimantų beveik atgyjantį laikrodį-papuošalą.

Visiškai kitoks „Serpenti Seduttori“ – lyg tikra gyvatė šis modelis keičia odą, kad prisitaikytų prie kiekvieno įvaizdžio. Šis dirbinys – amžino atsinaujinimo simbolis. Gyvatės galva slepia ciferblatą ir dvi laiką rodančias rodykles. Galima rinktis įvairiausius variantus, tarp kurių – baltojo aukso modelis su safyrais vietoje gyvatės akių. Tai ir yra tikroji „Serpenti“ magija – būti ir unikaliam, ir prisitaikančiam. Šiais metais linija „Serpenti Incantati“ kaip niekada gundanti. Galima rinktis arba deimantais puošto malachito, arba perlamutro ir deimantų modelius.

Lliepsnojantis „Tubogas“ modelis

Kokios 2014 metais pristatytos Bulgari linijos „Lvcea“ naujovės? Šįmet viskas daroma tam, kad šių romėniškų mados namų gerbėjos išliktų patenkintos visur ir visada. Naujasis „Lvcea Tubogas“ tampa įvaizdžio dalimi. Šiuolaikinis iš plieno pagamintas 33 mm skersmens modelis su rausvojo aukso ciferblato apvadu turi automatiškai prisukamą mechanizmą, datos rodmenį ties trečia valanda ir garsiųjų lanksčių „Tubogas“ modelio lankų įkvėptą apyrankę.

Šis Šanchajuje pristatytas modelis itin puošnus, tačiau dar daugiau išskirtinumo jam suteikia ryškiai raudonas ciferblatas. Verta paminėti ir kitą išsiskiriantį modelį – „Lvcea Tubogas Skeleton“. Jo skersmuo taip pat yra 33 mm su automatiškai prisukamu ažūriniu Cal. BVL 1915K kalibro mechanizmu, laikrodžiui tiksint atrodo, kad jame stebi nėrinių šokį. Ciferblatas puoštas ir Bulgari logotipu, kurio kiekviena raidė inkrustuota deimantais. Su ažūriniu pagrindu grakščiai kontrastuoja raudonu laku nulakuotos rodyklės. Visiškai tobulybei pasiekti šis modelis puoštas rausvojo aukso ciferblato apvadu, kuris žėri briliantų formos deimantais. Deimantais nusagstyta ir rausvojo aukso „Tubogas“ apyrankė.

Tags

modelis
laikrodis
lofficiellithuania
lofficiel
juvelyrika

susiję straipsniai

Rekomenduojame