Juvelyrika ir laikrodžiai

„Chanel“ tiksintys lobiai, įkvėpti amžinųjų simbolių

Prasidėjęs 1987 metais, „Chanel“ kelias laiko pasaulyje ypač išryškėjo pastaraisiais metais, kai mados namai pristatė „Chanel Manufacutre“ moteriškų ir vyriškų laikrodžių kolekcijas.
Reading time 3 minutes
Legendinį mados namų „Chanel“ simbolį – kamelijos žiedą – suformuoja laikrodžio „Première Camélia Squelette“ mechanizmas.

Šie aukštosios laikrodininkystės kalibrai, kukliai pakrikštyti „1“, „2“ ar „3“ pavadinimais. Šie mechanizmai į priekį varo „Monsieur“, „Première“ ir „Boy.Friend“ modelius.

 

Laikrodininkų meistrystė tarnauja grožiui ir didžių mados namų legendai… Taip būtų galima apibendrinti laikrodžio „Première Camélia Squelette“ ir Kalibro 2 istoriją. Tie, kam nesvetima Chanel stiliaus samprata, puikiai žino, kaip ši legendinė mados kūrėja mėgo kamelijas. Penktajame dešimtmetyje specialiai Coco Chanel jos būdavo pristatomos tiesiai į Cambon gatvę.

 

Dažniausiai ji rinkdavosi kuo natūralesnes baltos spalvos gėles. Jomis Coco Chanel gražindavo savo garsiąsias mažas juodas sukneles ir taip sušvelnindavo gana griežtą kūrybos stilių. Žiedus kūrėja segdavo į atlapus, dabindavo manekenių plaukus ar pritvirtindavo joms prie riešų. Kamelija tapo jos vizitine kortele.

 

Tradicija tęsiasi ir mėgstamiausia dizainerės, kurią visi vadindavo mademoiselle, gėlė toliau simbolizuoja Chanel stilių. Tai ypač akivaizdu laikrodyje „Première Camélia Squelette“.

Trijų dimensijų gėlė

Deimantais nusagstyto baltojo aukso korpuso viduryje atviras mechanizmas kuria trijų dimensijų gėlės žiedą. „Mechanizmo tiltų formą ir sluoksniavimą įkvėpė gėlės žiedlapių išsidėstymas. Sraigtai taip pat primena gėlių spiralę ir atrodo tarsi žiedlapių vidus“, – idėją aiškina mados namai Chanel. Šis aukštos meistrystės mechanizmas 2017 metais buvo pavadintas Kalibru 2 ir papuoštas liūtu (astrologiniu Coco Chanel ženklu) bei aukštosios laikrodininkystės gaminius žyminčiu spaudu.

 

Pirmą kartą pristatytas 2015-aisiais laikrodis „Boy.Friend“ žaidė moteriškais ir vyriškais stiliais, o šiais metais buvo atnaujintas trečiu „Chanel Manufacture“ mechanizmu. Neuždengtas ir ranka prisukamas mechanizmas gavo pavadinimą Kalibras 3. Jo didžiausia ypatybė – atvirkščiai komponuojamas mechanizmas: tiltai – gale, tad pirmame plane atsiranda pulsuojanti laikrodžio širdis. Toks išdėstymas leidžia gėrėtis lyg ore kabančiais mechanizmo ratais, kontrastuojančiais su stačiakampe korpuso forma. Tokį patį geometrinių figūrų žaismą aptinkame ir klasikiniame „Boy.Friend“ modelyje.

1555366640496481

Laikrodis „Boy.Friend“ atviru mechanizmu, Kalibras 3: šviesios smėlio spalvos 18 karatų aukso korpusas, 37 x 28,6 mm matmenys, 8,40 mm storis, mechaninis ranka prisukamas „Chanel Manufacture“ mechanizmas, 55 valandų galios rezervas, 28 800 alt/h (4 hz), 114 dalių, 21 rubinas, nuo smūgių sraigtus apsauganti sistema iš platinos ir žalvario, valandų, minučių ir sekundžių rodmenys, smėlio spalvos aukso karūnėlė, inkrustuota kabošonu ir oniksu, atsparumas vandeniui – iki 30 metrų, juodos blizgios aligatoriaus odos apyrankė, smėlio spalvos aukso sagtis.

1555366911515802 3

Geometrinių figūrų žaismas kuriamas klasikinio stiliaus Chanel laikrodžio „Boy.Friend“ modelyje.

Mados namų CHANEL nuotraukos

Tags

pavasaris
2019
mada
lofficiellithuania
lofficiel
tendencijos

susiję straipsniai

Rekomenduojame