Juvelyrika ir laikrodžiai

Efektinga juvelyrikos namų „Cartier“ kolekcija, įkvėpta galaktikos

Garsiausi pasaulyje juvelyrikos namai savo pažangią dvasią įrodo nauja, kvapą gniaužiančia ir hipnotizuojančia kosmine kolekcija „Les Galaxies de Cartier“.
Reading time 2 minutes
Geltonojo aukso, deimantų, geltonųjų, mėlynųjų safyrų ir ugninių opalų apyrankė, kolekcija „Les Galaxies de Cartier“, CARTIER.

Iš pirmo žvilgsnio nėra nieko bendra tarp kaklo papuošalo „Tutti Frutti“, apyrankės „Panthère“, segės „Art Déco“ ir žiedo „Clou“. Popieriuje gal ir nėra. Tačiau, nepaisant formos, spalvų, kuriomis žėri, temos ar drąsos, Cartier papuošalai iškart atpažįstami. Kiekvieno. Negana to, pakanka vieno trumpo žvilgsnio į šio juvelyrikos ženklo istoriją, kad taptų aišku, jog Cartier negaliojo jokie draudimai. Kita vertus, nereiškia, kad šie juvelyrikos namai sau viską leido: tai įrodo milžiniška Pierre’o Cartier atmestų, nors ir labai įspūdingų, eskizų krūva.

 

Visgi, turime pripažinti, kad Cartier vaizduotės vaisius ne taip lengva apibendrinti. Kaip tiksliausiai apibūdinti tokį atpažįstamą stilių? Šių juvelyrikos namų įvaizdžio, meno ir paveldo vadovo Pierre’o Rainero manymu, atsakymas gana paprastas: „Cartier stilius yra ištisa kalba. Kalba, kuria įmanoma papasakoti visiems suprantamas istorijas: nesvarbu, kokia tų žmonių nuotaika, kultūra, aplinka. Cartier kalba dar žavesnė dėl to, kad su laiku nuolat kinta, keičiasi su gyvenimo būdo pokyčiais, turtėja ir stiprėja.“ Tai – gyva kalba.

 

„Les Galaxies de Cartier“ – taip vadinasi naujausia riboto leidimo ir skaičiais sužymėtų dirbinių kolekcija. Tai visomis prasmėmis eksperimentinė kolekcija, padalyta į keturias su kosmosu susijusias dalis. Kosmosas iki šiol buvo šių juvelyrikos namų nenagrinėta sritis. Ir šįkart, regis, svarbus ne pats tikslas, o kelionė jo link.

 

Planetų išsidėstymą dirbiniuose atkartoja Taičio perlai, žali bronzos atspalviai, musės sparnų spalvos sublizga tarp dviejų narvus primenančių pilkojo aukso spalvų. Ant besisukančio pagrindo pritvirtinti deimantai meistriškai netenka savo tradicinio vaidmens ir žėri kalnų krištolu puoštame kupole. Ir visa ši reliatyvumo teorijos metafora virsta žiedu arba apyranke.

 

Neįtikėtiną įspūdį kuria masyvūs apyrankė ir kaklo papuošalas, išsiskiriantys ne tik išvaizda, bet ir garsu, simbolizuojantys iš kosminės nakties stebimą Žemę. Ant specialių bėgelių pritvirtinta daugybė spalvotų karoliukų, skambčiojančių nuo judesio: geltoni ir mėlyni safyrai, ugniniai opalai ir deimantai. „Menininkas mums suteikia malonumą atrasti dar vieną visatą“, – rašė Marcelis Proustas. Taip ir Cartier kūryba, kurios paslaptis kuria ne technika ar grožis, o neįtikėtinos vizijos.

JULIENO ROUX nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame